Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Za szybko jechali w terenie zabudowanym, stracili prawo jazdy
W miniony wtorek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu zatrzymali 3 prawa jazdy kierującym, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o 54, 55 i 56 km/h. Za popełnione wykroczenia, każdy z tych kierowców został ukarany mandatem, otrzymał też punkty karne. Jedna z kierujących odpowiedziała w warunkach tzw. „recydywy” otrzymując 3000 zł mandatu.
Zamość -
Łapówką próbował uniknąć wysokiego mandatu
Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi 62-letniemu obywatelowi Ukrainy. Mężczyzna próbował wręczyć łapówkę mundurowym, by nakłonić ich do odstąpienia od czynności służbowych. Kierowca Renault został zatrzymany do kontroli, ponieważ przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 51 km/h. Teraz 62-latek odpowie przed sądem.
Hrubieszów -
Zarzuty za liczne włamania zakończone aresztem dla 36-latka
O szereg przestępstw podejrzany jest 36-latek z gminy Końskowola, który dzisiaj został tymczasowo aresztowany przez sąd. To finał sprawy prowadzonej przez puławskich kryminalnych. Funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie m.in. kradzieże z włamaniem do myjni samochodowych, kradzież karty bankomatowej, a nawet złotej biżuterii na szkodę matki. A dopiero dwa tygodnie temu 36-latek opuścił areszt...
Puławy -
Chciała sprzedać buty, straciła niemal pięć tysięcy złotych
Buty miały znaleźć nowego właściciela. Sprzedająca uznała, że najlepszy do tego będzie internetowy portal ogłoszeniowy. Fałszywy konsultant banku namówił 23-latkę na kody BLIK. W ten sposób zniknęło z jej konta prawie 5 tysięcy złotych. Sprawa trafiła na Policję.
Kraśnik -
Oszustwo „na uszkodzony telefon”
Do mieszkanki powiatu zamojskiego napisał oszust, który podawał się za jej córkę. Przekonywał, że telefon wpadł do toalety i nie może skorzystać z aplikacji bankowej, a pilnie musi opłacić rachunki m.in. zapłacić za nowy telefon. Kobieta nie miała możliwości wykonania przelewu o pomoc poprosiła wiec swoją siostrę. 56-latka bez wahania postanowiła wesprzeć siostrzenicę i wykonała przelew na kwotę prawie 3800 zł. Jak się okazało zasiliła konto oszusta.
Zamość -
Kryminalni zatrzymali złodzieja i pasera sprzętu RTV i narzędzi warsztatowych
Radzyńscy Kryminalni wczoraj zatrzymali 40 latka, który pod koniec sierpnia z jednej posesji na terenie gminy Radzyń Podlaski ukradł sprzęt RTV i narzędzia warsztatowe. Cały łup sprzedał swojemu znajomemu. Skradzione rzeczy w całości zostały odzyskane. Mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Radzyń Podlaski -
Podczas działań "Bezpieczna droga do szkoły" policjantki zatrzymały nietrzeźwego kierującego
Nie pomógł pomysł rodem z komedii kryminalnych i 33-latek z Puław, który kierował Mercedesem mając 1,3 promila alkoholu w organizmie będzie odpowiadał przed sądem. Podczas działań "Bezpieczna droga do szkoły" w Dąbrówce zatrzymały go policjantki ruchu drogowego. Widząc funkcjonariuszki, "pomysłowy" kierowca próbował uniknąć odpowiedzialności zamieniając się miejscami z trzeźwym kolegą.
Puławy -
Diler wpadł na imprezie narkotykowej
Na 3 miesiące do tymczasowego aresztu trafił 21-latek z powiatu lubelskiego. Mężczyzna na imprezie udzielał narkotyki uczestnikom spotkania. Łącznie na miejscu wywiadowcy zatrzymali 6 osób oraz zabezpieczyli ponad 170 g amfetaminy i mefedronu. Wpadli bo podczas zabawy zakłócali ciszę nocną. 21-latkowi grozi do 10 lat więzienia.
Lublin -
92-latka oszukana metodą na policjanta. Straciła 35 tysięcy złotych
92-letnia mieszkanka Krasnegostawu, padła ofiarą oszusta. Kobieta, chcąc pomóc wnuczkowi, który rzekomo spowodował wypadek i potrzebował pilnie pieniędzy, przekazała 35 tysięcy złotych. Dwie kolejne kobiety w wieku 86 lat i 90 lat odebrały podobne telefony ale do oszustwa nie doszło. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy. Ostrzegamy jak nie paść ofiarą oszustów.
Krasnystaw -
Miał być amerykańskim żołnierzem i spędzić z nią życie. Straciła ponad 100 tysięcy złotych!
Mieszkanka powiatu puławskiego padła ofiarą oszusta internetowego, który podając się za amerykańskiego żołnierza wyłudził od niej ponad 100 tysięcy złotych. Pisząc pięknie o miłości "Thomas" twierdził, że przechodzi na emeryturę i chce ją spędzić w Polsce, u boku 48-latki. Zauroczona kobieta uwierzyła i wpłacała kolejne pieniądze na niezbędne opłaty... Gdy przestała wpłacać, adorator zniknął.
Puławy