Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Biłgoraj: Przewrócona ciężarówka - wysypane otręby
Do wywrócenia się ciężarowego volvo doszło dziś rano w Tarnogrodzie. Wiezione przez kierowcę otręby zostały rozsypane na drodze. Przez około 2 godziny droga była zablokowana. Policjanci kierowali podróżujących na wyznaczone objazdy. Obecnie ruch odbywa się wahadłowo.
Biłgoraj -
Chełm: Nietrzeźwy chciał wieźć młodzież na wycieczkę
59-letni kierowca autokaru, który dzisiaj chciał wieźć młodzież na wycieczkę, miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Do zdarzenia doszło dzisiaj rano na ulicy Lubelskiej w Chełmie podczas kontroli autokaru. Teraz za swoja nieodpowiedzialną jazdę odpowie przed sądem. Uczestnicy wyjazdu z opóźnieniem wyjechali z innym, trzeźwym kierowcą.
Chełm -
Hrubieszów: Na oczach przechodniów z publicznej ławki uczynił własną toaletę
Mało przyjemny, wręcz bulwersujący widok „zafundował” wczoraj kilku mieszkańcom 59-latek z powiatu hrubieszowskiego. Bezczelny mężczyzna najpierw raczył się mocnym trunkiem w zaroślach, jednak kiedy naszła go pilna „potrzeba”, perfidnie na oczach klientów sklepu zrobił to na pobliskiej ławce. Dodatkowo po zwróceniu mu uwagi, wdał się w awanturę z personelem sklepu. Przy pomocy policjantów, bardzo szybko zmienił ławkę na celę w izbie wytrzeźwień.
-
Chełm: Zbyt szybka jazda powodem utraty prawa jazdy
Uprawnienia do kierowania pojazdami stracił wczoraj 21-letni mieszkaniec gminy Kamień. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał za szybko o prawie 60 km/h. Kierowcy za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem.
Chełm -
Biłgoraj: Chciał ominąć lisa - wjechał w przepust
Biłgorajscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło minionej nocy w Luchowie Górnym. Wstępne ustalenia wskazują na to, że 24 letni kierowca BMW chcąc ominąć lisa uderzył w przepust, ogrodzenie posesji, następnie jego pojazd dachował. Kierowca z licznymi obrażeniami przebywa w szpitalu.
Biłgoraj -
Radzyń Podl.: Policyjna akcja „Bezpieczne Skrzyżowanie”
Dzisiaj na terenie powiatu radzyńskiego prowadzone są działania pn. „Bezpieczne Skrzyżowanie”. Mundurowi podczas pełnionej służby, zwracają szczególną uwagę na stosowanie się przez kierujących do oznakowań w rejonach skrzyżowań m.in. do znaku STOP oraz ustąp pierwszeństwa przejazdu. Przypominamy, że obowiązek ustąpienie pierwszeństwa dla innego użytkownika dróg to bardzo istotny czynnik wpływający na nasze i innych bezpieczeństwo.
Radzyń Podlaski -
Lubartów: Jadąc na służbę zatrzymał pijanego kierowcę
Policjant z Posterunku Policji w Kamionce jadąc na służbę zatrzymał pijanego kierowcę. Okazało się, że mężczyzna kierując volkswagenem miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz ma cofnięte uprawnienia do kierowania. 36-latek za swoje postępowanie będzie odpowiadał przed Sądem.
Lubartów -
Hrubieszów: Odpowie za znęcanie się nad psem
Policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca gminy Trzeszczany, który odpowie za znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna strzelał wielokrotnie z wiatrówki do bezbronnego zwierzęcia. Pies znajduje się obecnie pod opieką lekarza weterynarii i do chwili obecnej nie chodzi. 35-latek odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Hrubieszów -
Opole Lub.: Podczas sprzątania poraził ją prąd
Policjanci z opolskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku w pracy, do którego doszło wczoraj na terenie będącej w remoncie placówki szkolnej. 35-letnią kobietę z gm. Poniatowa podczas sprzątania poraził prąd. Kobieta z obrażeniami dłoni trafiła do szpitala.
Opole Lubelskie -
KWP: O dopalaczach i bezpieczeństwie nad wodą
O zagrożeniach związanych z dopalaczami oraz bezpieczeństwie nad wodą rozmawiali dziś przedstawiciele służb mundurowych, ratownicy WOPR oraz Pani Irmina Nikiel szefowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. Spotkanie z młodzieżą korzystającą z wakacji nad jeziorem Białym zorganizował Wicewojewoda Lubelski Pan Robert Gmitruczuk.
KWP