Zamość: Zobaczyli płomienie natychmiast zareagowali - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Zobaczyli płomienie natychmiast zareagowali

Data publikacji 22.12.2018

Dzielnicowi przejeżdżający przez Jacnię zauważyli wydobywający się z komina ogień. Zaalarmowali gospodarzy, którzy nieświadomi zagrożenia przebywali w domu. Na szczęście nikomu nic się nie stało i po ugaszeniu płomieni oraz sprawdzeniu budynku mieszkańcy mogli bezpiecznie powrócić do domu.  

Wczoraj ok. godziny 20.00 dzielnicowi posterunku Policji w Krasnobrodzie st. sierż. Robert Wacławski oraz st. sierż. Krzysztof Monastyrski patrolując m. Jacnia zauważyli, że z komina jednego z mieszkań wydobywają się płomienie. Natychmiast udali się pod ten adres i poinformowali domowników o pożarze. W domu przebywali nieświadomi zagrożenia 47-letni mężczyzna wraz z 8-letnim dzieckiem. Pod czujnym okiem policjantów cali i zdrowi opuścili dom. Pożar ugasili  strażacy z OSP w Potoczku oraz z PSP z Zamościa. Ogień w porę został stłumiony i nie rozprzestrzenił się na inne części domu. Po dokładnym sprawdzeniu budynku gospodarze mogli bezpiecznie powrócić do domu.  Prawdopodobnie przyczyną pożaru było zapalenie się sadzy.

Apelujemy o ostrożność i kontrole przewodów kominowych. Palące się w kominie sadze inicjują pożar, który bardzo szybko może rozprzestrzenić się na inne części budynku. Nie jest to jedyne zagrożenie dla domowników. W takich sytuacjach może dojść także do podtrucia tlenkiem węgla potocznie zwanym czadem. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo kontrolując na bieżąco stan techniczny przewodu kominowego, jego drożność oraz szczelność.