Aktualności

Opole Lubelskie : Znamy zwycięzców konkursu wiedzy prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”

Data publikacji 22.05.2015

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Józefowie n/Wisłą będą reprezentować powiat opolski w finale wojewódzkim konkursu wiedzy prewencyjnej „Jestem bezpieczny”. Zwycięzyli oni wczoraj w finale powiatowym konkursu, który odbył się w Centrum Kultury w Opolu Lubelskim.

W finale powiatowego konkursu wiedzy prewencyjnej pod hasłem: „Jestem bezpieczny”  który odbył się w dzisiaj w Centrum Kultury w Opolu Lubelskim brało udział siedem drużyn ze szkół podstawowych w Chodlu, Józefowie nad Wisłą, Kamieniu, Karczmiskach, Opola Lubelskiego Nr1, Rogowie oraz  z Kolonii Poniatowa. Finaliści w trakcie konkursu musieli zmierzyć się w trzech konkurencjach; zaprezentować szkołę i bezpieczne hasło, rozwiązać test wiedzy oraz przedstawić projekt koszulki promujący zdrowy, bezpieczny styl życia. W efekcie konkursowych zmagań największą ilością punktów została uhonorowana drużyna ze Szkoły Podstawowej w Józefowie n/Wisłą i to ona będzie reprezentować powiat w etapie wojewódzkim.

Zwycięska drużyna otrzymała z rąk Starosty Opolskiego, Pana Zenona Rodzika nagrodę główną – 3 rowery górskie. Dłoń wszystkich uczestników konkursu uścisnął Komendant Powiatowy Policji w Opolu Lubelskim, mł. insp. Krzysztof Oszust, a miejscowe samorządy ufundowały im nagrody – niespodzianki. Konkurs „Jestem Bezpieczny” wspierany jest przez Starostwo Powiatowe, Samorządy Miejskie i Gminne jak również przez instytucje działające w powiecie, dla których celem jest propagowanie wzorców bezpiecznych zachowań.

           Celem zorganizowanego przedsięwzięcia było promowanie wśród młodzieży szkolnej bezpiecznych postaw oraz wiedzy na temat zagrożeń i sposobów ich unikania. Konkurs obejmuje zagadnienia dotyczące między innymi problematyki alkoholizmu i narkomanii, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz znajomości numerów alarmowych.

M.G

Powrót na górę strony