Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Wypadek na radzyńskiej obwodnicy
Policjanci z radzyńskiej komendy ustalają szczegóły wypadku drogowego, do którego doszło na DK-19 w Radzyniu Podlaskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Oplem nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z Audi. Z obrażeniami ciała do szpitala trafiło dwoje uczestników wypadku. Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.
Radzyń Podlaski -
Kryminalni z puławskiej jednostki najlepsi w województwie lubelskim!
Dziś w KWP w Lublinie odbyły się wojewódzkie eliminacje konkursu o tytuł „Policjanta Służby Kryminalnej 2024 roku”. Wzięło w nim udział 20 drużyn reprezentujących komendy miejskie i powiatowe lubelskiego garnizonu. Najlepsza okazała się drużyna z KPP w Puławach. Wygranej w konkursie pogratulował laureatom młodszy inspektor Olgierd Oleksiak I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała garnizon lubelski w ogólnopolskim finale w Szkole Policji w Pile.
KWP -
Zdarzenia drogowe z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego
Wczoraj w Zamościu doszło do dwóch zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Na ul. Gminnej kierujący busem cofając potrącił 74-letnią pieszą. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Natomiast na ul. Szczebrzeskiej kierująca pojazdem marki Dacia włączając się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i potrąciła jadącego drogą dla rowerów 32-letniego cyklistę. Apelujemy o zachowanie ostrożności wobec pieszych i rowerzystów.
Zamość -
Bądźmy ostrożni w sieci
Apelujemy, by zachowywać rozwagę przy przesyłaniu osobom nieznajomym swojego nagiego wizerunku. Zanim to zrobimy, zastanówmy się czy, aby na pewno chcemy, by takie zdjęcia były w posiadaniu innych osób lub krążyły w sieci. Nigdy nie wiemy w jaki sposób mogą zostać wykorzystane. Przekonał się o tym mieszkaniec naszego powiatu, który przesłał takie zdjęcia osobie poznanej w sieci, a potem był szantażowany.
Świdnik -
Policjanci wzięli udział w IV Memoriale im. Śp. st. chor. SOP Artura Wdowskiego „Dziadka”.
Policjanci wzięli udział w IV Memoriale im. Śp. st. chor. SOP Artura Wdowskiego „Dziadka”. To przedsięwzięcie upamiętniające funkcjonariusza Służby Ochrony Państwa, który odszedł na wieczną służbę. W ramach memoriału w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy Moto Park Ułęż w powiece ryckim odbyły się zawody, w których uczestniczyli przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb.
KWP -
Posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Podczas spotkania podsumowaliśmy minione wakacje na Lubelszczyźnie oraz zapowiedzieliśmy też nasze wzmożone działania skierowane na zapewnienie bezpieczeństwa uczniom w naszym regionie. Lubelski garnizon Policji reprezentował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie młodszy inspektor Olgierd Oleksiak wraz z naczelnikiem Wydziału Prewencji nadkom. Dorotą Gil. Całe spotkanie poprzedził briefing prasowy.
KWP -
Tragiczny wypadek w Strzelcach
Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło dziś rano w Strzelcach koło Nałęczowa. Kierujący Volkswagenem Transporterem, jadąc w kierunku Czesławic nie zastosował się do znaku STOP i doprowadził do zderzenia z kierującym Skodą, który jechał nowo wybudowaną obwodnicą Nałęczowa w kierunku Lublina. Mimo udzielonej pomocy, 74-letni kierowca Volkswagena.
Puławy -
Poszukiwana 6 listami gończymi "w rękach" Policji!
Kryminalni chełmskiej komendy zatrzymali poszukiwaną 6 listami gończymi 34-latkę z Chełma. Kobieta ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości poza granicami naszego kraju. Wczoraj została doprowadzona do zakładu karnego gdzie spędzi blisko 3 lata.
Chełm -
Policjant po służbie udaremnił jazdę pijanemu kierowcy
Policjantem jest się zawsze. Udowodnił to jeden z lubartowskich mundurowych, który będąc po służbie udaremnił jazdę pijanemu kierowcy. 51-latek miał blisko półtora promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Lubartów -
Działania "NURD" na drogach powiatu łęczyńskiego
Dzisiaj prowadzimy działania pn. "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Nadzorem większym niż zwykle zostaną objęte rejony szkół, skrzyżowań i przejść dla pieszych. W tym czasie funkcjonariusze będą zwracali szczególną uwagę zarówno na zachowanie kierowców, jak i błędy popełniane przez niezmotoryzowanych użytkowników dróg. Poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów to nasz cel!
Łęczna