Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Biłgoraj: Pijani rodzice „opiekowali” się małymi dziećmi
Nietrzeźwi rodzice „opiekowali” się swoimi córeczkami w wieku niespełna 3 i 4 lat. Ich stan wzbudził podejrzenie osoby postronnej przechodzącej w okolicy jednego z lokali, w którym przebywali rodzice z dziećmi. Osoba ta o swoich podejrzeniach powiadomiła policję. Policjanci ustalili, że matka dzieci miała w organizmie prawie promil alkoholu, a ojciec ponad 2 promile. Dzieci trafiły pod opiekę rodziny a o zaistniałej sytuacji został poinformowany Sąd ds. Nieletnich i Rodziny.
Biłgoraj -
Łęczna: Motorowerzysta doprowadził do zdarzenia drogowego
We wtorek w Kaniwoli doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty. Mężczyzna kierujący motorowerem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zaczepił o bok pojazdu marki Volvo. 44-letni mieszkaniec gm. Ludwin posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
Łęczna -
Łęczna: Doprowadził do czołowego zderzenia
Wczoraj ok godz. 13:00 w Kaniwoli doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów osobowych. 38-latek kierujący pojazdem marki Opel włączając się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa jadącemu pojazdowi marki Peugeot, którym kierował 25-latek z Lublina. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Apelujemy o ostrożność.
Łęczna -
Hrubieszów: Policjanci stale informują o KMZB
Policjanci spotkali się z Hrubieszowską Radą Seniorów, aby przybliżyć zebranym nowe narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Było to kolejne z tego typu spotkań. Mundurowi starają się dotrzeć do jak największej liczby odbiorów, ponieważ jak wiadomo poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka i decyduje o funkcjonowaniu wszystkich społeczności.
Hrubieszów -
Biłgoraj: Motorowerem na „podwójnym gazie”
Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 22 latek z gminy Tarnogród. Mężczyzna kierował motorowerem w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali go wczoraj w Tarnogrodzie na ul. Targowej. Miał ponad pół promila. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.
Biłgoraj -
Parczew: Plebiscyt na „Najlepszego dzielnicowego 2018 roku” rozstrzygnięty
Konkurs pod hasłem „Najlepszy dzielnicowy 2018 roku” został rozstrzygnięty. Zwycięzcą został st.sierż. Waldemar Mackiewicz, dzielnicowy rejonu nr 3. Drugą lokatę zajął st.sierż. Bartłomiej Wilczyński. Przedsięwzięcie wpisywało się w program MSWiA „Dzielnicowy Bliżej Nas” natomiast plebiscyt odbył się dzięki współpracy z tygodnikiem „Wspólnota Parczewska.
-
Biała Podl.: Niewybuch znaleziony podczas prac ziemnych
Pocisk artyleryjski prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej wykopali pracownicy prowadzący roboty ziemne w miejscowości Żerocin. „Niebezpieczne znalezisko” zostało zneutralizowane. Jest to już kolejny przypadek znalezienia na tym terenie niewybuchów. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że nie należy ich dotykać czy też próbować przenosić. W przypadku odnalezienia należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.
Biała Podlaska -
Biała Podl.: Wypadek z udziałem jednośladu
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj około godz. 13:00 w Janowie Podlaskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem 17-latek, zderzył się z jadącym w tym samym kierunku autem. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał kierowca jednośladu. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i przypominają, że przestrzeganie przepisów i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą by uniknąć tragedii na drodze.
Biała Podlaska -
Krasnystaw: Piknik Służb Mundurowych dla Niepodległej
W środę w Krasnymstawie odbył się „Piknik Służb Mundurowych dla Niepodległej”. Każdy z przybyłych gości mógł znaleźć coś dla siebie. Oprócz pokazów sprzętu i wyposażenia służb, można było wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami, zabawach, zjeść poczęstunek czy oznakować rower. Atrakcją była również możliwość oglądania panoramy Krasnegostawu z wysięgnika wozu strażackiego.
Krasnystaw -
KWP: Lubelskie obchody święta Wojska Polskiego
Dziś przypada święto Wojska Polskiego i rocznica bitwy warszawskiej 1920 r. W Lublinie główne uroczystości odbyły się na Placu Zamkowym. W uroczystościach brali udział m.in. przedstawiciele władz województwa, miasta oraz służb mundurowych. Garnizon lubelskiej Policji reprezentował insp. Robert Szewc Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie oraz insp. Dariusz Dudzik Komendant lubelskich policjantów.
KWP