Aktualności

Chełm: Nie bądźmy obojętni na osoby narażone na wychłodzenie

Data publikacji 21.12.2018

Policjanci w codziennej służbie realizują zadania związane z podejmowaniem interwencji wobec osób, które z uwagi na położenie w jakim się znalazły, mogą ulec wychłodzeniu. Pamiętajmy, że każdy z nas może pomóc. Czasami wystarczy jeden telefon do odpowiednich służb, aby uratować czyjeś życie lub zdrowie. Nie bądźmy obojętni i jeśli mamy wiedzę, że ktoś potrzebuje pomocy zgłaszajmy to.

Przed nami kolejne chłodne dni i noce. Pogoda taka jest szczególnie niebezpieczna dla osób starszych, samotnie mieszkających, schorowanych, bezdomnych czy też nietrzeźwych. Wczoraj policjanci z chełmskiej komendy kilkukrotnie podejmowali interwencje wobec osób zagrożonych wychłodzeniem. Kontrolowali miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Proponowali im pomoc i wskazywali miejsca, gdzie bezpiecznie mogą przebywać.

Apelujemy o zwracanie uwagi na to, co dzieje się dookoła nas. Nie pozostawiajmy bez pomocy nietrzeźwych, zwracajmy uwagę na osoby leżące na poboczach drogi, na ulicy czy chodniku. Nie bądźmy obojętni, zainteresujmy się takimi osobami. Jeden wykonany przez nas telefon może uratować komuś życie.

Pamiętajmy również o starszych, samotnych, chorych osobach. Zapukajmy do nich, zapytajmy czy dobrze się czują, czy w ich mieszkaniu jest ciepło. Nie przechodźmy obojętnie obok osób siedzących samotnie na przystankach czy dworcach. Zapytajmy czy nie potrzebują naszej pomocy, czy mają gdzie spędzić noc. Pamiętajmy, że nasze zainteresowanie może zapobiec tragedii.

E.C.

Powrót na górę strony