Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zamość: Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo
18-latek kierujący pojazdem marki Daewoo na łuku drogi wypadł z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Został przewieziony do szpitala, do którego trafiła również pasażerka samochodu. W czasie zdarzenia kierowca był trzeźwy.
Zamość -
Biłgoraj: Motocyklista ranny w wypadku
Policjanci biłgorajskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem motocyklisty i osobowego volkswagena. W m. Tarnawa Mała na skrzyżowaniu kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu motocykliście doprowadzając do wypadku Poważnie ranny został 45-latek, który kierował motocyklem.
Biłgoraj -
Janów Lub.: Przewoził 60 kilogramów nielegalnego tytoniu
Blisko 60 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy ujawnili janowscy policjanci podczas kontroli drogowej. Towar przewoził w citroenie 51 letni mieszkaniec pow. wołomińskiego. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie i wkrótce usłyszy zarzut z kodeksu karno skarbowego.
Biłgoraj -
Biała Podl.: Posadził „pomidory”, wyrosły krzaki konopi
Zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii usłyszał 54-letni mieszkaniec powiatu bialskiego. Na terenie jego posesji policjanci ujawnili rośliny konopi sięgające nawet 2 metrów wysokości. Mężczyzna tłumaczył, że jedną z roślin przesadził myśląc, że to pomidory. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Uprawa jak i posiadanie konopi zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii zagrożona jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Biłgoraj, Parczew: Policjanci ustalają okoliczności tragicznych wypadków
Do dwóch tragicznych wypadków doszło wczoraj wieczorem na drogach naszego województwa. W pow. biłgorajskim na trasie Korytków Duży – Sokołówka jadące hondą dwie młode osoby zderzyły się czołowo z ciężarówką. 22-letni kierowca oraz jego 19-letnia pasażerka zginęli na miejscu. Z kolei w pow. parczewskim kierująca saabem potrąciła idącego drogą pieszego. 79-latek zmarł na miejscu wypadku w wyniku odniesionych obrażeń.
Biłgoraj -
Zamość: „Akademia Bezpiecznego Urwisa” z udziałem zamojskich policjantów
Radiowozy i policyjne motocykle, tor przeszkód w alkogoglach, miasteczko ruchu drogowego, konkursy z nagrodami i rozmowy z mundurowymi na temat właściwego zachowania w drodze to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla uczestników „Akademii Bezpiecznego Urwisa. Policjanci z Zamościa aktywnie włączyli się do udziału w wydarzeniu, promując bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Zamość -
Biała Podl.: Już wiedzą, jak bezpiecznie chodzić do szkoły
Policyjne patrole w okolicach placówek oświatowych, sprawdzanie przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego oraz spotkania z uczniami i rodzicami to element działań prowadzonych przez bialskich policjantów w ramach "Bezpiecznej drogi do szkoły”. Celem tej akcji jest propagowanie bezpiecznych zachowań, szczególnie wśród tych najmłodszych, którzy „przygodę” ze szkołą dopiero rozpoczęli.
Biłgoraj -
Biała Podl.: Bialska policja włączyła sie do akcji "Narodowe czytanie"
Powieść „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego odczytano wczoraj w Parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej w ramach akcji „Narodowe Czytanie”. Kilka fragmentów tej lektury zaprezentowały władze miasta, przedstawiciele miejskich instytucji, stowarzyszeń i służb mundurowych. W inicjatywę włączyła się również bialska komenda policji.
Biała Podlaska -
Puławy: "Odblaskowa gmina" - policjanci z wizytą w Wąwolnicy
Odblaskowa gmina to program profilaktyczno-edukacyjny, który realizują policjanci puławskiej komendy. W ramach akcji mundurowi niedawno „zawitali” do Wąwolnicy. Stróże prawa rozmawiali z mieszkańcami na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. W ramach przedsięwzięcia policjanci przekazali także uczestnikom spotkania odblaski.
Puławy -
Świdnik: Urządzenie do badania stanu trzeźwości zawisło w poczekalni świdnickiej komendy
Urządzenie do badania trzeźwości zawisło w poczekalni świdnickiej komendy. Automat jest ogólnodostępny przez całą dobę i każdy może z niego nieodpłatnie skorzystać. Każdy, kto zamierza wyruszyć w podróż pojazdem, a ma wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, może poddać się takiemu badaniu. Urządzenie obsługiwane jest samodzielnie przez zainteresowanych, a zasady działania są niezwykle proste.
Świdnik