Łuków: Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Data publikacji 19.04.2012
Wczoraj na terenie Zespołu Szkół w Zalesiu odbyły się eliminacje XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Celem turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży znajomości przepisów ruchu drogowego, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania na drodze. Nad prawidłowością przebiegu imprezy czuwali łukowscy Policjanci.
Wczoraj na terenie Zespołu Szkół w Zalesiu odbyły się eliminacje XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Celem turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży znajomości przepisów ruchu drogowego, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania na drodze. Nad prawidłowością przebiegu imprezy czuwali łukowscy Policjanci.
W miniony wtorek i środę na terenie Zespołu Szkół w Zalesiu odbyły się powiatowe eliminacje XXXV Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Turniej jest imprezą ogólnopolską skierowaną do młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów. Do rywalizacji przystąpiło 21 szkół podstawowych i 10 gimnazjów z powiatu łukowskiego.
Po przeprowadzeniu testu z wiedzy o BRD, a następnie rowerowego toru przeszkód w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Krynce zaś w kategorii gimnazjów również najlepsi byli uczniowie z Krynki. Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat łukowski w etapie wojewódzkim który to dla szkól podstawowych odbędzie się we Włodawie zaś dla gimnazjów w Czemiernikach.
Komisja Turnieju z spośród uczniów szkół podstawowych wyróżniła Kamila Kopcia ze Szkoły Podstawowej w Staninie, który najlepiej pokonał tor przeszkód oraz Macieja Czerskiego ze Szkoły Podstawowej w Krynce i Szymona Wierzejskiego ze Szkoły Podstawowej w Dębowicy, którzy byli najlepszymi zawodnikami turnieju.
Zaś z pośród gimnazjów szczególne wyróżnienie przypadło jedynej uczestniczce turnieju Anecie Ciołek z Gimnazjum w Serokomli. Natomiast najlepszymi zawodnikami byli Sebastian Pasik i Paweł Robak z Gimnazjum w Krynce.
Gościem turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego był Komendant Powiatowy Policji w Łukowie podinsp. Andrzej Panasz, który to pogratulował zwycięzcom oraz przekazał na ich ręce nagrody rzeczowe jednocześnie mobilizując w dalszym ciągu do popularyzacji tego typu przedsięwzięć.
Organizatorem konkursu był Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, Starostwo Powiatowe w Łukowie, Urząd Gminy w Łukowie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej, KRUS w Łukowie, Lubelska Izba Rolnicza oraz Łukowskie Stowarzyszenie „Razem” Gołąbkach.