Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Lublin: Policjanci poszukują osób, które padły ofiarą kradzieży z włamaniem.
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie proszą o zgłaszanie się osób, które na przełomie października i listopada br. mogły paść ofiarą kradzieży z włamaniem. 3 listopada br. kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w wąwozie przyległym do ul. Okrzei zaczęli wyjmować różne przedmioty ze swoich kieszeni i nerwowo oglądać. W czasie zatrzymywania odrzucali oglądane przez siebie przedmioty na trawę. Jak się później okazało była to złota biżuteria, wstępnie wyceniona przez jubilera na kwotę 24 tysięcy złotych.
-
Chełm: Zakończenie działań PaT/E w Chełmie.
Dzisiaj w Chełmskim Domu Kultury zakończyły się działania związane z realizacją pilotażowego programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty" na terenie województwa lubelskiego. Program ten wspierany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach projektu "Bezpieczna i przyjazna szkoła". Jego ideą jest promowanie mody na życie bez uzależnień. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: przedstawiciele Komendy Głównej Policji, przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Lubelskiego Kuratorium Oświaty oraz przedstawiciele władz samorządowych z terenu województwa lubelskiego. Spektakl obejrzeli również Lubelski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Dariusz Działo, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jacek Buczek oraz komendanci miejscy i powiatowi lubelskiego garnizonu Policji.
-
Lublin: Zatrzymany za rozbój na 85-latku
Za przestępstwo rozboju odpowie 25-letni mieszkaniec Lublina, który wczoraj w samo południe napadł na starszego mężczyznę. 85-latek stał na przystanku, kiedy został przewrócony na chodnik. Napastnik zabrał saszetkę i rzucił się do ucieczki. Całe zdarzenie zauważył kierowca samochodu, stojący w ulicznym korku. Mężczyzna pojechał w kierunku uciekającego bandyty i zawiadomił policję. Kilkanaście minut później sprawca był już w rękach policyjnych wywiadowców. Okazało się, że sprawca był już karany m.in. za rozbój. W czerwcu br. opuścił Areszt Śledczy w Lublinie gdzie odbywał karę pozbawienia wolności.
-
KWP: Policja partnerem projektu
Dziś w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie odbyło się spotkanie dotyczące realizowanego projektu pod hasłem "Odświeżmy nasze miasta". Jego celem jest upowszechnienie wiedzy o istniejącym prawie, podnoszenie świadomości na temat szkodliwości działania tytoniu na ludzki organizm oraz egzekucja obowiązującego prawa. W projekt ten na szczeblu regionalnym włączają się również inne służby, w tym Policja. Podczas dzisiejszej konferencji zostało podpisane Porozumienie dotyczące współpracy podmiotów zaangażowanych w realizację założeń projektu. Policję reprezentował I Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Mirosław Sokal...
-
KWP: Przygotowania do Euro - Warsztaty na Ukrainie
W listopadzie podczas wizyty roboczej w Narodowej Akademii Spraw Wewnętrznych przebywała delegacja z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie (Polska). Goście przybyli w celu odbycia wspólnych ukraińsko-polskich warsztatów z zakresu zapewnienia porządku publicznego w ramach przygotowań do finałowej części Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Naczelnika Sztabu Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie - Artur Rudnik.
-
Krasnystaw: Odpowie za nielegalne posiadanie broni i kłusownictwo.
39-letni mieszkaniec gminy Żółkiewka odpowie za nielegalne posiadanie broni i kłusownictwo. Wczoraj krasnostawscy policjanci zabezpieczyli u niego samodział oraz poćwiartowaną tuszę sarny. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Łęczna: Policjanci rozdają kamizelki odblaskowe
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej rozpoczęli na terenie powiatu akcję, której głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. W ramach tych działań funkcjonariusze wręczają pieszym i rowerzystom kamizelki odblaskowe oraz podkreślają jak ważne jest ich stosowanie.
-
Lubartów: Wypadek na K-19
Policjanci ustalają okoliczności wypadku do którego doszło dzisiaj na skrzyżowaniu ul. Lipowej z obwodnicą drogi krajowej nr 19 w Lubartowie. 70-letni mężczyzna poniósł śmierć.
-
Zamość: Wpadli z kontrabandą
Ponad 1 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci z zamojskiej drogówki. Kontrabandę przewoził 28-letni mieszkaniec gm. Radecznica. Wartość uszczuplenia oszacowano na kwotę ponad 10 tyś. złotych. Policjanci ze Szczebrzeszyna z kolei zatrzymali do kontroli 45-letniego mieszkańca gm. Józefów kierującego volkswagenem. Jak się okazało w zbiorniku zamiast paliwa mężczyzna przewoził nielegalne papierosy. Zabezpieczona kontrabanda trafiła do policyjnego depozytu
-
Zamość: Wpadli na kradzieży
Na gorącym uczynku kradzieży drzewa przyłapany został 44-letni mieszkaniec gm. Zwierzyniec. Mężczyzna wpadł po tym, jak policjanci zainteresowali się stojącym na poboczu drogi, nieoświetlonym volkswagenem z podczepioną przyczepką. Jak się okazało kierujący tym autem, którego mundurowi nie zastali przy pojeździe kradł w tym czasie drzewo. Z kolei w Zamościu na ul. Przemysłowej policjanci zatrzymali dwóch braci w wieku 45 i 39 lat, którzy próbowali ukraść elementy ogrodzenia należące do 37-letniego Zamościanina. Teraz zatrzymani mężczyźni za usiłowania kradzieży odpowiedzą przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za ten czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności