Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Choinki dla szpitala dziecięcego
Na lubelskich policjantów zawsze można liczyć. Dzisiaj przekonały się o tym najmłodsi ze szpitala dziecięcego. Na oddziały trafiły choinki. Realizacją pomysłu zajęli się dzielnicowi, którzy co roku przekazują świąteczne i mikołajkowe prezenty dzieciom zmagającym się z chorobą. Mamy nadzieję, że choinki, chociaż odrobinę umilą im pobyt w szpitalnym oddziale w okresie Świąt Bożego Narodzenia.
Lublin -
Kobieta straciła blisko 12 tysięcy złotych podczas transakcji przez Internet. Apelujemy o ostrożność
W piątek do Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie zgłosiła się 27-letnia kobieta oszukana podczas sprzedaży roweru za pośrednictwem aplikacji OLX. W wyniku działania oszustów stracił blisko 12 tysięcy złotych złotych. Po raz kolejny ostrzegamy i przypominamy - sprzedając w Internecie również możesz stać się ofiarą oszustów.
Krasnystaw -
II Mikołajkowy Turniej Koszykarski
W piątek w Zespole Placówek Oświatowych w Siemieniu odbył się II Mikołajkowy Turniej Koszykarski, w którym wzięła udział drużyna naszych mundurowych. Sportowa rywalizacja i świetna atmosfera towarzyszyła wszystkim. Było mnóstwo uśmiechu i radości. W zawodach brało udział 6 drużyn. Funkcjonariusze wygrali wszystkie mecze, a nasza policjantka została najlepiej punktującą zawodniczką. Wszystkim zespołom serdecznie gratulujemy!
Parczew -
Ze skradzionymi patelniami szli do domu. Trafili na policjantów z patrolówki
64-letni ojciec i 40-letni syn trafili jednocześnie do policyjnego aresztu, po tym jak zostali zatrzymani przez policjantów z patrolówki gdy szli z Końskowoli do Puław. Okazało się bowiem, że w torbie mają 5 patelni o wartości prawie 1 300 złotych, skradzionych w końskowolskim sklepie. Obaj usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 5 lat więzienia.
Puławy -
Niemal dwukrotnie przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Stracił prawo jazdy i dostał wysoki mandat
Surowe konsekwencje spotkały 59-latka z gminy Nałęczów, który kierując Hondą, w miejscowości Góry jechał z prędkością 142 km/h. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali mu na trzy miesiące prawo jazdy oraz ukarali go mandatem w wysokości 2 500 złotych oraz 15 punktami karnymi. Apelujemy do kierowców o rozsądek i stosowanie się do ograniczeń prędkości.
Puławy -
Uwierzyła oszustom, że synowa spowodowała wypadek. Straciła 16 tysięcy złotych
Mieszkanka powiatu zamojskiego straciła swoje oszczędności, ponieważ uwierzyła oszustom. 85-latka chcąc pomóc krewnej, która rzekomo spowodowała wypadek i potrzebowała pilnie pieniędzy, przekazała oszustom 16 000 zł. Apelujemy o rozwagę w kontaktach z osobami, których nie znamy.
Zamość -
Podziękowania dla policjanta za okazaną pomoc
„Składam na Pańskie ręce podziękowanie za zaangażowanie p. mł. asp. Łukasza Harasima…” - to fragment podziękowań dla policjanta, jakie wpłynęły na skrzynkę mailową Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Policjanci za swoją służbę nie oczekują specjalnych podziękowań, jednak każde miłe słowo ze wywołuje uśmiech na ich twarzach i jeszcze bardziej motywuje do pracy.
Krasnystaw -
Myślała, że rozmawia z pracownikiem banku. Straciła 53 tysiące złotych
39-letnia mieszkanka Hrubieszowa została oszukana przez rzekomego pracownika banku, który poinformował ją, że ktoś włamał jej się na konto. Kobieta musiała wziąć pożyczkę, żeby wpłacić pieniądze na podane przez oszusta konto, wtedy jej konto miało zostać odblokowane, a pożyczka anulowana. Kobieta we wpłatomacie dokonała 13 wpłat na podane przez rozmówcę konto na łączną kwotę 53 tysięcy złotych. Kiedy zorientowała się, że została oszukana zgłosiła sprawę na policję. Teraz policjanci prowadzą czynności w celu wyjaśnienia sprawy. Apelujemy o ostrożność i rozsądek.
Hrubieszów -
Prowadzimy działania „Pieszy”
Policjanci z chełmskiej drogówki prowadzą dzisiaj działania skierowane na bezpieczeństwo pieszych. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowania kierujących w stosunku do tej grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Bacznie też przyglądają się czy sami piesi nie łamią obowiązujących przepisów drogowych.
Chełm -
Opolscy policjanci Mistrzami Województwa Lubelskiego Policjantów w piłce nożnej halowej
Reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim zajęła I miejsce w XIX Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Policjantów w piłce nożnej halowej. W rywalizacji o Puchar Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Lubelskiego udział wzięło 10 drużyn funkcjonariuszy Policji z całego garnizonu lubelskiego.
Opole Lubelskie