Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zamość: Odpowie za kradzież w recydywie
Telefony komórkowe o wartości ponad 1200 złotych były łupem 32-letniego mężczyzny. Został on zatrzymany w zamojskim markecie. 32-latka ujął pracownik sklepu i zaalarmował Policję. Podejrzany usłyszał już zarzut w warunkach recydywy. Wcześniej mężczyzna dokonywał kradzieży podobnego asortymentu. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Zamość -
Radzyń Podl.: Nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu przyczyną wypadku
Wczoraj w Radzyniu Podlaskim kierująca samochodem marki Skoda nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia z osobowym BMW. W wyniku wypadku obrażeń doznało dziecko, które zostało przetransportowane do szpitala w Lublinie.
Radzyń Podlaski -
Biała Podl.: Kopnął w jej auto, bo na niego zatrąbiła
Za zniszczenie mienia odpowie 20-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest o celowe uszkodzenie przejeżdżającego auta. 20-latek miał kopnąć w samochód kobiety, bo ta na niego zatrąbiła. Tłumaczył się później mundurowym, że wtedy był pijany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Biała Podlaska -
KWP: Policjanci wraz z WITD przeprowadzili akcję "BUS"
Akcję pod kryptonimem „BUS” przeprowadzili dziś policjanci wydziału ruchu drogowego wspólnie z Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Lublinie. Prowadzone kontrole skupiły się w szczególności na kierowców przewożących pasażerów oraz pojazdy służące do przewozu towarów. Celem podjętych działań jest zminimalizowanie wypadków z udziałem tego typu pojazdów. Za naruszenia obowiązujących przepisów mundurowi nałożyli łącznie 65 mandatów karnych i zatrzymali 17 dowodów rejestracyjnych.
KWP -
Lublin: Zatrzymany przez policjantkę na urlopie „wydmuchał” blisko 3 promile
Będąca na urlopie policjantka z szóstego komisariatu zatrzymała kierowcę citroena, który w Czesławicach w pow. puławskim jechał całą szerokością jezdni. Policjantka zabrała kierowcy kluczyki i wezwała patrol. Jak się okazało, jej podejrzenia były uzasadnione. 54-letni kierowca „wydmuchał” blisko 3 promile. W dodatku pojazd, którym się poruszał nie miał badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia.
Lublin -
Zamość: Stracili uprawnienia w miejscach zaznaczonych na KMZB
W miniony weekend trzech kierujących, którzy za nic mają przepisy ograniczające dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym straciło uprawnienia do kierowania pojazdami. Z nadmierną prędkością jechali przez Wólkę Łabuńską, Wólkę Panieńską oraz ul. Legionów w Zamościu – w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Zamość -
Biłgoraj: Trzej kierowcy na zakazie
Za kierowanie pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów odpowiedzą trzej panowie, którzy pomimo tego, że im nie wolno beztrosko podróżowali po terenie powiatu biłgorajskiego w sobotnie popołudnie. Przypominamy, że kierowca który pomimo orzeczonego przez sąd i prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów wsiada za kierownicę popełnia przestępstwo. Zgodnie z polskim prawem zagrożone jest ono karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Biłgoraj -
Świdnik: Czterech poszukiwanych „wpadło” podczas weekendu
W ręce świdnickich policjantów wpadło czterech poszukiwanych, w tym dwóch listami gończymi. Jeden z mężczyzn został zatrzymany przez Straż Graniczną na lotnisku a następnie przekazany do funkcjonariuszy z KPP Świdnik.
Świdnik -
Zamość: Kolizja na DK 17
Dwoje kierujących oraz trzech pasażerów zostało przewiezionych do szpitala w wyniku zderzenia pojazdów na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Podkrasne. Przyczyną zderzenia się pojazdów były dwa manewry wykonywane jednocześnie przez uczestników. Kierująca daewoo skręcała w lewo, a w tym samym czasie kierowca volvo próbował ją wyprzedzić.
Zamość -
Świdnik: Wypadek z udziałem rowerzysty
17-letni rowerzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala po tym jak został uderzony przez pojazd marki Renault. Do zdarzenia doszło wczoraj na ścieżce rowerowej na ul. Niepodległości w Świdniku. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i zwracanie szczególnej uwagi na tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Świdnik
