Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Tomaszów Lubelski: Amatorzy fotografowania zatrzymani.
Dzielnicowy z Suśca wspólnie z tomaszowskimi kryminalnymi ustalili sprawców kradzieży aparatu fotograficznego wartości 2 tyś. złotych oraz odzyskali utracone mienie. Okazali się nimi trzej mieszkańcy Lublina w wieku od 24 do 28 lat. Dwóch z nich usłyszało już zarzut, grozi im do 5 lat więzienia.
-
Lublin: 38-latek zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku włamania. Odpowie za ponad 50 przestępstw.
Kryminalni z VII komisariatu zatrzymali na gorącym uczynku włamania do altanki 38-letniego mężczyznę. Podczas przesłuchania policjanci udowodnili mu w sumie 52 włamania i kradzieże na terenie ogródków. Mężczyzna zabierał wszystko co przedstawiało jakąkolwiek wartość. Gdy nie było interesujących go rzeczy, wówczas zrywał przewody ze ścian. Łączna wartość strat wyceniona przez osoby pokrzywdzone została wyceniona na ponad 35 tysięcy złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Lublin: Policjanci poszukują świadków wypadku.
Policjanci z Wydziału ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym KMP w Lublinie poszukują świadków wypadku, do którego doszło 5 listopada około godz. 9:30 na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i Bernardyńskiej w Lublinie. Osoby, które mają informację na temat tego zdarzenia prosimy o kontakt z KMP w Lublinie ul. Północna 3 pok. nr 159 lub telefoniczny pod nr (81) 535-42-78 lub 997.
-
Hrubieszów: Miała 2 promile i wiozła 9-miesięczne dziecko
Za spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 43-letnia mieszkanka Hrubieszowa. Policjanci ustalili, że miała 2 promile alkoholu w organizmie, dodatkowo na przednim siedzeniu w pojeździe kobiety siedziało jej 9-miesięczne dziecko. Kobieta będzie się więc, również tłumaczyć za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo. Za ten czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Lublin: Studentki rozpoznały złodzieja na ulicy.
Młode kobiety rozpoznały na ulicy sprawcę kradzieży złotego łańcuszka. Z zatrzymaniem nieletniego sprawcy nie było żadnego problemu. 16-latek akurat był legitymowany przez patrol policji. Do zdarzenia doszło wczoraj przy ul. Karmelickiej w Lublinie. Jak ustalili operacyjni z I i II komisariatu nieletni ma na swoim koncie także 3 włamania do samochodów. Łączna suma strat oszacowana przez pokrzywdzonych to ponad 4500 zł. Teraz sprawą 16 letniego sprawcy czynów karalnych zajmie się Sąd ds. Rodziny i Nieletnich.
-
Łęczna: Narkotyki na belkach ze słomy.
Dzisiaj do Prokuratury Rejonowej w Lublinie zostanie doprowadzony 25 - letni mieszkaniec gm. Puchaczów. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych policjanci ujawnili ponad 100 gram środków odurzających. Część była ukryta w garażu a pozostała w stodole. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
-
Lublin: 13-latek odpowie za niszczenie samochodów i włamania
Przed Sądem dla Nieletnich będzie się musiał tłumaczyć 13-letni mieszkaniec Lublina. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości nieletnich wspólnie z kryminalnymi z V komisariatu, udowodnili mu popełnienie kilku przestępstw. Nieletni bez powodu niszczył samochody lub włamywał się do nich. Wczoraj nieletni został przesłuchany i trafił do pogotowia opiekuńczego.
-
Lublin: Rozboje i włamania do aut w policyjnej kartotece 17-latka
Policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Nieletnich i kryminalni z KMP w Lublinie zatrzymali 17-latka, którego typowali jako sprawcę sierpniowego rozboju w Parku Ludowym. Jak się jednak okazało, przebywający na ucieczce z ośrodka wychowawczego nieletni ma na swoim koncie jeszcze jeden rozbój i 4 kradzieże z włamaniem do samochodów.
-
Biała Podl: Policjanci zatrzymali sprawców brutalnych rozbojów.
Bialscy policjanci zatrzymali sprawców czterech rozbojów. Do pierwszej napaści doszło w poniedziałek, trzy następne miały miejsce następnego dnia. W nocy z wtorku na środę policjanci zatrzymali pierwszego podejrzanego, kilkanaście godzin później drugiego. Zatrzymani to wielokrotnie notowani przez policję 18-latek z Białej Podlaskiej i 22-latek mieszkający na terenie gminy Miedzyrzec Podlaski.
-
Lublin, Lubartów: Mali goście w komendzie
Około 200 dzieciaków z lubelskich przedszkoli przybyło z wizytą do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Maluchy podczas zorganizowanych otwartych dni przyjrzały się z bliska pracy policjantów i odwiedziły m.in. nowo otwarte Stanowisko Wspomagania Dowodzenia. Z kolei uczniowie "zerówki " gościli dziś z wizytą w lubartowskiej komendzie...