Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Biłgoraj: Wjechał w samochód, a potem w budynek - miał prawie 2 promile
Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 60 latek z powiatu brzozowskiego, który wczoraj kierując citroenem wjechał w inny pojazd a następnie w budynek przy ul. Prusa w Biłgoraju. Jak ustalili policjanci mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Zgodnie z grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.
Biłgoraj -
Chełm: Nietrzeźwy zakończył jazdę na drzewie
Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca, który zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Jadąca z nim pasażerka nie odniosła poważniejszych obrażeń. Do zdarzenia tego doszło na terenie gminy Wojsławice. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o to, aby pod żadnym pozorem po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu nie wsiadać za kierownicę pojazdów.
Chełm -
Zamość: Uprawiał konopie. Wpadł, kiedy przyszedł je podlać.
Zamojscy policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca gm. Sitno. Nastolatek w kompleksie leśnym w miejscowości Kornelówka uprawiał konopie. W ręce policjantów wpadł, kiedy przyszedł podlać rośliny. Pod zarzutem popełnienia przestępstw narkotykowych plantator trafił do policyjnego aresztu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Zamość -
Biała Podl.: Podziękował za pomoc okazaną przez dzielnicowego
„Składam serdeczne podziękowania za pomoc okazaną mi przez mł. asp. Daniela Zasadzkiego (…) Jestem zbudowany jego postawą i zaangażowaniem”- takimi między innymi słowami postawę dzielnicowego określił mieszkaniec Białej Podlaskiej, w liście który wpłynął na ręce szefa bialskich policjantów. Funkcjonariusz podczas interwencji przeprowadzonej w mieszkaniu autora listu poczuł ulatniający się gaz i natychmiast zareagował. Pomógł wywietrzyć mieszkanie oraz wezwał na miejsce właściwe służby. Dodatkowo po kilku dniach policjant powrócił pod ten adres, by upewnić się, czy wszystko jest już w porządku.
Biała Podlaska -
Hrubieszów: Z widłami na sąsiada
Za pobicie odpowie troje mieszkańców gminy Dołhobyczów, którzy zaatakowali widłami sąsiada na pobliskim polu. Przyczyną ataku miało być wcześniejsze nieporozumienie. Teraz 53-letnia kobieta, jej 29-letni syn oraz 61-letni konkubent odpowiedzą za pobicie, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Hrubieszów -
Biała Podl.: Okradł firrmę, w której pracował
Policjanci z Białej Podlaskiej ustalili sprawcę kradzieży wartego ponad 3 tys. mienia, na szkodę jednej z bialskich firm. Odzyskali również całość skradzionych przedmiotów. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 27-letni pracownik firmy. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Biała Podlaska -
Krasnystaw: Groźny wypadek motocyklisty
Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych na obwodnicy Krasnegostawu. Kierujący motocyklem uderzył w tył pojazdu ciężarowego. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.
Krasnystaw -
Tomaszów Lub.: Tragiczny wypadek w m. Sabaudia
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj na skrzyżowaniu w miejscowości Sabaudia. Na leżącego na jezdni 31-letniego mężczyznę najechał samochód osobowy. Mężczyzna zmarł na skutek odniesionych obrażeń Prokurator zarządził sekcję zwłok.
Tomaszów Lubelski -
Puławy: Niemieckie pociski rakietowe wykopane na torowisku
Dwukrotnie, w ciągu jednego dnia puławscy policjanci interweniowali w związku z wykopaniem materiałów wybuchowych pochodzących z okresu II Wojny Światowej. Najpierw w Gołębiu, przy torach kolejowych wykopany został pocisk rakietowy, a kilka godzin później, na trasie z Puław do Gołębia kolejne dwa. Na miejsce wezwano saperów, którzy sprawdzili teren i zabezpieczyli znalezione pociski. Policjanci apelują o ostrożność.
Puławy -
Kraśnik: Tragiczny wypadek
Policjanci z Kraśnika ustalają okoliczności i przyczynę wypadku do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 19 w pobliżu Kraśnika. W zdarzeniu śmierć poniósł 42 letni mieszkaniec pow. lubelskiego kierujący dostawczym citroenem. Ranny został kierowca ciężarówki, która po zderzeniu wpadła do rowu. Przewieziony został do szpitala na badania, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Kraśnik