Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Tomaszów Lub.: Policjanci na grobach poległych kolegów na Wołyniu
Pamiętając o zmarłych tragicznie policjantach pochowanych na Ukrainie przedstawiciele związków zawodowych policjantów oddali im hołd i uporządkowali groby.
-
Biłgoraj: Konkurs na najlepszego dzielnicowego
Już od dzisiaj, przez cały listopad w powiecie biłgorajskim będzie trwał konkurs na najlepszego dzielnicowego. Przez cały miesiąc mieszkańcy powiatu będą mogli głosować na wybranego przez siebie policjanta. To na podstawie opinii ludzi, wśród których pracuje dzielnicowy, zostanie wyłoniony najlepszy z nich
-
Krasnystaw: Zniszczył samochód byłej sympatii
Krasnostawscy policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca Chełma, który zdenerwowany nieporozumieniami z byłą sympatią zniszczył jej samochód. Będący pod działaniem alkoholu mężczyzna, kawałkiem betonu wybił w aucie szybę. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności
-
Lubartów: 8-letni rowerzysta zginął potrącony przez pijanego kierowcę
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku w miejscowości Wielkolas pow. Lubartów. 8-letni rowerzysta zginął w pobliżu swego domu potrącony przez pijanego kierowcę. 30-letni kierujący oplem miał pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci dwa tygodnie wcześniej zatrzymali mu prawo jazdy za kierowanie samochodem pod działaniem alkoholu. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara 12 lat pozbawienia wolności
-
Lublin: Wpadł amator cudzych pieniędzy
Kryminalni z I komisariatu zatrzymali 23-latka, który pod koniec września okradł wychodzącego z kantoru mężczyznę. Łupem sprawcy padły wtedy dokumenty oraz 12 tys. złotych i pieniądze w walucie amerykańskiej. 23-latek wpadł w ręce mundurowych wczoraj. Dzisiaj trafił przed oblicze prokuratora, który zastosował wobec niego policyjny dozór. Za kradzież grozi kara 5 lat pozbawienia wolności
-
Lublin: Kilkanaście włamań na koncie 18-latka
Policjanci z III komisariatu zatrzymali 18-latka, któremu udowodnili kilkanaście włamań. Młodzieniec włamywał się głównie do altanek i samochodów, a jego łupem padało to, co wpadło mu w oko, nawet kołdra. Sprawca wpadł w ręce policji po tym, jak w wstawił do lombardu skradzione wiertarki. Teraz odpowie za kradzieże z włamaniem, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia...
-
Biłgoraj: Akcja Znicz 2011 w oku policyjnego wideorejestratora (film)
Podczas tego weekendu trwa policyjna akcja ?Znicz 2011?. Jak co roku w tych dniach w całej Polsce panuje wzmożony ruch pojazdów. Policjanci już od dawna przestrzegali, że na drogach częściej będzie można spotkać patrole, które nie będą tolerowały brawury, a drogowi piraci będą ponosić srogie konsekwencje. Jedną z takich osób był 45-letni mieszkaniec Lublina, który wczoraj wpadł w oko wideorejestratora. Mężczyzna swoim audi, wyprzedzając ciąg pojazdów pędził z prędkością ponad 170 km/h, gdzie ograniczenie wynosiło tylko 60
-
Radzyń Podl.: Narkotyki u bywalców dyskoteki
Noc w policyjnym areszcie spędzili dwaj młodzi mężczyźni, u których w sobotnią noc radzyńscy kryminalni ujawnili środki odurzające. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 18 gram amfetaminy oraz blisko 4 gramy marihuany. Narkotyki znajdowały się w przygotowanych porcjach. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Zamość: Uwaga na oszustki
Zamojscy policjanci poszukują złodziejek, które podając się za pracownice opieki społecznej okradły dwie starsze kobiety. W miejscowości Nawóz nieznajoma uderzyła starszą panią, a następnie zabrała jej portfel z gotówką. Z kolei w Gorajcu Zastawie nieznajoma wykorzystała moment nieuwagi gospodyni i skradła jej 1,5 tys. złotych gotówki. Złodziejek poszukuje policja i apeluje o rozwagę, ostrożność, czujność i dystans w stosunku do obcych odwiedzających nasze mieszkania!...
-
Biała Podl.: Piłkarz rzucił butelką w sędziego
Do niecodziennego incydentu doszło w niedzielę w Janowie Podlaskim po zakończeniu meczu piłki nożnej. 26-letni zawodnik drużyny gospodarzy podszedł do trójki sędziowskiej i rzucił butelką z wodą w sędziego. Arbiter doznał otarcia naskórka i zasinienia okolicy łokcia. Policjanci po złożonym zawiadomieniu, prowadzą postępowanie w sprawie uszkodzenia ciała