Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Uważaj na fałszywe oferty wyjazdów
W przypadku planowania wyjazdów świątecznych czy sylwestrowych pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą. Być może niektórzy z nas zdecydują się w ostatniej chwili na taką formę spędzenia wolnych dni. Ostrzegamy przed możliwymi niebezpieczeństwami.
Krasnystaw -
Trwa akcja chełmskich policjantów „Bezpieczny Pieszy”
Policjanci ruchu drogowego z chełmskiej komendy prowadzą dzisiaj działania prewencyjno – kontrolne skierowane na bezpieczeństwo pieszych. W sposób szczególny w czasie pełnionych służb zwracają uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego, którymi są piesi. Kontrolują też zachowania kierujących pojazdami w okolicach przejść dla pieszych. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o to, aby sami również zadbali o swoje bezpieczeństwo stosując się do przepisów, a także zachowując rozwagę i zdrowy rozsądek na drodze.
Chełm -
Oszukana przez fałszywego adwokata
1700 zł straciła 32-latka z Białej Podlaskiej podczas korespondencji z nieznajomym podającym się za adwokata. Kontakt z nim nawiązała po zamieszczeniu informacji na portalu społecznościowym. Choć podejrzewała, że informacje, które mężczyzna przekazuje są nieprawdziwe zdecydowała się na przelew... Kiedy zrozumiała, że straciła swoje pieniądze sprawę zgłosiła na policję. Apelujemy o rozwagę!
Biała Podlaska -
Potrącenie 7-latka na przejściu dla pieszych
Włodawscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na przejściu dla pieszych na al. Piłsudskiego we Włodawie. Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący Fordem Galaxy 51-latek z gm. Podedwórze potrącił 7-latka poruszającego się z hulajnogą po przejściu. Dziecko z obrażeniami ciała zostało przetransportowane do szpitala. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg, zwłaszcza po zmroku o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych.
Włodawa -
To nie było konto techniczne. 48-latek stracił ponad 30 000 zł
Mieszkaniec Lublina stracił ponad 30 000 zł. Mężczyzna uwierzył, że ktoś może włamać się na jego konto bankowe. By zapobiec przestępstwu, miał przenieść środki na konto techniczne. Poszukujemy oszustów oraz apelujemy o rozsądek i rozwagę przy dokonywaniu jakichkolwiek transakcji internetowych.
Lublin -
Okradli kuriera z gotówki. Obywatele Gruzji zatrzymani przez kryminalnych bezpośrednio po kradzieży
Kryminalni z KWP w Lublinie przy współpracy z policjantami z woj. świętokrzyskiego zatrzymali dwóch obywateli Gruzji w wieku 42 i 55-lat, którzy chwilę wcześniej okradli kuriera firmy przesyłkowej. Wykorzystując jego nieuwagę, z kabiny skradli saszetkę z gotówką. Policjanci zabezpieczyli pojazd, którym poruszali się sprawcy, a także znaleziony przy nich „łamak”. Obydwaj zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży. Dodatkowo 55-latek poszukiwany był listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności.
Biłgoraj -
Kryminalni zatrzymali włamywaczy
Ryccy kryminalni zatrzymali 36 i 44-latka, którzy włamali się do niezamieszkałego domu i budynku gospodarczego. Łupem sprawców padły m.in.: sprzęt RTV, urządzenia warsztatowe oraz kosa i piła spalinowa. Łączna wartość skradzionych przedmiotów to około 7000 zł. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.
Ryki -
Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków i zatrzymali 19-latka
Dzielnicowi z zamojskiej komendy na terenie miasta odnaleźli i zabezpieczyli w jednym z mieszkań prawie 100 gramów marihuany oraz amfetaminę. Za ich posiadanie zatrzymali mieszkającego tam 19-latka. Podejrzany usłyszał zarzut.
Zamość -
Oszustwo metodą „na znajomego”
Zanim przekażemy komukolwiek kod Blik, upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa. Prośby oszustów są różne – teraz przed świętami mogą dotyczyć pomocy w opłaceniu paczki z prezentami dla bliskich. Zbyt pochopnie postąpili znajomi 18-latki, której konto na portalu społecznościowym przejął oszust i rozesłał prośby o pożyczkę. Jej znajomi nie sprawdzili, czy rzeczywiście to ich koleżanka potrzebuje pieniędzy i od razu przekazali kody Blik. Oszukać dała się także mama Zamościanki.
Zamość -
Dzielnicowy rozmawiał z uczniami o odblaskach i fajerwerkach
Dzielnicowi regularnie pojawiają się w szkołach. Obecnie z uwagi na porę roku głównym tematem jest bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Krasnostawski dzielnicowy w ostatnich dniach odwiedził uczniów V klasy Szkoły Podstawowej numer 4 w Krasnymstawie, z którymi rozmawiał również o bezpiecznym obchodzeniu się z fajerwerkami w czasie Sylwestra.
Krasnystaw