Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nielegalne papierosy nie trafią na rynek
Blisko 5000 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli łęczyńscy policjanci wspólnie funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno - Skarbowego. Taka ilość nielegalnych wyrobów tytoniowych została ujawniona w mieszkaniu 76 latki z gminy Cyców. W znalezieniu nielegalnego towaru pomógł celniczy pies służbowy ,,Tajga”.
Łęczna -
Zadbaj o bezpieczeństwo w czasie świątecznych podróży!
Okres świąteczny to czas radości, spotkań z bliskimi i rodzinnych wyjazdów. Jednak wzmożony ruch na drogach, często trudne warunki atmosferyczne oraz pośpiech mogą zamienić tę przyjemność w stresującą podróż. Dlatego warto pamiętać o kilku zasadach, które pomogą dotrzeć na miejsce bezpiecznie.
Krasnystaw -
Tymczasowy areszt dla 41 latka
Najbliższe trzy miesiące w areszcie tymczasowym spędzi 41 latek z gminy Chełm. Mężczyzna podejrzany jest o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć partnerki. Do zdarzenia doszło w miniony weekend w miejscu zamieszkania pary. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
Chełm -
Fałszywa inwestycja. Mieszkaniec powiatu zamojskiego stracił 45 000 zł
Fałszywe inwestycje to jedne z częściej występujących działań oszustów. Przestępstwo tego typu polega na nakłonieniu ofiary do inwestycji, które w rzeczywistości są fałszywe. W taki właśnie sposób zadziałał oszust wobec 45-latka. Za jego namową mieszkaniec powiatu zamojskiego przekonany, że szybko pomnoży oszczędności, wykonał kilka przelewów. W efekcie tych działań stracił 45 000 zł.
Zamość -
Debata w Szkole Podstawowej
Wczoraj w Szkole Podstawowej w Bystrzycy odbyło się kolejne spotkanie edukacyjne w ramach autorskiego programu profilaktycznego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie „Odpal myślenie, nie wchodź w uzależnienie". Debatę zorganizowali uczniowie i uczestniczyli w niej przedstawiciele instytucji pomocowych oraz dzielnicowy.
Lublin -
Spotkanie opłatkowe służb mundurowych województwa lubelskiego
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyło się spotkanie opłatkowe służb mundurowych Lubelszczyzny. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele lokalnych władz, a także instytucji współpracujących. Uczestnicy spotkania złożyli sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Życzenia spokojnych i rodzinnych świąt wszystkim funkcjonariuszom, pracownikom i ich rodzinom złożył Wojewoda Lubelski Pan Krzysztof Komorski.
KWP -
Harcerze przekazali policjantom Betlejemskie Światło Pokoju
„Kochaj czynem” to tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju, które na ręce Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Bogdana Kulasa przekazali harcerze ZHP Hufiec Tomaszów Lubelski. Symboliczny płomień rozświetlił tomaszowską komendę wprowadzając świąteczny nastrój.
Tomaszów Lubelski -
Zatrzymany 32 latek poszukiwany pięcioma listami gończymi
Przed kryminalnymi z Lubartowa ukrywał się nawet za granicą. Policjanci nie stracili jednak czujności. Dzięki współpracy z oficerem łącznikowym Polskiej Policji w Norwegii zatrzymali mężczyznę gdy tylko przekroczył granicę naszego kraju. 32 latek poszukiwany był 5 listami gończymi m.in. za oszustwa i jazdę w stanie nietrzeźwości. Łącznie ma do odsiadki 5 lat więzienia.
Lubartów -
Zderzenie osobówki z łosiem. Uwaga na dzikie zwierzęta na drodze!
W niedzielę wieczorem w Klikawie w gminie Puławy, kierująca Oplem jadąc w kierunku Zwolenia uderzyła w łosia, który nagle wbiegł na jezdnię. Na szczęście, zarówno kierująca jak i jej 10-letni syn nie odnieśli poważnych obrażeń ciała. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza po zmierzchu i w rejonach, gdzie dzikie zwierzęta mogą przekraczać jezdnię!
Puławy -
Nowy radiowóz dla policjantów ze Szczebrzeszyna
Komisariat Policji w Szczebrzeszynie wzbogacił swój tabor o nowy radiowóz. Zakup pojazdu został współfinansowany z budżetu lokalnych samorządów oraz budżetu centralnego Policji. W czasie uroczystego przekazania pojazdu Komendant Miejski Policji w Zamościu insp. Andrzej Mioduna oraz Komendant Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie nadkom. Robert Oleszczuk podziękowali samorządowcom za dotychczasową współpracę oraz wspieranie inicjatyw realizowanych na rzecz mieszkańców regionu.
Zamość