Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zamość: Nieszczęśliwy wypadek podczas prac polowych
68-letni mężczyzna podczas wykonywanych prac polowych został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. W wyniku doznanych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku.
Zamość -
Ryki: Nieprawidłowe wyprzedzanie przyczyną kolizji
Wczoraj w Stężycy doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego spowodowanego nieostrożną jazdą. W kolizji brał udział pojazd marki Opel i autobus zastępczy komunikacji kolejowej. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i przestrzeganie elementarnych zasad poruszania się na drogach.
Ryki -
Świdnik: Wjechał w sklep
Policjanci poszukują sprawcy, który w nocy wjechał pojazdem marki Skoda w witrynę sklepu przy ul. Targowej, a następnie oddalił się pieszo. Wstępne ustalenia wskazują, że jest to 20–letni mieszkaniec Świdnika. W pojeździe poza kierowcą znajdowało się jeszcze trzech pasażerów. Na szczęście nic im się nie stało.
Świdnik -
Lublin: Z promilami kierowała trolejbusem
Do niecodziennej kolizji drogowej doszło wczoraj po południu na ul. Armii Krajowej w Lublinie. W trakcie jazdy miejskiego trolejbusu od trakcji elektrycznej odłączył się tzw. pałąk, który spadł na jadącego z tyłu fiata. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak się jednak okazało, jeden z uczestników tej kolizji był nietrzeźwy. Była nią kierująca trolejbusem. Badanie wykazało około promila alkoholu w jej organizmie. Policjanci zatrzymali jej uprawnienia do kierowania. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z VII komisariatu.
-
Biłgoraj/Tomaszów Lub.: "Bezpieczna droga do szkoły"
Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię? Jak bezpiecznie spędzać czas w przedszkolu, domu, podczas zabawy? Jak zachować się, gdy dzieci zostaną zaczepione przez nieznajomego? Na te wszystkie pytania odpowiadali wczoraj policjanci biłgorajskiej komendy podczas spotkania z przedszkolakami w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Z kolei w ramach tej akcji tomaszowscy policjanci spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Podczas wizyty funkcjonariusze przekazali najmłodszym niezbędną wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną odnośnie drogi do szkoły, czy też powrotu z lekcji. Podczas prelekcji krok w krok za uczniami podążała maskotka „Mrówka”.
Biłgoraj -
Łęczna: Policjanci na wywiadówce
Policjanci z łęczyńskiej komendy w ramach szkolnej wywiadówki spotkali się z rodzicami uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Ludwinie. W ramach prowadzonego spotkania omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poruszono temat zagrożeń płynących z używania środków odurzających, alkoholu. Policjanci wskazali również na problem nieświadomego i nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu i przestrzegali przed konsekwencjami.
Łęczna -
Chełm: Kontrole pojazdów
Chełmscy policjanci prowadzą działania zmierzające do eliminacji z ruchu pojazdów z wadliwym stanem technicznym. Podczas każdej kontroli drogowej policjanci informują kierowców o możliwości przeprowadzenia bezpłatnej oceny stanu technicznego pojazdu we wskazanych stacjach kontroli pojazdów znajdujących się na terenie powiatu chełmskiego.
Chełm -
Tomaszów Lub.: Był tak pijany, że wypadł z ciągnika
Wczoraj na terenie powiatu tomaszowskiego doszło do dwóch zdarzeń z udziałem ciągników rolniczych. W pierwszym przypadku najprawdopodobniej powodem kolizji był brak doświadczenia 16-letniego kierującego. Natomiast w drugim przypadku kierujący traktorem był tak pijany, że wypadł z jadącego pojazdu.
Tomaszów Lubelski -
Świdnik: Policjanci wyeliminowali z ruchu trzech kierowców po alkoholu
Wczoraj na naszym terenie wpadło trzech kierowców, którzy wsiedli za „kółko” pomimo, że spożywali wcześniej alkohol. Każdy z nich odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Za jazdę w stanie po użyciu alkoholu grozi areszt bądź grzywna, a za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.
Świdnik -
Lublin: Wypadek na DK-12 w m. Garbów / aktualizacja
Dzisiaj na DK-12 w m. Garbów doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech busów, w tym jednego pasażerskiego. Na miejscu pracują policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 53-letni kierowca rejsowego busa poniósł śmierć na miejscu, a 16 osób zostało przewiezionych do szpitali.
Lublin