Aktualności

Opole Lubelskie: Śmiertelny wypadek podczas prac.

Data publikacji 16.05.2015

Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku do którego doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w miejscowości Ludwików gm. Opole Lubelskie. Z wstępnych ustaleń wynika, iż 34 letni mieszkaniec Kraśnika podczas wysypywania żużlu na drogę gruntową podniesioną do góry naczepą zahaczył o linie wysokiego napięcia. Został porażony prądem. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w miejscowości Ludwików gm. Opole Lubelskie. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż 34 latek przy pomocy samochodu ciężarowego wraz z naczepą tzw. łopatą wykonywał prace związane z utwardzaniem drogi gruntowej wysypując na nią żużel. W tym celu podniósł do góry naczepę tzw. Łopatę, którą zahaczył o linie wysokiego napięcia. Z relacji świadków zdarzenia wynika, iż z opon pojazdu zaczął ulatniać się dym a następnie ogień, zaalarmowali kierowcę, który wysiadł z pojazdu. Gdy 34 latek ponownie chciał wejść do samochodu, aby odjechać został porażony prądem i stracił przytomność. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Policja apeluje i prosi o zachowanie rozwagi i bezpieczeństwa podczas wykonywanej  pracy. To od nas w głównej mierze zależy nasze własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo osób nam najbliższych.

M.G.

Powrót na górę strony