Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policyjny dron obserwował uczestników ruchu drogowego
Przeprowadziliśmy kolejne działania z użyciem policyjnego drona na terenie powiatu łęczyńskiego. Ujawniliśmy kilkanaście wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Większość z nich dotyczyła wyprzedzania na podwójnej ciągłej. Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Łęczna -
Debaty społeczne w Rejowcu Fabrycznym i w Siedliszczu
Za nami dwie debaty społeczne poświęcone bezpieczeństwu uczniów. Pierwsza odbyła się w Szkole Podstawowej w Rejowcu Fabrycznym, gdzie tematem była profilaktyka uzależnień od środków odurzających. Kolejna zaś, poświęcona cyberbezpieczeństwu, odbyła się w Liceum Ogólnokształcącym w Siedliszczu. Celem debat jest zdiagnozowanie problemów i oczekiwań oraz wypracowanie wniosków, których realizacja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.
Chełm -
Kolizja osobówki i samochodu ciężarowego na krajowej 17
Do groźnie wyglądającej kolizji doszło dziś około godziny 10:00 na krajowej 17 w miejscowości Izbica. 32-letni kierujący Audi podróżujący z rodziną na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z samochodem ciężarowym marki DAF. 4 osobowa rodzina z Audi została przewieziona do szpitala. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. 32-latek został ukarany wysokim mandatem. Apelujemy o rozwagę na drodze!
Krasnystaw -
Zderzenie dwóch osobówek w Chełmie
Do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło dzisiaj rano w Chełmie. Kierująca jednym z nich kobieta i pasażer drugiego pojazdu z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Kierujący byli trzeźwi. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze.
Chełm -
Kierujący Oplem uderzył w koparkę
74-latek kierując Oplem nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył jadącej przed nim koparki. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło w m. Płoskie na DK 74. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze.
Zamość -
Niebezpieczne zdarzenie na S-19 w Wilkołazie
Dziś w nocy miała miejsce niebezpieczna sytuacja na S-19, podczas której samochód ciężarowy zjechał do rowu, a w elementy uszkodzonej barierki wjechała także osobówka. Dziś mogą wystąpić utrudnienia podczas wyciągania pojazdu z rowu, łącznie z możliwością zamknięcia całego pasa ruchu w stronę Rzeszowa. Kierowcy, obserwujcie komunikaty dotyczące potencjalnych utrudnień.
Kraśnik -
Pijany, na dożywotnim zakazie spowodował kolizję 4 samochodów i uciekł. Został aresztowany
Na wniosek Policji i prokuratury puławski sąd aresztował tymczasowo 29-latka, który na ulicy Lubelskiej w Puławach doprowadził do kolizji 4 samochodów i uciekł. Został ujęty przez uczestników zdarzenia. Miał 2 promile alkoholu w organizmie i dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
Puławy -
Hulajnogą elektryczną spieszył się na spotkanie, ale nie pojawił się o czasie, bo był nietrzeźwy
Mandatem karnym w wysokości 2600 zł zakończyła się jazda hulajnogą elektryczną 35-latka. Kierował jednośladem w stanie nietrzeźwości oraz nie stosował się do obowiązujących przepisów. Mężczyzna w swoim organizmie miał ponad pół promila alkoholu. Spieszył się na umówione spotkanie ze znajomym, na które jednak nie dotarł o wyznaczonej porze. Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!
Parczew -
Policyjne działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”
Dzisiaj na terenie naszego powiatu policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych i rowerzystów, ale także bacznie przyglądają się samym pieszym i cyklistom.
Zamość -
Nietrzeźwy jechał Volkswagenem, wpadł podczas kontroli
Policjanci z zamojskiej drogówki zatrzymali wczoraj kierowcę osobowego Volkswagena, który wężykiem jechał przez miejscowości gminy Szczebrzeszyn. Okazało się, że był nietrzeźwy, w organizmie miał prawie 3 promile. 54-latek poniesie konsekwencje karne złamania przepisów prawa mówiące o zakazie kierowania pojazdem po wypiciu alkoholu.
Zamość