Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Skusił się na ledową lampę błyskową. Wpadł, bo nagrał się na monitoring
Do policyjnego aresztu trafił 47-latek z Radzynia Podlaskiego. Mężczyzna zdemontował i ukradł lampę ostrzegawczą, która zamocowana była na samochodzie zaparkowanym na terenie jednej z miejscowych firm. 47-latek wpadł, bo następnego dnia przechodząc w pobliżu tej firmy został rozpoznany przez właściciela, który przejrzał zapis monitoringu. Sprawcy kradzieży grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
Radzyń Podlaski -
Poszukiwany 59-latek za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przemyt narkotyków zatrzymany w Holandii. Wytropili go lubelscy "Łowcy Głów"!
Lubelscy „Łowcy Głów” doprowadzili do zatrzymania 59-latka poszukiwanego listem gończym, ENA oraz Czerwoną Notą Interpolu do odbycia kary 6,5 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna działając w zorganizowanej grupie przestępczej brał udział w przemycie znacznej ilości narkotyków. Po wydanych wyrokach urywał się w Holandii. Na jego trop wpadli „Łowcy Głów” z KWP w Lublinie i za pomocą ENFAST (sieć współpracy policyjnej zajmująca się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców), tydzień temu doprowadzili do jego zatrzymania i ekstradycji do Polski.
KWP -
Pierwsze etapy rekrutacji kandydatów do służby w Policji Lubelskiej
Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji Lublinie odbyły się pierwsze etapy rekrutacji kandydatów do służby w naszej formacji. Kandydaci pisali test wiedzy, a później przystąpili do testu sprawnościowego na sali treningowej. Zachęcamy do służby w naszej formacji i przypominamy, jakie są etapy rekrutacji i gdzie można składać dokumenty.
KWP -
Śmiertelne wypadki w powiecie włodawskim i opolskim
Do śmiertelnego wypadku drogowego doszło dziś rano (15.12.) w m. Osowa w powiecie włodawskim. Kierujący pojazdem marki Mini stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierujący autem zginął na miejscu, natomiast pasażer trafił do szpitala. Policjanci ustalają tożsamość ofiary wypadku. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło również wczoraj w powiecie opolskim. Kierujący Nissanem potrącił 56-latkę, która znajdowała się na pasie ruchu wraz z rowerem.
KWP -
Zatankował auto na kradzionych tablicach rejestracyjnych i nie płacąc odjechał. Był nietrzeźwy i posiadał dożywotni zakaz
Chełmscy policjanci zatrzymali 40 latka, który w stanie nietrzeźwości kierował Audi i Volkswagenem Passatem. Jak się okazało, posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a samochody którymi się przemieszczał, miały kradzione tablice rejestracyjne. Wcześniej 40-latek zatankował też paliwo na stacji paliw i nie płacąc za nie odjechał. Funkcjonariusze zabezpieczyli skradzione paliwo, tablice rejestracyjne oraz samochód. Zatrzymany mężczyzna odpowiedzialność poniesie w recydywie, gdyż był wcześniej karany z podobne przestępstwa.
Chełm -
Włodawscy policjanci i pracownicy w akcji „Szlachetna Paczka”
Do sztabu „ Szlachetnej Paczki” trafiły dary przekazane przez pracowników i policjantów włodawskiej komendy, którzy już kolejny rok włączyli się do działań pomocowych. Rodzina otrzyma między innymi stół i szereg innych „wymarzonych” przedmiotów niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu. Dzięki połączeniu sił z innymi instytucjami i zaangażowaniu tak wielu osób udało się tak drobnymi gestami zmienić życie potrzebującej Rodziny.
Włodawa -
Pijany, pod wpływem narkotyków groził rodzicom nożem. Trafił do aresztu
Co najmniej na 3 miesiące trafił do aresztu 34-letni mieszkaniec Puław, który będąc pod wpływem alkoholu/narkotyków znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi, nieporadnym ze względu na stan fizyczny rodzicami. Mężczyzna został zatrzymany przez puławskich policjantów zaraz po tym, jak wszczął awanturę, podczas której wziął do ręki nóż i groził rodzicom pozbawieniem życia. Jako, że był już karany za podobne przestępstwa, będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.
Puławy -
Kolejni zatrzymani kierowcy „ze zbyt ciężką nogą”
Policjanci bialskiej grupy SPEED zatrzymali wczoraj dwójkę kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. W przypadku 26-latka kierującego Mercedesem było to 76 km/h więcej niż dopuszczają to obowiązujące przepisy. Również 28-latka przekroczyła dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Kierowcy stracili uprawnienia. Zostali też ukarani wysokimi mandatami. Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu!
Biała Podlaska -
Pod okiem kamery zgubił...narkotyki
20-latkowi z Lublina podczas płacenia w sklepie w kasie samoobsługowej wypadł woreczek strunowy. Zgubę odnalazł pracownik dyskontu i powiadomił Policję. Jak się okazało w woreczku znajdowała się marihuana. Świdniccy kryminalni szybko ustalili do kogo należy zguba i zatrzymali mężczyznę. 20-latek usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
Świdnik -
Śmiertelny wypadek w Sierskowoli
Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w piątkowe popołudnie w miejscowości Sierskowola na DK-48 w powiecie ryckim. Według wstępnych ustaleń policjantów kierująca Volkswagenem 39-latka podczas manewru wyprzedzania pojazdów straciła panowanie nad swoim autem i uderzyła w drzewo. Kobieta poniosła śmierć na miejscu, natomiast przewożone w Volkswagenie 4-letnie dziecko trafiło do szpitala na obserwację. Okoliczności wypadku ustalają policjanci.
Ryki