Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Biłgoraj: O krok od tragedii
21-latek z gminy Księżpol w wyniku nadmiernej prędkości omal nie doprowadził do tragedii. Mężczyzna, który kierował osobowym renault wypadł z drogi przejeżdżając między innym przez chodnik i ścieżkę rowerową, na której znajdowały się osoby postronne. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na obwodnicy w Biłgoraju. Kierowca był trzeźwy. Stanie przed sądem.
Biłgoraj -
Biała Podl.: Praktyczna lekcja bezpieczeństwa
Pod czujnym okiem funkcjonariuszy i opiekunów trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Białej Podlaskiej ćwiczyli, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Praktyczna lekcja o bezpieczeństwie poprzedzona była pogadanką w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.
Biała Podlaska -
Zamość: Nieszczęśliwy wypadek podczas prac polowych
68-letni mężczyzna podczas wykonywanych prac polowych został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. W wyniku doznanych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku.
Zamość -
Ryki: Nieprawidłowe wyprzedzanie przyczyną kolizji
Wczoraj w Stężycy doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego spowodowanego nieostrożną jazdą. W kolizji brał udział pojazd marki Opel i autobus zastępczy komunikacji kolejowej. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i przestrzeganie elementarnych zasad poruszania się na drogach.
Ryki -
Świdnik: Wjechał w sklep
Policjanci poszukują sprawcy, który w nocy wjechał pojazdem marki Skoda w witrynę sklepu przy ul. Targowej, a następnie oddalił się pieszo. Wstępne ustalenia wskazują, że jest to 20–letni mieszkaniec Świdnika. W pojeździe poza kierowcą znajdowało się jeszcze trzech pasażerów. Na szczęście nic im się nie stało.
Świdnik -
Lublin: Z promilami kierowała trolejbusem
Do niecodziennej kolizji drogowej doszło wczoraj po południu na ul. Armii Krajowej w Lublinie. W trakcie jazdy miejskiego trolejbusu od trakcji elektrycznej odłączył się tzw. pałąk, który spadł na jadącego z tyłu fiata. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak się jednak okazało, jeden z uczestników tej kolizji był nietrzeźwy. Była nią kierująca trolejbusem. Badanie wykazało około promila alkoholu w jej organizmie. Policjanci zatrzymali jej uprawnienia do kierowania. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z VII komisariatu.
-
Biłgoraj/Tomaszów Lub.: "Bezpieczna droga do szkoły"
Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię? Jak bezpiecznie spędzać czas w przedszkolu, domu, podczas zabawy? Jak zachować się, gdy dzieci zostaną zaczepione przez nieznajomego? Na te wszystkie pytania odpowiadali wczoraj policjanci biłgorajskiej komendy podczas spotkania z przedszkolakami w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Z kolei w ramach tej akcji tomaszowscy policjanci spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Podczas wizyty funkcjonariusze przekazali najmłodszym niezbędną wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną odnośnie drogi do szkoły, czy też powrotu z lekcji. Podczas prelekcji krok w krok za uczniami podążała maskotka „Mrówka”.
Biłgoraj -
Łęczna: Policjanci na wywiadówce
Policjanci z łęczyńskiej komendy w ramach szkolnej wywiadówki spotkali się z rodzicami uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Ludwinie. W ramach prowadzonego spotkania omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poruszono temat zagrożeń płynących z używania środków odurzających, alkoholu. Policjanci wskazali również na problem nieświadomego i nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu i przestrzegali przed konsekwencjami.
Łęczna -
Chełm: Kontrole pojazdów
Chełmscy policjanci prowadzą działania zmierzające do eliminacji z ruchu pojazdów z wadliwym stanem technicznym. Podczas każdej kontroli drogowej policjanci informują kierowców o możliwości przeprowadzenia bezpłatnej oceny stanu technicznego pojazdu we wskazanych stacjach kontroli pojazdów znajdujących się na terenie powiatu chełmskiego.
Chełm -
Tomaszów Lub.: Był tak pijany, że wypadł z ciągnika
Wczoraj na terenie powiatu tomaszowskiego doszło do dwóch zdarzeń z udziałem ciągników rolniczych. W pierwszym przypadku najprawdopodobniej powodem kolizji był brak doświadczenia 16-letniego kierującego. Natomiast w drugim przypadku kierujący traktorem był tak pijany, że wypadł z jadącego pojazdu.
Tomaszów Lubelski
