Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Z uczniami o cyberzagrożeniach
Wczoraj w Zespole Szkół nr 1 w Lublinie odbyło się kolejne spotkanie. Tym razem tematem był hejt. Debatę „Wybieram odwagę i szacunek-nie dla hejtu” zorganizowali uczniowie. Uczestniczyli w niej policjanci, w tym dzielnicowi oraz przedstawiciele instytucji pomocowych.
Lublin -
Odwiedzili policjantów, dowiedzieli się też wiele na temat bezpieczeństwa
Wczoraj bialską komendę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tucznej. Podczas pogadanki mali goście dowiedzieli się wiele na temat służby w poszczególnych wydziałach. Policjanci Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii wyjaśniali czym zajmują się policjanci i jak wygląda ich codzienna służba. Nie zabrakło też informacji na temat bezpieczeństwa.
Biała Podlaska -
Drogowy recydywista jechał 164 km/h, stracił prawo jazdy i ma do zapłacenia 5000 zł mandatu
29-latek kierując Audi znacznie przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Na liczniku miał 164 km/h. W najbliższym czasie będzie musiał odpocząć od kierowania, ponieważ na trzy miesiące stracił prawo jazdy, zapłaci też 5000 zł mandatu, bo wykroczenie zostało potraktowane jako recydywa.
Zamość -
Nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu hulajnogą 13-latkowi
Wczoraj po południu na ul. Okopowej w Białej Podlaskiej kierujący Volvo 27-latek, skręcając w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu hulajnogą 13-latkowi. Nastolatek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jak wykazało badanie stanu trzeźwości kierowcy osobówki miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Ustalamy okoliczności oraz apelujemy o rozwagę na drodze.
Biała Podlaska -
Kaskadowy pomiar prędkości- podsumowanie działań na terenie powiatu opolskiego
Policjanci z drogówki z Opola Lubelskiego i Kraśnika na terenie powiatu opolskiego i kraśnickiego prowadzili wspólne działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Głównym zadaniem działań było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania limitów prędkości. Na 59 skontrolowanych uczestników ruchu drogowego na terenie powiatu opolskiego, aż 54 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość. Policjanci zatrzymali jedno prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h. Apelujemy o bezpieczną jazdę i respektowanie przepisów ruchu drogowego, gdyż nadmierna prędkość wciąż pozostaje główną przyczyną wypadków drogowych.
Opole Lubelskie -
Cyberprzemoc i cyberzagrożenia- spotkanie policjantów z uczniami
Przemoc rówieśnicza w tym cyberprzemoc, cyberzagrożenia i odpowiedzialność prawna nieletnich to tematyka spotkania opolskich policjantów z uczniami klas V-VIII Szkoły Podstawowej w Poniatowej. Pogadanka była doskonałą okazją do powtórzenia zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń telekomunikacyjnych przez młodych ludzi i uświadomienia potrzeby rozsądnego korzystania z dóbr nowych technologii.
Opole Lubelskie -
Rozmawialiśmy z mieszkańcami Łukowej o bezpieczeństwie
Wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowej odbyła się debata społeczna, której tematem przewodnim były kwestie różnego rodzaju oszustw oraz możliwości zabezpieczenia się przed takimi przestępstwami. Policjanci przekazali również informacje dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji "Moja Komenda" i zachęcali zgromadzonych do korzystania z możliwości jakie oferują nam mobilne aplikacje.
Biłgoraj -
Edukacja w zakresie problematyki narkotykowej
Policjantki ze świdnickiej komendy spotkały się z kierownikami oraz pracownikami placówek z Towarzystwa Pomocy im. Świętego Brata Alberta. Na spotkaniu obecne były osoby z województwa lubelskiego oraz mazowieckiego. Podczas spotkania, które odbyło się w siedzibie schroniska dla bezdomnych mężczyzn działającym przy Kole Towarzystwa w Świdniku, przedstawiono skalę problemu związanego z zażywaniem substancji psychoaktywnych, a także omówiono zagrożenia związane z ich obecnością w środowiskach osób objętych pomocą stowarzyszenia.
Świdnik -
Pechowa kolacja
Nietypową interwencję przeprowadzili włodawscy policjanci, którzy zostali wezwani do mieszkania, z którego wydobywał się zapach spalenizny. Na miejscu okazało się, że 52-latek pod widocznym działaniem alkoholu, zasnął podczas przygotowywania romantycznej kolacji. Nie dość, że spaliły mu się udka to okazało się, że jest poszukiwany i ma do odsiadki rok pozbawienia wolności.
Włodawa -
Debata w Starej Wsi w gminie Końskowola
Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w debacie społecznej zorganizowanej przez Wydział Prewencji KPP w Puławach, która odbyła się wczoraj w Starej Wsi w gminie Końskowola. Uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób nie dać się oszukać, jak dbać o swoje bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz przed czym ostrzegają bankowcy. Na zakończenie mieszkańcy otrzymali od policjantów opaski odblaskowe, zakupione ze środków Gminy Końskowola.
Puławy