Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Dzisiaj działania "NURD" na drogach powiatu opolskiego
Dziś od rana policjanci opolskiej drogówki prowadzą akcję skierowaną na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo podczas zdarzeń drogowych. Podczas poświęconej ich bezpieczeństwu akcji: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” funkcjonariusze przyglądają się czy wszyscy respektują przepisy prawa o ruchu drogowym, ale także bacznie przyglądają się samym pieszym. Apelujemy o ostrożną jazdę i respektowanie przepisów.
Opole Lubelskie -
Podsumowanie policyjnych działań ,,NURD" na terenie powiatu tomaszowskiego
Zima to czas, w którym bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego może być szczególnie zagrożone. Zmienna aura, opady śniegu, poranne mgły, czy też wcześniej zapadający zmierzch, to główne czynniki, które maja na to wpływ. W piątek tomaszowscy policjanci przeprowadzili działania mające na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa pieszych oraz kierujący jednośladami. W trakcie akcji ujawnili 65 naruszeń przepisów ruchu drogowego, a w warunkach ograniczonej widoczności zwracali uwagę na posiadanie elementów odblaskowych.
Tomaszów Lubelski -
Pomagamy i chronimy osoby zagrożone wychłodzeniem
Policjanci przeprowadzili 2 interwencje wobec nietrzeźwych mężczyzn, którzy z uwagi na panujące niskie temperatury znajdowali się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Apelujemy, aby nie przechodzić obojętnie kiedy widzimy osobę zagrożoną wychłodzeniem. O każdym przypadku informujmy służby. Pamiętajmy, że taki telefon może uratować komuś życie.
Włodawa -
Wypadek w Zakręciu na DK-17. Apelujemy o ostrożność!
Wczoraj w miejscowości Zakręcie na DK-17 doszło do wypadku drogowego. 44-letni kierujący Renault zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. On oraz dwie pasażerki 49-latka i 13-latka zostali przewiezieni do szpitala w Krasnymstawie. Jak wykazały badania poważniejszych obrażeń doznała 49-latka. Jednak na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność.
Krasnystaw -
Z seniorami o bezpieczeństwie
Bialscy dzielnicowi spotkali się z seniorami skupionymi w Klubie Kultury Scena. Tematem pogadanki było szeroko pojęte bezpieczeństwo osób starszych. Mundurowi przedstawili uczestnikom metody oszustw dokonywanych na szkodę seniorów oraz sposoby uchronienia się przed nimi. W ramach kampanii prewencyjnej Policji i PZU „A kto tu się podszywa?” poruszyli tematy z zakresu cyberbezpieczeństwa. Nie zabrakło też informacji o bezpieczeństwie na drodze.
Biała Podlaska -
Została policjantką, by pomagać innym, teraz sama potrzebuje pomocy!
Komisarz Monika Dudek to policjantka jednego z wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. W kwietniu b.r. naszą Koleżankę spotkała ogromna tragedia. W ciele Moniki pękł naczyniak tętniczo-żylny rdzenia kręgowego i doszło do krwotoku śródrdzeniowego. Monika przeżyła, jednak nie czuje nóg, nie może chodzić, utrzymać w rękach przedmiotów czy samodzielnie zjeść posiłku. Aby móc wrócić do pełni sprawności, Monika potrzebuje dalszych rehabilitacji. Jedyna szansa na powrót do sił, to kosztowna rehabilitacja w prywatnym ośrodku. Pomóżmy Monice wrócić do zdrowia!
KWP -
Skusił się na ledową lampę błyskową. Wpadł, bo nagrał się na monitoring
Do policyjnego aresztu trafił 47-latek z Radzynia Podlaskiego. Mężczyzna zdemontował i ukradł lampę ostrzegawczą, która zamocowana była na samochodzie zaparkowanym na terenie jednej z miejscowych firm. 47-latek wpadł, bo następnego dnia przechodząc w pobliżu tej firmy został rozpoznany przez właściciela, który przejrzał zapis monitoringu. Sprawcy kradzieży grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
Radzyń Podlaski -
Poszukiwany 59-latek za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przemyt narkotyków zatrzymany w Holandii. Wytropili go lubelscy "Łowcy Głów"!
Lubelscy „Łowcy Głów” doprowadzili do zatrzymania 59-latka poszukiwanego listem gończym, ENA oraz Czerwoną Notą Interpolu do odbycia kary 6,5 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna działając w zorganizowanej grupie przestępczej brał udział w przemycie znacznej ilości narkotyków. Po wydanych wyrokach urywał się w Holandii. Na jego trop wpadli „Łowcy Głów” z KWP w Lublinie i za pomocą ENFAST (sieć współpracy policyjnej zajmująca się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców), tydzień temu doprowadzili do jego zatrzymania i ekstradycji do Polski.
KWP -
Pierwsze etapy rekrutacji kandydatów do służby w Policji Lubelskiej
Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji Lublinie odbyły się pierwsze etapy rekrutacji kandydatów do służby w naszej formacji. Kandydaci pisali test wiedzy, a później przystąpili do testu sprawnościowego na sali treningowej. Zachęcamy do służby w naszej formacji i przypominamy, jakie są etapy rekrutacji i gdzie można składać dokumenty.
KWP -
Śmiertelne wypadki w powiecie włodawskim i opolskim
Do śmiertelnego wypadku drogowego doszło dziś rano (15.12.) w m. Osowa w powiecie włodawskim. Kierujący pojazdem marki Mini stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierujący autem zginął na miejscu, natomiast pasażer trafił do szpitala. Policjanci ustalają tożsamość ofiary wypadku. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło również wczoraj w powiecie opolskim. Kierujący Nissanem potrącił 56-latkę, która znajdowała się na pasie ruchu wraz z rowerem.
KWP