Aktualności

Opole Lubelskie: Groźne wykopalisko w Zastawkach.

Data publikacji 15.05.2015

Niewybuch pocisku artyleryjskiego pochodzącego z okresu II wojny światowej znaleziony został wczoraj w miejscowości Zastawki gm. Chodel. O znalezisku poinformował policjantów 38 letni mężczyzna, który podczas prac ziemnych na terenie swojej posesji wykopał pocisk. Mundurowi zabezpieczyli niewybuch do czasu przybycia patrolu rozminowania. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić.

Do zdarzenia doszło na terenie gm. Chodel. Dyżurny opolskiej policji został telefonicznie powiadomiony przez 38 letniego mężczyznę, że podczas prac ziemnych wykonywanych na terenie swojej posesji, wykopał przedmiot wyglądem przypominający niewybuch. Na miejsce skierowany został policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że znaleziony przedmiot to pocisk moździerzowy bez zapalnika pochodzący z okresu II wojny światowej. Był on mocno skorodowany. Mundurowi zabezpieczyli znalezisko do czasu przybycia na miejsce patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Dęblinie. Tego samego dnia niewybuch został zneutralizowany.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać, zbliżać się do nich czy też próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

M.G.

Powrót na górę strony