Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Łuków: Poruszał się bez odblasków. Potrącony przez samochód zginął na miejscu
Łukowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w Serokomli. 59-letni mężczyzna został potrącony przez opla corsę. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu zdarzenia. Policjanci ustalili, że pieszy poruszał się po drodze nie mając elementów odblaskowych.
Łuków -
Opole Lub.: Z przedszkolakami o bezpieczeństwie
Do opolskiej komendy zawitała grupa przedszkolaków z przedszkola miejskiego Promyczek. Policjanci gościli naszych najmłodszych mieszkańców przekazując im wiedzę z zakresu bezpieczeństwa nad wodą w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
Opole Lubelskie -
Chełm: Wypadek i kolizja spowodowane wymuszeniem pierwszeństwa przejazdu
Do dwóch groźnie wyglądających zderzeń samochodów doszło wczoraj na terenie powiatu chełmskiego. Jedno z nich miało miejsce w Chełmie, a drugi na terenie gminy Dorohusk. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w obydwu przypadkach prawdopodobną przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Jedna osoba z obrażeniami ciała pozostała w szpitalu. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności na drodze.
Chełm -
Opole Lub.: Zatrzymany i aresztowany za rozbój na swoim dziadku
Trzy najbliższe miesiące w areszcie spędzi 27-latek z gm. Józefów nad Wisłą. Mężczyzna został zatrzymany przez opolskich policjantów po tym, jak przy użyciu noża dokonał rozboju na swoim 89-letnim dziadku, z którym mieszkał. Teraz podejrzanemu grozi kara nawet do 15 lat więzienia.
Opole Lubelskie -
Janów Lub.: Potrącił piesze na przejściu
Kierujący infiniti potrącił 28 letnią kobietę i jej 5 letnią córkę. Do tego zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Zamoyskiego w Janowie Lubelskim. Sprawcą tego wypadku okazał się 35 letni mieszkaniec Kielc. W wyniku zdarzenia obie piesze trafiły do szpitala.
Janów Lubelski -
Łuków: Nietrzeźwy kierowca uderzył w słup i „dachował” na polu
Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym będzie odpowiadał 30-latek z gminy Stoczek Łukowski. Wczoraj w nocy mężczyzna jechał BMW i po zjechaniu z jezdni uderzył w słup, a następnie wpadł do przydrożnego rowu i „dachował”. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Okazało się, że miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Na szczęście pasażerki kierowanego przez niego auta doznały tylko niegroźnych potłuczeń.
Łuków -
Chełm: Papierosy bez akcyzy przewoził w bagażniku
Ponad 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli chełmscy policjanci. Wyroby te należały do 41-letniego mężczyzny, który przewoził je w samochodzie. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 35 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny albo karą pozbawienia wolności do lat 3.
Chełm -
Opole Lub.: Wypadek z udziałem motorowerzysty
Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło wczoraj na ul. Podzamcze w Opolu Lubelskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi 28 latek z gminy Opole Lubelski skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z kierującym skuterem. W wyniku zdarzenia do szpitala trafił 43-letni mężczyzna kierujący jednośladem.
Opole Lubelskie -
Hrubieszów: Nietrzeźwi kierowcy za kółkiem
Tylko w miesiącu sierpniu hrubieszowscy policjanci zatrzymali 13 nietrzeźwych kierujących na drogach naszego powiatu. Czterej z nich straciło prawo jazdy. Pamiętajmy, że kierowca na „podwójnym gazie” na drodze stwarza śmiertelne zagrożenie zarówno dla siebie jak i dla innych uczestników ruchu.
Hrubieszów -
Lublin: Przywiązał psa do grzejnika, bo ten pogryzł jego buty
Zarzuty znęcania się nad zwierzęciem i stosowanie groźby w celu zmuszenia do określonego zachowania usłyszał 21-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna wynajmujący pokój w jednym z lubelskich mieszkań skrępował psa należącego do córki właścicieli mieszkania i przywiązał mu łapy do grzejnika. Kiedy kobieta wróciła do domu, psa już nie było. Zwierzę znalazło się pod Lublinem w okolicy jednego z wiaduktów. Jak się okazało, powodem zachowania 21-latka była zemsta za to, że pies wcześniej pogryzł jego buty.
Lublin