Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Jazdę Oplem zakończyła na słupie. Prawo jazdy ma od 3 tygodni
Ustalamy szczegóły wypadku drogowego, do którego doszło dziś rano w miejscowości Przegaliny Małe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 18-letnia kierująca Oplem na łuku drogi zjechała z jezdni, uderzając w słup trakcji elektrycznej. Kierująca i pasażerka opla z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Mundurowi ustalili, że 18-latka posiada od 3 tygodni prawo jazdy.
Radzyń Podlaski -
Areszt dla 43-latka, który groził pozbawieniem życia oraz podpaleniem domu i samochodu
Policjanci z ryckiej komendy zatrzymali 43-latka, który groził rodzinie podpaleniem domu i samochodu. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się nad partnerką. 43-latek wszczynał awantury podczas, których wyzywał ją obelżywymi słowami oraz rzucał w nią przedmiotami. W ostatni piątek podczas awantury polał łatwopalną cieczą ścianę domu oraz samochód grożąc pokrzywdzonej ich podpaleniem oraz pozbawieniem jej życia. Decyzją Sądu podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi w Areszcie Śledczym.
Ryki -
Nie zatrzymał się do kontroli, niedługo cieszył się bezkarnością…
Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej odpowie 34-letni kierowca zawodowy. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w miejscowości Przychody. Kierowca Forda widząc sygnał do zatrzymania zawrócił auto uciekając z miejsca zdarzenia. Podejrzany o ten czyn 34-latek początkowo twierdził, że nie widział mundurowych... Usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Biała Podlaska -
Z uczniami Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego o odpowiedzialności prawnej i służbie w Policji
Bialscy policjanci odwiedzili uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Funkcjonariusze spotkali się między innymi z klasami mundurowymi, opowiadając im wiele o specyfice służby, strukturze bialskiej jednostki jak też kryteriach doboru. Podczas spotkań młodzi ludzie dowiedzieli się wiele również o odpowiedzialności prawnej nieletnich.
Biała Podlaska -
„Wysokie mandaty” i zatrzymane prawa jazdy za nadmierną prędkość
Prawie 100 mandatów karnych i 3 zatrzymane prawa jazdy. To efekt weekendowej pracy policjantów z łukowskiej drogówki sprawdzających prędkość pojazdów poruszających się po drogach naszego powiatu. „Niechlubnym rekordzistą” był 21-latek, który jechał w Łukowie z prędkością 153 km/h.
Łuków -
Dyplom uznania od Wojewody Lubelskiego dla naszej policyjnej bramkarki za Mistrzostwo Świata!
Dyplom uznania z rąk Wojewody Lubelskiego Pana Krzysztofa Komorskiego otrzymała dziś nasza policjantka st. post. Aleksandra Kalita. Pod koniec listopada b.r. jako zawodniczka Reprezentacji Polskiej Policji w piłce nożnej wzięła udział 42 Halowych Mistrzostwach Świata Służb Mundurowych w Holandii zdobywając złoty medal. Pan Wojewoda pogratulował Naszej Koleżance sukcesów w sporcie, a Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Lublinie mł. insp. Tomaszowi Gilowi - godnego reprezentowania przez funkcjonariuszkę Policji Lubelskiej w kraju i na świecie.
KWP -
Awanturujący się w domu 21-latek zatrzymany za narkotyki, znieważenie i próbę przekupstwa policjantów oraz posiadanie amunicji
Szereg zarzutów usłyszy 21-latek z Puław, który został zatrzymany przez policjantów z patrolówki w niedzielę wieczorem, po tym jak wszczął w domu awanturę. Okazało się, że przy sobie i w domu miał kilka rodzajów narkotyków i nabój do broni palnej, znieważył interweniujących policjantów oraz próbował ich przekupić, obiecując dać im po 2 tysiące zł jeśli go wypuszczą.
Puławy -
Poszukiwany przyszedł na komendę ze znajomą
Do radzyńskiej komendy przyszedł 60-latek, który przyprowadził znajomą na przesłuchanie. Kiedy mundurowi sprawdzili jego dane osobowe w policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim. Ma do odbycia karę pozbawienia wolności za kradzież.
Radzyń Podlaski -
Znacznie przekroczyli dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość, dostali mandaty i stracili uprawnienia
Poruszanie się w terenie zabudowanym z prędkością powyżej 100 km/h niesie ze sobą poważne konsekwencje. Można, bowiem poza wysokim mandatem i punktami karnymi, na trzy miesiące stracić również uprawnienia do kierowania pojazdami. Przekonali się o tym kolejni kierowcy, między innymi zatrzymany do kontroli drogowej w Zamościu na ul. Dzieci Zamojszczyzny 33-letni kierowca BMW, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 70 km/h.
Zamość -
Odpowiedzą za krótkotrwałe użycie quada i kierowanie w stanie nietrzeźwości
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 22-latkowi i jego 25-letniemu kompanowi, którzy odpowiedzą za krótkotrwałe użycie pojazdu. Znudzeni spacerem, zabrali zaparkowanego quada na jednej z posesji. Nie dość, że obaj byli pijani, to również nie posiadali uprawnień do kierowania.
Radzyń Podlaski