Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Lublin: Policjanci poszukują świadków wypadku.
Lubelscy policjanci zwracają się z apelem do osób, które były świadkami lub też posiadają informacje na temat potrącenia pieszej. Do wypadku doszło 28 października około godz. 7: 30 przy ul. Popiełuszki. Wszelkie informacje na temat tego zdarzenia można zgłaszać pod nr tel. 535-53-34.
-
Lublin: Czujne oko dzielnicowych.
Dzielnicowi z IV Komisariatu Policji zatrzymali 21-letniego mieszkańca Lublina. Podczas kontroli osobistej odnaleźli przy nim woreczek z suszem konopi indyjskich oraz nożyce do cięcia linek. Jak się okazało 21-latek ma na swoim koncie kradzież dwóch rowerów, do których doszło na terenie działania "czwórki". Mężczyzna kradł jednoślady z klatek schodowych, a później sprzedawał nieznajomym osobom. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę blisko 1700 zł.
-
KWP: Powitanie nadinspektora Policji (Film)
W nietypowy sposób rozpoczął się tydzień w Lubelskim Garnizonie Policji. Punktualnie o godz. 7.30 policjanci podczas uroczystego apelu przyjęli swojego komendanta przed budynkiem KWP w Lublinie. Nowo mianowany generał nadinsp. Dariusz Działo przywitał się ze sztandarem i policjantami, a następnie przyjął gratulacje od znamienitych gości.
-
Zamość: Odpowie za kradzież laptopa.
Operacyjne ustalenia dzielnicowego zamojskiej komendy doprowadziły do zatrzymania 23-letniego mieszkańca Zamościa. Mężczyzna wykorzystując sen 66-latki wszedł do jej mieszkania i ukradł wartego ponad 1, 5 tys. laptopa. Wcześniej mężczyzna pomagał kobiecie w malowaniu mieszkania. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Zamość: Susz i konopie.
Za posiadanie narkotyków odpowie 20-letni mieszkaniec Zamościa. Mężczyzna zatrzymany został w Kosobudach. Przy sobie posiadał woreczek z suszem narkotycznej rośliny w ilości ponad 20 gram. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie środków odurzających to przestępstwo, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Krasnystaw: Odpowiedzą za kradzież.
Trójkę mieszkańców gminy Izbica zatrzymali miejscowi policjanci po tym jak z niezamieszkałej posesji kradli złom. Na pomysł takiego procederu wpadł 32 latek, który wcześniej przy okradzionej posesji zbierał orzechy. Teraz cała trójka odpowie przed sądem, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Radzyń Podl. Ukrył marihuanę w slipkach.
Za posiadanie i udzielanie środków odurzający odpowie dwóch 16-latków. Jeden z nich miał schowane narkotyki w kurtce, a drugi w slipkach. Teraz nieletnimi zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.
-
Krasnystaw: Narkotyki u 16-latków
Dwóch 16 latków z gminy Żółkiewka odpowie za posiadanie i uprawę narkotyków, a ich starszy o dwa lata kolega za sprzedaż marihuany małoletniemu. 18 latek już usłyszał prokuratorskie zarzuty, został objęty też policyjnym dozorem. Grozi mu od 3 lat więzienia. Nieletnimi sprawcami zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.
-
Lubartów: Wjechał w tył ciężarówki
Trzy osoby trafiły do szpitala po tym jak volkswagen transporter najechał na tył jadącej przed nim ciężarówki. Do wypadku doszło dzisiaj około godziny 6 rano na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Annówka. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.
-
Świdnik: Odpowie za kradzieże
Policjanci ustalili i zatrzymali 24-latka, który w minionym tygodniu ukradł ze szkolnej sali komputerowej laptopa. Mężczyzna wpadł dzięki nagraniu z monitoringu placówki. Podczas wykonywania czynności z zatrzymanym okazało się, że mężczyzna na swoim koncie ma inne zuchwałe kradzieże. Usłyszał już zarzuty do których się przyznał. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.