Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Lublin: Policjanci poszukują świadków wypadku.
Policjanci z Wydziału ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym KMP w Lublinie poszukują świadków wypadku, do którego doszło 5 listopada około godz. 9:30 na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i Bernardyńskiej w Lublinie. Osoby, które mają informację na temat tego zdarzenia prosimy o kontakt z KMP w Lublinie ul. Północna 3 pok. nr 159 lub telefoniczny pod nr (81) 535-42-78 lub 997.
-
Hrubieszów: Miała 2 promile i wiozła 9-miesięczne dziecko
Za spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 43-letnia mieszkanka Hrubieszowa. Policjanci ustalili, że miała 2 promile alkoholu w organizmie, dodatkowo na przednim siedzeniu w pojeździe kobiety siedziało jej 9-miesięczne dziecko. Kobieta będzie się więc, również tłumaczyć za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo. Za ten czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Lublin: Studentki rozpoznały złodzieja na ulicy.
Młode kobiety rozpoznały na ulicy sprawcę kradzieży złotego łańcuszka. Z zatrzymaniem nieletniego sprawcy nie było żadnego problemu. 16-latek akurat był legitymowany przez patrol policji. Do zdarzenia doszło wczoraj przy ul. Karmelickiej w Lublinie. Jak ustalili operacyjni z I i II komisariatu nieletni ma na swoim koncie także 3 włamania do samochodów. Łączna suma strat oszacowana przez pokrzywdzonych to ponad 4500 zł. Teraz sprawą 16 letniego sprawcy czynów karalnych zajmie się Sąd ds. Rodziny i Nieletnich.
-
Łęczna: Narkotyki na belkach ze słomy.
Dzisiaj do Prokuratury Rejonowej w Lublinie zostanie doprowadzony 25 - letni mieszkaniec gm. Puchaczów. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych policjanci ujawnili ponad 100 gram środków odurzających. Część była ukryta w garażu a pozostała w stodole. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
-
Lublin: 13-latek odpowie za niszczenie samochodów i włamania
Przed Sądem dla Nieletnich będzie się musiał tłumaczyć 13-letni mieszkaniec Lublina. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości nieletnich wspólnie z kryminalnymi z V komisariatu, udowodnili mu popełnienie kilku przestępstw. Nieletni bez powodu niszczył samochody lub włamywał się do nich. Wczoraj nieletni został przesłuchany i trafił do pogotowia opiekuńczego.
-
Lublin: Rozboje i włamania do aut w policyjnej kartotece 17-latka
Policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Nieletnich i kryminalni z KMP w Lublinie zatrzymali 17-latka, którego typowali jako sprawcę sierpniowego rozboju w Parku Ludowym. Jak się jednak okazało, przebywający na ucieczce z ośrodka wychowawczego nieletni ma na swoim koncie jeszcze jeden rozbój i 4 kradzieże z włamaniem do samochodów.
-
Biała Podl: Policjanci zatrzymali sprawców brutalnych rozbojów.
Bialscy policjanci zatrzymali sprawców czterech rozbojów. Do pierwszej napaści doszło w poniedziałek, trzy następne miały miejsce następnego dnia. W nocy z wtorku na środę policjanci zatrzymali pierwszego podejrzanego, kilkanaście godzin później drugiego. Zatrzymani to wielokrotnie notowani przez policję 18-latek z Białej Podlaskiej i 22-latek mieszkający na terenie gminy Miedzyrzec Podlaski.
-
Lublin, Lubartów: Mali goście w komendzie
Około 200 dzieciaków z lubelskich przedszkoli przybyło z wizytą do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Maluchy podczas zorganizowanych otwartych dni przyjrzały się z bliska pracy policjantów i odwiedziły m.in. nowo otwarte Stanowisko Wspomagania Dowodzenia. Z kolei uczniowie "zerówki " gościli dziś z wizytą w lubartowskiej komendzie...
-
KWP: Msza Święta z okazji Święta Niepodległości
Dzisiaj w parafii pw. św. Mikołaja w Lublinie odbyła się uroczysta Msza Święta celebrowana przez J.E. Ks. Bp Ryszarda Karpińskiego w intencji zmarłych i poległych funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych Policji. We mszy świętej uczestniczyli Zastępcy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, kadra kierownicza KWP oraz komendanci miejscy i powiatowi lubelskiego garnizonu.
-
Czełm: PaT/E w Chełmie
Już we wtorek 15 listopada 2011 r. rusza PaT/E w Chełmie. W godzinach 14.00-16.00 w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury odbędzie się casting do spektaklu "Blackout" dla uczniów gimnazjum, którzy ukończyli 15 lat. Osoby wybrane w castingu będą przez kolejne dni uczestniczyły w próbach do spektaklu, którego premiera zaplanowania jest na 21 i 22 listopada 2011 r.