Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Wypadek z udziałem motocyklistów w Rokitnie
Lubartowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło wczoraj po południu w miejscowości Rokitno. Kierujący motocyklem marki Honda 16-latek nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go drugiego motocykla. W wyniku wypadku obydwaj kierujący jednośladami oraz pasażerka Hondy trafili do szpitala.
Lubartów -
Podsumowanie działań „STOP DRIFT”
W niedzielę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego opolskiej komendy przeprowadzili działania „Stop Drift”. Akcja skończyła się ujawnieniem sporej liczby wykroczeń. Policjanci zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych, ujawnili 41 wykroczeń i nałożyli ponad 30 mandatów karnych. Dwie osoby straciły również prawo jazdy na trzy miesiące.
Opole Lubelskie -
Auto dachowało, kobieta wypadła z pojazdu.
Wyjaśniamy okoliczności wypadku drogowego w miejscowości Królewski Dwór na drodze wojewódzkiej W 815. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Fordem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas doprowadzając do jego dachowania i zatrzymania na środku drogi. Następnie w pojazd znajdujący się na jezdni uderzyło BMW poruszające się w kierunku Parczewa. W skutek poniesionych obrażeń dwie osoby zostały przetransportowani do szpitala.
Parczew -
Zderzenie dwóch młodych motocyklistów
Krasnostawscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło w niedzielne popołudnie w miejscowości Olchowiec Kolonia w gminie Żółkiewka. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 16-latek kierujący motocyklem najechał na stojącego na drodze innego młodego motocyklistę. Zarówno 16-latek, jak i 18-latek byli trzeźwi. Jak się okazało, obaj nie posiadają jednak uprawnień do kierowania pojazdami. 16-latek z miejsca wypadku został przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR.
Krasnystaw -
Lekcja bezpieczeństwa pod czujnym okiem policjantów i sympatycznej Mrówki
Bialscy policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Sławacinku Starym. Przybliżyli uczniom zasady bezpieczeństwa na drogach. Poza teorią był czas na praktykę. Uczniowie pod czujnym okiem opiekunów i mundurowych ćwiczyli bezpieczne korzystanie z przejścia dla pieszych. Dodatkową atrakcją była uczestnicząca w spotkaniu przesympatyczna maskotka Mrówki. W ubiegłym tygodniu mundurowi spotkali się też z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej. Również w tym przypadku tematyką było bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Biała Podlaska -
Niecodzienni goście w biłgorajskiej komendzie
Odwiedziły nas dzieci z przedszkola „Bambini” w Biłgoraju. Z ogromnym zaciekawieniem przyglądały się codziennej pracy policjantów oraz zwiedzały budynek jednostki. Odwiedziły również szefa biłgorajskich funkcjonariuszy inspektora Artura Deryło. Spotkanie było również doskonałą okazją do przypomnienia o kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”.
Biłgoraj -
Pierwsze etapy rekrutacji kandydatów do służby w naszej formacji
Dziś kandydaci do służby w Policji pisali w Komendzie Wojewódzkiej Policji Lublinie test wiedzy. Inna tura kandydatów z kolei przystąpiła na sali treningowej do testu sprawnościowego. Zachęcamy do służby w naszej formacji i przypominamy, jakie są etapy rekrutacji i gdzie można składać dokumenty.
KWP -
Nowe zestawy przeciwuderzeniowe oraz kurtki ochronne typu softshell trafiły do jednostek Policji
Kolejne partie zestawów przeciwuderzeniowych oraz kurtek ochronnych typu softshell trafiły do jednostek Policji. Zrealizowano również dostawy spodni ochronnych typu softshell, w które po raz pierwszy policjanci będą wyposażani. Powyższe działania są przeprowadzane w ramach zawartych przez Biuro Logistyki Policji KGP umów, których finansowanie przewidziano ze środków Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarniczej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025.
-
Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu
Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 8 uczestniczyli w spotkaniu z policjantem z zamojskiej komendy. Tematem przewodnim spotkania była bezpieczna droga do i ze szkoły. Policjant omówił także podstawowe zasady właściwego korzystania z roweru i apelował do najmłodszych, aby jako uczestnicy ruchu zawsze nosili odblaski.
Zamość -
Podziękowanie za pomoc i wsparcie ,,...w realizacji trudnych zadań związanych z Operacją Powódź 2024..."
„…W podziękowaniu za Waszą nieocenioną pomoc, wszechstronne i profesjonalne wsparcie w trakcie realizacji trudnych zadań związanych z Operacją Powódź 2024 na terenach województwa dolnośląskiego dotkniętych kataklizmem…” – tak brzmią słowa skierowane do funkcjonariuszy z lubelskiego garnizonu, którzy przez ostatni miesiąc nieśli pomoc na terenach dotkniętych kataklizmem. Autorem podziękowań jest Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Paweł Półtorzycki oraz jego I Zastępca – insp. Norbert Kurenda. Podziękowania osobiście odebrał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie mł. insp. Olgierd Oleksiak, który w lubelskim garnizonie nadzoruje pion prewencji.
KWP
