Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Biała Podl.: Wypadek ze skutkiem śmiertelnym
Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po godz. 13:00 w miejscowości Zahajki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący skodą 34-latek, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu. Po tym auto uderzyło w drzewo. W wyniku wypadku śmierć na miejscu zdarzenia, poniósł 30-letni pasażer samochodu. Pozostali uczestnicy doznali obrażeń ciała. Policjanci apelują o rozwagę na drodze.
Biała Podlaska -
KWP: Policjanci z lubelskiego garnizonu na III miejscu Górskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym o Puchar Komendanta Głównego Policji
Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym o Puchar Komendanta Głównego Policji odbyły się w minionym tygodniu. 58-kilometrowa trasa wyścigu biegła wokół Bukowiny Tatrzańskiej, a udział w wyścigu wzięło około 100 funkcjonariuszy Policji. Wśród zwycięzców wyścigu znaleźli się na podium również funkcjonariusze z lubelskiego garnizonu. Brązowe medale wywalczyli sierż. sztab. Radosław Wasilewski z KMP w Zamościu i st. sierż. Anna Kędra z KPP w Krasnymstawie.
KWP -
Opole Lub.: Tragedia nad zalewem w Chodlu
Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj nad zalewem w Chodlu w pow. opolskim. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 34-letni mieszkaniec z gm. Poniatowa poszedł popływać. Unoszącego się na wodzie z twarzą do dołu zauważył go łowiący ryby wędkarz. Mężczyzna wyciągnął go z wody i powiadomił pogotowie ratunkowe. Niestety pomimo podjętej reanimacji 34-latek zmarł w szpitalu.
Opole Lubelskie -
Parczew: Zderzenie busa z ciągnikiem w Kostrach. Policjanci apelują o ostrożność na drogach
Do groźnie wyglądającego zderzenia dostawczego mercedesa z ciągnikiem doszło wczoraj w Kostrach. Jak ustalili policjanci, kierująca mercedesem nie zachowała należytej ostrożności i dojeżdżając do drogi z pierwszeństwem przejazdu nie zastosowała się do znaku „Stop”. W konsekwencji tego kobieta wjechała na skrzyżowanie i uderzyła w przyczepę, którą ciągnął traktor. Sprawczyni kolizji za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego zatrzymano prawo jazdy.
Parczew -
Biłgoraj: Najechał na tył fiata – dwie osoby w szpitalu
W miejscowości Huta Turobińska doszło do zderzenia volkswagena i fiata. Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że 34 letni mieszkaniec Lublina kierując volkswagenem w wyniku nie zachowania ostrożności i odległości od poprzedzającego go fiata najechał na jego tył. Kierująca fiatem oraz jej 12 letni pasażer przebywają w szpitalach.
Biłgoraj -
Zamość: Zlekceważyli przepisy - stracili uprawnienia do kierowania
Dwóch kierowców zatrzymanych przez policjantów zamojskiej drogówki straciło uprawnienia do kierowania. Obaj w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość. Oprócz utraty uprawnień, otrzymali mandaty i punkty karne.
Zamość -
Krasnystaw: Wywrócił cysternę z gazem
Policjanci, strażacy oraz pracownicy zarządzania kryzysowego zabezpieczają miejsce wywrócenia cysterny z gazem w miejscowości Tuligłowy – droga krajowa nr 17. Przed godziną 9.00 kierujący cysterną wyjeżdżając ze stacji paliw stracił panowanie i wjechał do rowu. Na szczęście cysterna wypełniona 37 tysiącami litrów gazu propan-butan nie została rozszczelnienia. Funkcjonariusze wyznaczyli strefę bezpieczeństwa na odległość 400 metrów. Droga krajowa jest całkowicie zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy.
Krasnystaw -
Lublin: Kto widział potrącenie pieszej?
Lubelscy policjanci poszukują świadków wypadku drogowego do którego doszło 29 lipca na ul. Głębokiej. Na wysokości nr 20 o godzinie 8.35 kierująca fordem potrąciła 72-letnią kobietę na przejściu dla pieszych. Świadków prosimy o kontakt pod nr tel. 81 535 41-85 lub 997.
Lublin -
Zamość: Dzielnicowa po służbie zatrzymała nietrzeźwego kierującego
Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie i trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów nie przeszkodziły 61-letniemu mieszkańcowi Zamościa wsiąść za kierownicę samochodu. Nietrzeźwego kierowcę zatrzymała będąca po służbie dzielnicowa zamojskiej komendy. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
Zamość -
Chełm: Uciekając z miejsca kolizji wjechał w drzewo. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie
Nietrzeźwy kierowca najpierw spowodował kolizję z innym pojazdem, a następnie uciekając kilka kilometrów dalej uderzył w drzewo. Wraz z jadącym z nim pasażerem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Do zdarzenia tego doszło wczoraj w miejscowości Podpakule na terenie gminy Sawin.
Chełm