Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy
Mieszkaniec gminy Włodawa nie pozostał obojętny widząc niebezpieczną jazdę kierowcy Citroena, który najpierw "złapał" pobocze, a następnie zjechał na przeciwny pas ruchu. Mężczyzna cały czas jechał za kierowcą, a kiedy ten zaparkował, zabrał mu kluczyki. O fakcie zostali powiadomieni policjanci, którzy przebadali 28-letniego kierowcę Citroena alkomatem. Okazało się, że miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu, a na dodatek prowadził pojazd bez uprawnień.
Włodawa -
Wyjeżdżając z parkingu uszkodziła dwa samochody. Okazało się, że była nietrzeźwa
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji odpowie 43-letnia mieszkanka powiatu puławskiego, która znajdując się w stanie nietrzeźwości, kierując samochodem Volvo uderzyła w stojące na parkingu pojazdy - BMW i Volkswagena. Do zdarzenia doszło na ulicy Prusa w Puławach. Dalszą jazdę uniemożliwił jej przypadkowy świadek zdarzenia, po czym zatrzymali ją policjanci ruchu drogowego.
Puławy -
Wybuch gazu podczas ocieplania poddasza
W sobotę w gm. Milanów doszło do wybuchu gazu podczas ocieplania stropu pianką natryskową. Dwóch mężczyzn w wieku 41 i 50-lat z obrażeniami ciała, zagrażającymi życiu trafiło do szpitala. W wyniku zdarzenia budynek został wyłączony z użytku. Apelujemy o zachowanie ostrożności oraz bezwzględne przestrzeganie instrukcji użytkowania materiałów budowlanych podczas wykonywania prac remontowych!
Parczew -
Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w trakcie weekendu
W miniony weekend policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Z kolei inny zakończył jazdę dachując na polu. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.
Krasnystaw -
Wychłodzenie prawdopodobną przyczyną zgonu 65 latka znalezionego w rzece Łazowna
Ustalamy dokładne okoliczności i przyczyny w jakich doszło do śmierci 65 letniego mieszkańca gminy Biszcza. Ciało mężczyzny zostało odnalezione w rzece Łazowna. Wstępne ustalenia śledczych wskazują na to, że zmarł on na skutek wychłodzenia organizmu.
Biłgoraj -
Wypadek z udziałem rowerzysty
W sobotnie popołudnie w miejscowości Huszcza Druga kierujący Mercedesem 28-latek potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. 28-latek był trzeźwy, natomiast 54-letni cyklista miał w organizmie ponad promil alkoholu, a na koncie zakaz kierowania rowerami. Dodatkowo rower nie posiadał wymaganego oświetlenia. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Ustalamy wszystkie okoliczności sprawy.
Biała Podlaska -
Wsiadł za kierownicę mając ponad 2,5 promila
Przed sądem stanie 36 latek, który mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę Peugota. Pijanego kierowcę zatrzymali policjanci z biłgorajskiej drogówki. Mężczyzna jak ustalili policjanci nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.
Biłgoraj -
Spowodowała kolizję. Prawo jazdy ma od 2 tygodni
22-latka jadąc Toyotą zignorowała znak "Stop" i uderzyła w prawidłowo jadącego Mercedesa. Została ukarana mandatem karnym, a na jej konto trafiło 10 punktów. W związku z uszkodzeniami Toyoty policjanci zatrzymali też dowód rejestracyjny pojazdu. Apelujemy o rozważną i ostrożną jazdę! Tylko stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną uwagę można uniknąć wypadków i kolizji.
Włodawa -
Ćwiczenia policjantów na stadionie Arena Lublin
Skuteczne zabezpieczenie imprez masowych, w tym meczy piłkarskich zależy w dużej mierze od szkoleń i umiejętności policjantów. Dlatego kilka dni temu na stadionie Arena Lublin odbyły się ćwiczenia z taktyki działania pododdziałów zwartych. W szkoleniu wzięli udział Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie oraz Nieetatowego Oddziału Prewencji KWP w Lublinie. Policjanci trenowali różne warianty sytuacji, do których może dojść na obiekcie. Celem takich szkoleń jest podnoszenie wiedzy i doskonalenie umiejętności funkcjonariuszy, które przekłada się na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Lubelszczyzny.
KWP -
Rusza projekt: „Policyjna współpraca międzynarodowa - wzmocnienie potencjału Policji UE w zakresie zapobiegania i zwalczania przestępczości zorganizowanej”
„Policyjna współpraca międzynarodowa - wzmocnienie potencjału Policji UE w zakresie zapobiegania i zwalczania przestępczości zorganizowanej” to projekt, na którego realizację podpisała porozumienie 22 listopada b.r. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Celem projektu jest zwiększenie kompetencji funkcjonariuszy Policji pionu kryminalnego w zakresie zapobiegania, wykrywania i zwalczania przestępczości zorganizowanej poprzez organizację międzynarodowych spotkań eksperckich, zapewnienie specjalistycznych szkoleń i dostępu do nowoczesnych technologii. Naszymi partnerami będą także policjanci z KWP w Kielcach oraz KWP w Rzeszowie.
KWP
