Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Opole Lub.: Odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale także za czynną napaść na funkcjonariusza Policji
Jazdę nietrzeźwego kierowcy audi udaremnił przebywający na wolnym policjant z opolskiej komendy. Kiedy funkcjonariusz zabrał mu kluczyki, ten postanowił odebrać je siłą za pomocą noża i śrubokręta. Szybko jednak został obezwładniony, a następnie osadzony w policyjnym areszcie. Agresywny kierowca „wydmuchał” ponad 2 promile. Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości i czynną napaść na funkcjonariusza Policji grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Opole Lubelskie -
Tomaszów Lub.: Dzielnicowy namierzył włamywacza
Za włamanie do garażu odpowie 32-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego. Jego łupem stała się kosiarka elektryczna wraz z 40 metrowym kablem. Złodziej szybko pozbył się łupu, sprzedając kosiarkę za butelkę wódki. Sprawca został szybko ustalony dzięki czujności tomaszowskiego dzielnicowego. Za ten czyn sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Tomaszów Lubelski -
Hrubieszów: Spowodował zagrożenie na drodze i stracił prawo jazdy
Policjanci zatrzymali kierującego fordem 55-latka. W Zosinie mężczyzna zaczął wyprzedzać kilka pojazdów, a kiedy znalazł się na przeciwnym pasie na wysokości nieoznakowanego radiowozu, zmusił jadący z naprzeciwka pojazd do gwałtownego hamowania. Policjanci hrubieszowskiej drogówki zatrzymali mu prawo jazdy. Wkrtóce kierowca odpowie przed sądem.
Hrubieszów -
Biała Podl.: Szkolenie bialskich policjantów
Taktyka użycia środków przymusu w trakcie działań, udzielanie pierwszej pomocy oraz wynoszenie rannego z zagrożonego rejonu to tylko niektóre z elementów ćwiczeń, które przez ostatnie dwa dni doskonalili bialscy policjanci wchodzący w skład IV kompanii Nieetatowego Oddziału Prewencji. Zajęcia odbywały się na terenie strzelnicy Fundacji i Klubu Strzeleckiego Guardian w Białej Podlaskiej. Ich celem szkolenia było podnoszenie wiedzy i doskonalenie umiejętności funkcjonariuszy, które przekłada się na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom.
Biała Podlaska -
Świdnik: Stracili prawo jazdy
W ciągu pół godziny policjanci zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Obydwa przypadki odnotowano wczoraj w miejscowości Gardzienice, gdzie lokalna społeczność wskazuje to miejsce na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako punkt, gdzie kierowcy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego.
Świdnik -
Biłgoraj: Kolejny pirat drogowy zatrzymany
Na trzy miesiące stracił prawo jazdy 41 letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. Mężczyzna pędził z prędkością 116 km/h przez Hedwiżyn. Został ukarany mandatem i punktami karnymi. Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Biłgoraj -
Świdnik: Poszukiwany wpadł podczas kontroli drogowej
Policjanci ze świdnickiej drogówki mieli „nosa” zatrzymując do kontroli drogowej kierowcę opla. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Trafił już do celi aresztu śledczego.
Świdnik -
Zamość: Rozbój z użyciem noża
Pod zarzutem rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia do policyjnego aresztu trafił 21-letni mieszkaniec Zamościa. Młodzieniec, atakując nożem próbował zmusić dwóch przechodniów do wydania pieniędzy. Jeden z nich w obawie o swoje życie i zdrowie uciekł. Drugi zaś trzymanym w ręku plecakiem bronił się przed atakującym go napastnikiem. W trakcie szarpaniny rozbójnik ranił 33-letniego zamościanina w okolice klatki piersiowej. Na szczęście rana jakiej doznał nie okazała się groźna.
Zamość -
Janów Lub.: Rowerzysta z czterema promilami
Cztery promile w organizmie miał 45-latek kierujący rowerem. Mężczyzna wymijając się z autem stracił panowanie nad rowerem zjechał na pobocze i tam się przewrócił. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu albo grzywny.
Janów Lubelski -
Włodawa: Spowodował zagrożenie na drodze i stracił prawo jazdy
Policjanci hrubieszowskiej drogówki zauważyli wczoraj w Zosinie kierującego fordem, który zaczął wyprzedzać kilka pojazdów. Gdy był na przeciwnym pasie ruchu na wysokości nieoznakowanego radiowozu zmusił jadący z naprzeciwka pojazd do gwałtownego hamowania. Policjanci zatrzymali 55-letniego kierującego. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz kierowca odpowie przed sądem.
Włodawa