Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Świdnik: Policjanci wyeliminowali z ruchu trzech kierowców po alkoholu
Wczoraj na naszym terenie wpadło trzech kierowców, którzy wsiedli za „kółko” pomimo, że spożywali wcześniej alkohol. Każdy z nich odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Za jazdę w stanie po użyciu alkoholu grozi areszt bądź grzywna, a za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.
Świdnik -
Lublin: Wypadek na DK-12 w m. Garbów / aktualizacja
Dzisiaj na DK-12 w m. Garbów doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech busów, w tym jednego pasażerskiego. Na miejscu pracują policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 53-letni kierowca rejsowego busa poniósł śmierć na miejscu, a 16 osób zostało przewiezionych do szpitali.
Lublin -
Biała Podl.: Zaginiony 19-latek szczęśliwie odnaleziony
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 19-latka z gminy Sławatycze. Wczoraj wieczorem informację o jego zaginięciu przyjął dyżurny wisznickiego komisariatu. Do poszukiwań poza policjantami włączyli się funkcjonariusze SG oraz okoliczni mieszkańcy. Dzięki ich wspólnemu wysiłkowi ukrywającego się nastolatka znaleziono na terenie opuszczonej posesji. Chłopak trafił pod opiekę lekarzy.
Biała Podlaska -
Łęczna: Kryminalni zatrzymali 21-latka, który uprawiał konopie
Łęczyńscy kryminalni zatrzymali 21–latka, który uprawiał konopie. Mężczyzna nielegalną uprawę prowadził przy sadzie. Policjanci zlikwidowali dwa krzaki o wysokości ponad metra.
Łęczna -
Radzyń Podl.: Zignorował znak „STOP”
Radzyńscy policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w m. Komarówka Podlaska. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym m-ki Volkswagen Golf, w wyniku nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu, zderzył się ze pojazdem marki Volkswagen Golf. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiła 1 osoba. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.
Radzyń Podlaski -
Lubartów: Dachowanie w Przypisówce
Tragicznie mogła zakończyć się kolizja drogowa do której doszło wczoraj wieczorem w m. Przypisówka. 19-letni kierujący pojazdem marki Audi, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, utracił panowanie nad pojazdem, a następnie dachował. Na szczęście, mimo groźnie wyglądającego zdarzenia, nikomu nic się nie stało.
Lubartów -
Hrubieszów/Zamość/Chełm: Stracili prawa jazdy za przekroczenie prędkości
Wczoraj policjanci prowadzili ogólnopolskie działania pn. „Prędkość”. W powiecie hrubieszowskim zatrzymali 5 praw jazdy za przekroczenie przez kierujących dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Natomiast w powiecie zamojskim z uprawnieniami do kierowania pożegnało się 6 piratów drogowych. Z kolei trzech kierujących straciło na terenie powiatu chełmskiego uprawnienia do kierowania pojazdami. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego też zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością to priorytetowe zadanie Policji.
KWP -
Hrubieszów: Nie zapłaciła za zakupy. Zareagowali klienci sklepu
Wczoraj zatrzymano 36-letnią obywatelkę Ukrainy, która najpierw zrobiła duże zakupy w jednym z marketów, a potem omijając kasę wyjechała z pełnym wózkiem na zewnątrz. Klienci sklepu poinformowali o tym fakcie pracownika ochrony, który ujął 36-latkę i przekazał w ręce policjantów. Teraz kobieta odpowie za kradzież przed sądem.
Hrubieszów -
Parczew/Hrubieszów: „Bezpieczna droga do szkoły”
Policjanci z Parczewa w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odwiedzili wczoraj dzieci z Przedszkola w Sosnowicy. Z kolei dzisiaj hrubieszowscy policjanci spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola w Mirczu. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi omówili jak ważną rolę spełniają odblaski oraz pokazali jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.
Parczew -
Zamość: Policjanci zabezpieczyli narkotyki
Narkotyki w ilości, z których można byłoby uzyskać ponad 155 porcji dilerskich zabezpieczyli wczoraj policjanci w mieszkaniu 19-latka z Zamościa. W przeszukaniu pomagał im Igor – pies służbowy, który wskazał miejsce ukrycia zabronionego towaru. Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania narkotyków. Zgodnie z prawem za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
Zamość