Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zamość: Odpowie za kradzież laptopa.
Operacyjne ustalenia dzielnicowego zamojskiej komendy doprowadziły do zatrzymania 23-letniego mieszkańca Zamościa. Mężczyzna wykorzystując sen 66-latki wszedł do jej mieszkania i ukradł wartego ponad 1, 5 tys. laptopa. Wcześniej mężczyzna pomagał kobiecie w malowaniu mieszkania. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Zamość: Susz i konopie.
Za posiadanie narkotyków odpowie 20-letni mieszkaniec Zamościa. Mężczyzna zatrzymany został w Kosobudach. Przy sobie posiadał woreczek z suszem narkotycznej rośliny w ilości ponad 20 gram. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie środków odurzających to przestępstwo, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Krasnystaw: Odpowiedzą za kradzież.
Trójkę mieszkańców gminy Izbica zatrzymali miejscowi policjanci po tym jak z niezamieszkałej posesji kradli złom. Na pomysł takiego procederu wpadł 32 latek, który wcześniej przy okradzionej posesji zbierał orzechy. Teraz cała trójka odpowie przed sądem, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Radzyń Podl. Ukrył marihuanę w slipkach.
Za posiadanie i udzielanie środków odurzający odpowie dwóch 16-latków. Jeden z nich miał schowane narkotyki w kurtce, a drugi w slipkach. Teraz nieletnimi zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.
-
Krasnystaw: Narkotyki u 16-latków
Dwóch 16 latków z gminy Żółkiewka odpowie za posiadanie i uprawę narkotyków, a ich starszy o dwa lata kolega za sprzedaż marihuany małoletniemu. 18 latek już usłyszał prokuratorskie zarzuty, został objęty też policyjnym dozorem. Grozi mu od 3 lat więzienia. Nieletnimi sprawcami zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.
-
Lubartów: Wjechał w tył ciężarówki
Trzy osoby trafiły do szpitala po tym jak volkswagen transporter najechał na tył jadącej przed nim ciężarówki. Do wypadku doszło dzisiaj około godziny 6 rano na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Annówka. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.
-
Świdnik: Odpowie za kradzieże
Policjanci ustalili i zatrzymali 24-latka, który w minionym tygodniu ukradł ze szkolnej sali komputerowej laptopa. Mężczyzna wpadł dzięki nagraniu z monitoringu placówki. Podczas wykonywania czynności z zatrzymanym okazało się, że mężczyzna na swoim koncie ma inne zuchwałe kradzieże. Usłyszał już zarzuty do których się przyznał. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Lublin: Rzucił petardą w sędziego. Zatrzymany przez policjantów.
Lubelscy policjanci zatrzymali chuligana, który rzucił petardą w sędziego podczas meczu piłki nożnej na stadionie Motoru Lublin. Sędzia doznał urazu kolana. Na dwie minuty przerwano mecz. Po kilku minutach chuligan był już zatrzymany. Będzie doprowadzony do sądu. Grozi mu odpowiedzialność karna oraz zakaz stadionowy.
-
KWP: 93 rocznica Święta Niepodległości
Lubelska Policji wzięła dziś udział w obchodach 93 rocznicy odzyskania przez Państwo Polskie Niepodległości. O godzinie 10:00 odbyła się msza święta za ojczyznę w Archikatedrze Lubelskiej. Uroczystości zakończyły się na Placu Litewskim, gdzie zostały złożone kwiaty oraz wieńce. Lubelskich policjantów reprezentował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Mirosław Sokal oraz Komendant Miejski Policji w Lublinie insp. Jacek Kucharczyk.
-
Lublin: Zatrzymana na cmentarzu
Na gorącym uczynku wpadła 51-latka, która na cmentarzu ukradła innej kobiecie torebkę. Nie spodziewała się jednak, że zatrzyma ją policjant idący w tym czasie w kondukcie pogrzebowym. Jak się okazało to nie pierwsze takie zachowanie sprawczyni. Mieszkanka Lublina jest odpowiedzialna za kilkanaście podobnych czynów. Za kradzież grozi kara 5 lat więzienia.