Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Biłgoraj, Parczew: Policjanci ustalają okoliczności tragicznych wypadków
Do dwóch tragicznych wypadków doszło wczoraj wieczorem na drogach naszego województwa. W pow. biłgorajskim na trasie Korytków Duży – Sokołówka jadące hondą dwie młode osoby zderzyły się czołowo z ciężarówką. 22-letni kierowca oraz jego 19-letnia pasażerka zginęli na miejscu. Z kolei w pow. parczewskim kierująca saabem potrąciła idącego drogą pieszego. 79-latek zmarł na miejscu wypadku w wyniku odniesionych obrażeń.
Biłgoraj -
Zamość: „Akademia Bezpiecznego Urwisa” z udziałem zamojskich policjantów
Radiowozy i policyjne motocykle, tor przeszkód w alkogoglach, miasteczko ruchu drogowego, konkursy z nagrodami i rozmowy z mundurowymi na temat właściwego zachowania w drodze to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla uczestników „Akademii Bezpiecznego Urwisa. Policjanci z Zamościa aktywnie włączyli się do udziału w wydarzeniu, promując bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Zamość -
Biała Podl.: Już wiedzą, jak bezpiecznie chodzić do szkoły
Policyjne patrole w okolicach placówek oświatowych, sprawdzanie przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego oraz spotkania z uczniami i rodzicami to element działań prowadzonych przez bialskich policjantów w ramach "Bezpiecznej drogi do szkoły”. Celem tej akcji jest propagowanie bezpiecznych zachowań, szczególnie wśród tych najmłodszych, którzy „przygodę” ze szkołą dopiero rozpoczęli.
Biłgoraj -
Biała Podl.: Bialska policja włączyła sie do akcji "Narodowe czytanie"
Powieść „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego odczytano wczoraj w Parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej w ramach akcji „Narodowe Czytanie”. Kilka fragmentów tej lektury zaprezentowały władze miasta, przedstawiciele miejskich instytucji, stowarzyszeń i służb mundurowych. W inicjatywę włączyła się również bialska komenda policji.
Biała Podlaska -
Puławy: "Odblaskowa gmina" - policjanci z wizytą w Wąwolnicy
Odblaskowa gmina to program profilaktyczno-edukacyjny, który realizują policjanci puławskiej komendy. W ramach akcji mundurowi niedawno „zawitali” do Wąwolnicy. Stróże prawa rozmawiali z mieszkańcami na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. W ramach przedsięwzięcia policjanci przekazali także uczestnikom spotkania odblaski.
Puławy -
Świdnik: Urządzenie do badania stanu trzeźwości zawisło w poczekalni świdnickiej komendy
Urządzenie do badania trzeźwości zawisło w poczekalni świdnickiej komendy. Automat jest ogólnodostępny przez całą dobę i każdy może z niego nieodpłatnie skorzystać. Każdy, kto zamierza wyruszyć w podróż pojazdem, a ma wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, może poddać się takiemu badaniu. Urządzenie obsługiwane jest samodzielnie przez zainteresowanych, a zasady działania są niezwykle proste.
Świdnik -
Włodawa: Pijany uciekał przed policyjną kontrolą.Teraz ma kłopoty
Dzięki telefonowi od świadka, włodawscy policjanci zatrzymali kierującego saabem pijanego 27-latka. Wcześniej, w momencie podjęcia interwencji, ten nie chciał się zatrzymać i zmusił policjantów do podjęcia pościgu ulicami miasta. Fiaskiem dla niego zakończyła się ucieczka autem, a później pieszo. W chwili zatrzymania, mężczyzna „wydmuchał” ponad 2 promile. 27-latek minioną noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz grozi mu nawet do 5 lat więzienia.
Włodawa -
Puławy: Pomoc przyszła w porę
Szybkie działanie puławskich policjantów uchroniło 32-letniego mężczyznę od tragedii. Mieszkaniec Puław podciął sobie żyły z zamiarem popełnienia samobójstwa informując o tym fakcie znajomego. Ten zareagował natychmiast dzwoniąc na numer alarmowy. Policjanci przy pomocy zgłaszającego dotarli pod wskazany adres udzielając zakrwawionemu desperatowi pierwszej pomocy.
Puławy -
KWP: Policjanci rozpoczęli dziś akcję "Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 63 i 74”
„Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 63 i 74” to nazwa akcji, którą od rana przeprowadzają dziś policjanci z drogówki. Na terenie powiatów, przez których przebiegają te drogi krajowe funkcjonariusze kontrolują prędkość kierujących, ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów, czy zachowania kierujących wobec pieszych i rowerzystów. Głównym celem policyjnych działań jest poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach.
KWP -
Chełm: Policjanci zabezpieczyli prawie 3 tys. nielegalnych paczek papierosów
Niemal 3 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli policjanci z Chełma. Nielegalny towar funkcjonariusze ujawnili podczas kontroli posesji na terenie gminy Kamień. Uszczuplenie podatku na szkodę Skarbu Państwa wyniosło niemal 50 tys. zł. Teraz 48-letni właściciel posesji odpowie przed Sądem.
Chełm