Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Lekcja bezpieczeństwa pod czujnym okiem policjantów i sympatycznej Mrówki
Bialscy policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Sławacinku Starym. Przybliżyli uczniom zasady bezpieczeństwa na drogach. Poza teorią był czas na praktykę. Uczniowie pod czujnym okiem opiekunów i mundurowych ćwiczyli bezpieczne korzystanie z przejścia dla pieszych. Dodatkową atrakcją była uczestnicząca w spotkaniu przesympatyczna maskotka Mrówki. W ubiegłym tygodniu mundurowi spotkali się też z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej. Również w tym przypadku tematyką było bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Biała Podlaska -
Niecodzienni goście w biłgorajskiej komendzie
Odwiedziły nas dzieci z przedszkola „Bambini” w Biłgoraju. Z ogromnym zaciekawieniem przyglądały się codziennej pracy policjantów oraz zwiedzały budynek jednostki. Odwiedziły również szefa biłgorajskich funkcjonariuszy inspektora Artura Deryło. Spotkanie było również doskonałą okazją do przypomnienia o kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”.
Biłgoraj -
Pierwsze etapy rekrutacji kandydatów do służby w naszej formacji
Dziś kandydaci do służby w Policji pisali w Komendzie Wojewódzkiej Policji Lublinie test wiedzy. Inna tura kandydatów z kolei przystąpiła na sali treningowej do testu sprawnościowego. Zachęcamy do służby w naszej formacji i przypominamy, jakie są etapy rekrutacji i gdzie można składać dokumenty.
KWP -
Nowe zestawy przeciwuderzeniowe oraz kurtki ochronne typu softshell trafiły do jednostek Policji
Kolejne partie zestawów przeciwuderzeniowych oraz kurtek ochronnych typu softshell trafiły do jednostek Policji. Zrealizowano również dostawy spodni ochronnych typu softshell, w które po raz pierwszy policjanci będą wyposażani. Powyższe działania są przeprowadzane w ramach zawartych przez Biuro Logistyki Policji KGP umów, których finansowanie przewidziano ze środków Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarniczej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025.
-
Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu
Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 8 uczestniczyli w spotkaniu z policjantem z zamojskiej komendy. Tematem przewodnim spotkania była bezpieczna droga do i ze szkoły. Policjant omówił także podstawowe zasady właściwego korzystania z roweru i apelował do najmłodszych, aby jako uczestnicy ruchu zawsze nosili odblaski.
Zamość -
Podziękowanie za pomoc i wsparcie ,,...w realizacji trudnych zadań związanych z Operacją Powódź 2024..."
„…W podziękowaniu za Waszą nieocenioną pomoc, wszechstronne i profesjonalne wsparcie w trakcie realizacji trudnych zadań związanych z Operacją Powódź 2024 na terenach województwa dolnośląskiego dotkniętych kataklizmem…” – tak brzmią słowa skierowane do funkcjonariuszy z lubelskiego garnizonu, którzy przez ostatni miesiąc nieśli pomoc na terenach dotkniętych kataklizmem. Autorem podziękowań jest Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Paweł Półtorzycki oraz jego I Zastępca – insp. Norbert Kurenda. Podziękowania osobiście odebrał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie mł. insp. Olgierd Oleksiak, który w lubelskim garnizonie nadzoruje pion prewencji.
KWP -
Dachowanie Volkswagena w Puławach
17-letni mieszkaniec Puław, kierując volkswagenem doprowadził do jego dachowania. Jak się szybko okazało nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Za popełnione wykroczenia grozi mu wysoka kara finansowa.
Puławy -
W warunkach recydywy rażąco przekroczył prędkość, otrzymał 5000 zł. mandatu, 15 punktów i na 3 miesiące stracił prawo jazdy
Zamojscy policjanci z grupy Speed codziennie zatrzymują kierowców, którzy swoją jazdą zagrażają bezpieczeństwu na drodze. I tak było w przypadku kierowcy pojazdu m. Kia, który w warunkach recydywy rażąco przekroczył dozwoloną prędkość. W obszarze zabudowanym pędził z prędkością 153 km/h. 25-letni kierowca został ukarany mandatem w wysokości 5000 zł, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych. Na 3 miesiące pożegnał się też z prawem jazdy.
Zamość -
Rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w kabinę ciężarówki
65-letni cyklista wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na skrzyżowanie nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu pojazdem ciężarowym. Kiedy kierowca Scanii dostrzegł niebezpieczne zachowanie cyklisty, natychmiast zaczął hamować skręcając pojazdem na pobocze. Niestety nie zdołał uniknąć zderzenia. Cyklista uderzył w kabinę ciężarówki doznając obrażeń. 65-latek trafił do szpitala. Kierujący ciężarową Scanią był trzeźwy, a od rowerzysty czuć było alkohol. Badanie krwi cyklisty określi wysokość stężenia alkoholu w jego organizmie w czasie wypadku.
Zamość -
Tragiczny wypadek z udziałem pieszej
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek na DK-2 w miejscowości Tłuściec. 71-letni kierowca Skody potrącił 77-latkę, która prowadząc rower przechodziła przez oświetlone przejście dla pieszych. Niestety pomimo prowadzonej reanimacji, życia kobiety nie udało się uratować. Ustalamy wszystkie okoliczności tego wypadku i apelujemy o rozwagę na drodze!
Biała Podlaska
