Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Opole Lub.: Panie ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy .
Wczoraj w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łaziskach odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu: „Bezpieczna Kobieta”. W trakcie spotkania ratownik medyczny Tomasz Górka z OSP w Opolu Lubelskim instruował panie jak zachować się w przypadku udziału w wypadku drogowym oraz jak prawidłowo i skutecznie udzielać pierwszej pomocy.
Opole Lubelskie -
Opole Lubelskie: Wypadek ze skutkiem śmiertelnym.
Wczoraj w miejscowości Szczekarków kierujący seatem alhambra na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie. Kierujący samochodem 24-letni mieszkaniec gminy Wilków wypadł z pojazdu. Pomimo podjętej reanimacji nie udało się przywrócić jego czynności życiowych. Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.
Opole Lubelskie -
Opole Lub.: Przedszkolaki w opolskiej komendzie
Grupę 24 przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim gościł dzisiaj w swoim gabinecie komendant opolskiej jednostki - mł. insp. Krzysztof Oszust. Młodzi goście przez chwilę mogli pokierować jednostką z fotela szefa opolskich funkcjonariuszy.
Opole Lubelskie -
Opole Lub.: „Bezpieczna Kobieta” w powiecie opolskim.
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Łaziskach odbyło się uroczyste rozpoczęcie zajęć w ramach programu: „Bezpieczna Kobieta”. Zorganizowane przez opolską Policję przedsięwzięcie ma na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, kształtowanie świadomości prawnej wśród kobiet oraz umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrożenia.
Opole Lubelskie -
Opole Lub: Potrąceni na przejściu.
Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 824. 43 letni mieszkaniec gminy Łaziska kierujący pojazdem marki BMW w nieustalonych okolicznościach potracił dwóch pieszych na przejściu.
Opole Lubelskie -
Opole Lub.: Potrącił i uciekł, a samochód ukrył w sadzie.
Opolscy policjanci zatrzymali 34-latka, który kierując osobowym renault doprowadził do zderzenia z motorowerzystą. Kierujący jednośladem 46-latek trafił do szpitala, zaś sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. W jego ustaleniu pomógł mundurowym inny kierowca, który najechał na to zdarzenie. W chwili zatrzymania, 34-latek był nietrzeźwy. Jego samochód biorący udział w wypadku policjanci znaleźli w sadzie, gdzie ukryła go tam 33 letnia konkubina sprawcy oraz jej 22 letnia kuzynka.
Opole Lubelskie -
Opole Lubelskie: Odpowiedzą za posiadanie i handel środkami odurzającymi.
Opolscy kryminalni podczas dwudniowych działań zatrzymali 4 mężczyzn, u których zabezpieczyli 300 gram marihuany. Mężczyźni usłyszeli łącznie 15 zarzutów. Odpowiedzą za uprawę i posiadanie środków odurzających oraz handel nimi. Dziś zostaną doprowadzeni do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.
Opole Lubelskie -
Opole Lub.: Policjanci po mszy rozdawali odblaski
Ponad 700 sztuk odblasków rozdali dziś policjanci mieszkańcom Chodla po zakończonych nabożeństwach niedzielnych Mszy Świętych. Jest to inicjatywa, z którą wyszedł Komendant Powiatowy Policji w Opolu Lubelskim wspólnie z Wójtem gm. Chodel. Jak powiedział komendant, priorytetem Policji jest bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, szczególnie teraz , gdy panuje wzmożony ruch na drogach i wcześniej zapada zmrok. W trakcie mszy, komendant opolskiej jednostki zwrócił się z apelem o noszenie odblasków, które mogą uratować życie.
Opole Lubelskie -
Opole Lub.: Z wizytą u przedszkolaków w Ratoszynie
O tym jak należy się zachować podczas ataku psa , która stroną poruszać się po drodze , po co powinniśmy nosić elementy odblaskowe w porze wieczorowej rozmawiali policjanci z KPP w Opolu Lubelskim z dziećmi z przedszkola w Ratoszynie.
Opole Lubelskie -
Opole Lub.: Pijany uciekał przed Policją, a po zatrzymaniu obiecywał 5 tys. zł. łapówki.
Policjanci z Opola Lubelskiego zatrzymali 33-latka, który na widok radiowozu zatrzymał swój pojazd i rzucił się do ucieczki. Jak się okazało, mężczyzna był pijany. Chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, zaproponował mundurowym 5 tys. zł. łapówki.
Opole Lubelskie