Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Przekazanie nowego radiowozu dla opolskiej policji
Opolska komenda wzbogaciła swój tabor o nowy radiowóz oznakowany. Zakup został współfinansowany z budżetu centralnego Policji oraz samorządów lokalnych. Wczoraj odbyło się symboliczne przekazanie kluczyków do pojazdu. Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Opolu Lubelskim nadkomisarz Jarosław Kurczak podziękował samorządowcom za dotychczasową współpracę oraz przekazał na ich ręce podziękowania.
Opole Lubelskie -
Zderzenie osobówki i samochodu dostawczego na skrzyżowaniu. Apelujemy o rozwagę na drogach!
Wczoraj na jednym ze skrzyżowań w Krasnymstawie 43-letni kierujący dostawczym Iveco nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem osobowym marki Mercedes. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafił 20-letni kierujący Mercedesem oraz 17-letnia pasażerka z tego pojazdu. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. 43-latek został ukarany mandatem. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby stosowali się do oznakowania dróg i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.
Krasnystaw -
Trafił do aresztu za znęcanie się nad matką
Do tymczasowego aresztu trafił 53-letni mieszkaniec Puław, zatrzymany podczas interwencji domowej. Mężczyzna jest podejrzany o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad 80-letnią matką wobec której miał orzeczony przez sąd zakaz kontaktowania się. Podczas jednej z awantur, nie tylko wyzywał ją i niszczył wyposażenie mieszkania, ale również wylał jej na głowę herbatę i uderzył szklanką. Teraz co najmniej 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 7,5 lat gdyż będzie odpowiadał w warunkach recydywy.
Puławy -
Oszustwo na pracownika banku
Mieszkanka powiatu tomaszowskiego została telefonicznie poinformowana, że z jej konta zniknęły pieniądze. Oszustka, która jej o tym powiedziała zaoferowała swoją pomoc w odzyskaniu pieniędzy z pomocą banku centralnego. Pieniądze, które rzekomo zostały już odzyskane poleciła przelać na wskazany przez nią rachunek. Kiedy bank zablokował konto 38-latce, poleciła wypłacić pozostałe pieniądze i wpłacać je blikiem we wpłatomacie. W efekcie tych działań mieszkanka naszego powiatu straciła blisko 24 000 złotych.
Tomaszów Lubelski -
Zareagowała na prośbę znajomego i straciła pieniądze
Kilkaset złotych straciła mieszkanka Chełma, która była przekonana, że wspiera finansowo znajomego. Prośbę o kod Blik na 800 złotych otrzymała przez internetowy komunikator. Nie sprawdzając tego od razu zrealizowała płatność. Jak się później okazało, ktoś podszył się pod tą osobę i rozsyłał fałszywe wiadomości. Apelujemy o większą ostrożność i weryfikację informacji otrzymywanych drogą elektroniczną.
Chełm -
Ogień strawił jej dom - policjantka i jej rodzina potrzebują pomocy
W listopadzie br. dom policjantki z Wydziału Konwojowego KWP w Lublinie stanął w płomieniach. Niestety, ogień szybko się rozprzestrzenił. Spaleniu uległa konstrukcja dachu, poddasze i wszystko, co się tam znajdowało. Spaliły się sprzęty, meble i odzież. Przypominamy, że dalszym ciągu trwa zbiórka pieniężna. Wspomóżmy naszą policjantkę i dołączmy do zorganizowanej zbiórki!
KWP -
Uczniowie podstawówki w Dorohuczy spotkali się z policjantami
Policjanci ze Świdnika i Piask odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej w Dorohuczy. Pogadanki wygłoszonej przez policjantów a wspierającej edukację dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa wysłuchali wszyscy uczniowie od zerówki do klasy ósmej.
Świdnik -
Radzyńska Policja dysponuje defibrylatorem AED
Defibrylator AED to profesjonalny sprzęt medyczny do ratowania w nagłym zatrzymaniu akcji serca. Dobrze, gdy dostęp do niego jest w przestrzeni publicznej. Takie urządzenie od wczoraj znajduje się w Komendzie Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim. Przekazany defibrylator sfinansowany został przez Urząd Miasta w Radzyniu Podlaskim.
Radzyń Podlaski -
Wpadł poszukiwany z narkotykami
Kryminalni z 2. komisariatu ustalili i zatrzymali poszukiwanego 30-latka. Mężczyzna dodatkowo posiadał 100 g narkotyków. Mieszkaniec Lublina usłyszał zarzuty i prosto z komisariatu trafił do zakładu karnego, gdzie do odbycia ma karę pozbawienia wolności. Teraz grożą mu dodatkowe 3 lata więzienia.
Lublin -
Uczniowie klas policyjnych odwiedzili policjantów Oddziału Prewencji Policji
Uczniowie klas policyjnych Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszami stacjonującej w Zamościu III Kompanii Oddziału Prewencji Policji w Lublinie. Policjanci przybliżyli odwiedzającym charakter i sposób pełnienia służby w Oddziale. Uczestnicy mieli także okazję zobaczyć specjalistyczny sprzęt, jakim dysponują funkcjonariusze, a także zwiedzić siedzibę III Kompanii.
Zamość