Aktualności
Rozmiar czcionki
-
„Dzieciństwo bez przemocy” - wspólnie możemy więcej – Widzisz? Reaguj! Nie bądź obojętny!
Opolscy policjanci włączyli się w ogólnopolską kampanię "Dzieciństwo bez przemocy", której celem jest m.in. uwrażliwienie społeczeństwa na krzywdzenie dzieci. Policjanci przeprowadzili spotkanie z uczniami klas 4-8 w Szkole Podstawowej w Kowali Drugiej podczas, której rozmawiali z uczniami, ale również z nauczycielami na temat przemocy.
Opole Lubelskie -
Sprzedaż wózka zakończona stratami
Niemal 7 tysięcy złotych straciła mieszkanka Radzynia Podlaskiego sprzedając za pośrednictwem portalu internetowego wózek dziecięcy o wartości 800 złotych. Ufając osobie zainteresowanej zakupem towaru otworzyła przesłany link, gdzie zgodnie z instrukcją miał zaakceptować zamówienie, a następnie odebrać środki. W efekcie z jej konta zostały wyprowadzone pieniądze.
Radzyń Podlaski -
Przywiązała psa do wiaty przystanku i odjechała
52-latka usłyszała w zamojskiej komendzie zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Kobieta porzuciła psa przywiązując czworonoga do wiaty przystanku. Podejrzanej grozi do 3 lat więzienia.
Zamość -
Na "krajówce" dwukrotnie wyprzedziła na przejściu dla pieszych. Otrzymała 3 tys. zł. mandatu i 30 punktów karnych
Mandatami w łącznej kwocie 3 tysięcy złotych oraz przypisaniem 30 punktów karnych zakończyła się jazda 50 letniej obywatelki Ukrainy, która na DK 17 dwukrotnie wyprzedzała pojazdy na wysokości przejść dla pieszych. Wykroczenie kierującej BMW zauważyli i zarejestrowali na videorejestratorze policjanci z tomaszowskiej drogówki.
Tomaszów Lubelski -
Stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość
Zatrzymane prawo jazdy, mandat karny i punkty karne to efekt przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym przez 29 letniego kierującego pojazdem BMW. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów w miejscowości Ludwin. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu z uwagi na brak aktualnych badań technicznych. Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Łęczna -
Oszukana metodą "na policjanta" straciła blisko 150 tysięcy złotych
45-latka padła ofiarą oszustów. Do kobiety zadzwonił oszust, który podający się za policjanta z KPP w Krasnymstawie poinformował, że jej oszczędności są zagrożone. Kobieta straciła blisko 150 tysięcy złotych. Dzięki szybkiemu działaniu policjantów udało się odzyskać blisko 50 tysięcy złotych. Mundurowi pracują nad sprawą i poszukują sprawców. Apelujemy o ostrożność! Nie dajmy się oszukać i rozłączmy każdą rozmowę w której ktoś porusza temat naszych oszczędności lub chce nas zaangażować w "policyjną akcję".
Krasnystaw -
Zamiast szybkiego zysku straciła ponad 50 tysięcy złotych
Ofiarą oszustów działających w internecie padła 56-letnia mieszkanka Lublina. Za namową rzekomego doradcy zainwestowała wszystkie oszczędności na platformie handlowej, która miała jej zapewnić szybki zysk. Łącznie kobieta straciła ponad 50 tysięcy złotych. Apelujemy o zachowanie rozwagi!
Lublin -
Odpowie za kradzież zuchwałą
Nawet do 8 lat więzienia może grozić 29-letniemu mieszkańcowi Lublina, który odpowie za kradzież szczególnie zuchwałą. Mężczyzna podbiegł do idącej ulicą kobiety i wyrwał i zerwał jej z szyi złoty łańcuszek o wartości ponad 4 000 zł. Sprawca został ustalony i zatrzymany przez operacyjnych z „szóstki”. Usłyszał zarzuty i trafił pod dozór Policji.
Lublin -
Bialscy kryminalni jednego dnia zatrzymali trzech poszukiwanych listami gończymi
W miniony piątek bialscy kryminalni zatrzymali trzech mieszkańców powiatu poszukiwanych listami gończymi. Żaden z nich nie spodziewał się spotkania z funkcjonariuszami. 36-latek próbował jeszcze uniknąć doprowadzenia do zakładu karnego ukrywając się pod łóżkiem…
Biała Podlaska -
Odpowie za sprzedaż podrobionej odzieży
Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą oraz funkcjonariusze Służby Celno – Skarbowej zabezpieczyli łącznie blisko 750 sztuk czapek z zastrzeżonymi znakami towarowymi różnych firm. Zatrzymali też właściciela towaru, który handlował podrobionym towarem na giełdzie w m. Mokre. 41-latek za wprowadzenie do obrotu ubrań z podrobionymi znakami towarowymi odpowie przed sądem.
Zamość