Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Siła nie do zatrzymania
Woda od kilku dni piętrzyła się przed tamą na rzece Morawce. Stuletnie wały wiele razy uchroniły przed zalaniem leżące w dole Stronie Śląskie. Jednak coraz większy napór wody w końcu je przełamał i potężna fala runęła z siłą nie do zatrzymania. Pędziła, niszcząc kolejne miejscowości i porywając w swoim nurcie wszystko, co stanęło jej na drodze. Po opadnięciu wody do zniszczonych miejscowości napłynęła kolejna siła nie do zatrzymania.
-
Harcerskie Żywioły w świdnickiej policji
W świdnickiej policji pojawili się niecodzienni goście: harcerze z 24 Świdnickiej Grunwaldzkiej Drużyny Żywioły działającej przy Hufcu Lublin. Harcerze nie tylko zwiedzili pomieszczenia komendy, ale również mieli okazję spotkać się z przewodnikiem psa służbowego i jego podopiecznym, wykonali daktyloskopię, przymierzyli stroje policyjne, a także wysłuchali pogadanki na temat bezpiecznych zachowań. Na koniec spotkania zostali obdarowani elementami odblaskowymi wraz z zaleceniami kiedy i jak ich używać, aby spełniały swoją ważną rolę.
Świdnik -
Dwa wypadki z udziałem pieszych. Apelujemy o zachowanie większej ostrożności na drodze
W piątek na ul. Spadek w Zamościu kierująca Fiatem potrąciła przechodzącego przez przejście dla pieszych 68-latka. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Natomiast w czwartek kierujący Citroenem na ul. Poniatowskiego włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącemu przez jezdnię 87-latkowi. Pieszy został przewieziony do szpitala. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych i skrzyżowań.
Zamość -
Policjanci z wizytą w szkole w Oleśnikach
Wczoraj odwiedziliśmy uczniów Szkoły Podstawowej w Oleśnikach. Byliśmy z wizytą w trzech grupach wiekowych. Poruszaliśmy tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, jak również tematy przemocy rówieśniczej oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich. Na koniec wręczyliśmy dzieciom odblaski.
Świdnik -
Policyjny dron obserwował uczestników ruchu drogowego
Przeprowadziliśmy kolejne działania z użyciem policyjnego drona na terenie powiatu łęczyńskiego. Ujawniliśmy kilkanaście wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Większość z nich dotyczyła wyprzedzania na podwójnej ciągłej. Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Łęczna -
Debaty społeczne w Rejowcu Fabrycznym i w Siedliszczu
Za nami dwie debaty społeczne poświęcone bezpieczeństwu uczniów. Pierwsza odbyła się w Szkole Podstawowej w Rejowcu Fabrycznym, gdzie tematem była profilaktyka uzależnień od środków odurzających. Kolejna zaś, poświęcona cyberbezpieczeństwu, odbyła się w Liceum Ogólnokształcącym w Siedliszczu. Celem debat jest zdiagnozowanie problemów i oczekiwań oraz wypracowanie wniosków, których realizacja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.
Chełm -
Kolizja osobówki i samochodu ciężarowego na krajowej 17
Do groźnie wyglądającej kolizji doszło dziś około godziny 10:00 na krajowej 17 w miejscowości Izbica. 32-letni kierujący Audi podróżujący z rodziną na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z samochodem ciężarowym marki DAF. 4 osobowa rodzina z Audi została przewieziona do szpitala. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. 32-latek został ukarany wysokim mandatem. Apelujemy o rozwagę na drodze!
Krasnystaw -
Zderzenie dwóch osobówek w Chełmie
Do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło dzisiaj rano w Chełmie. Kierująca jednym z nich kobieta i pasażer drugiego pojazdu z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Kierujący byli trzeźwi. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze.
Chełm -
Kierujący Oplem uderzył w koparkę
74-latek kierując Oplem nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył jadącej przed nim koparki. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło w m. Płoskie na DK 74. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze.
Zamość -
Niebezpieczne zdarzenie na S-19 w Wilkołazie
Dziś w nocy miała miejsce niebezpieczna sytuacja na S-19, podczas której samochód ciężarowy zjechał do rowu, a w elementy uszkodzonej barierki wjechała także osobówka. Dziś mogą wystąpić utrudnienia podczas wyciągania pojazdu z rowu, łącznie z możliwością zamknięcia całego pasa ruchu w stronę Rzeszowa. Kierowcy, obserwujcie komunikaty dotyczące potencjalnych utrudnień.
Kraśnik