Aktualności
Rozmiar czcionki
-
42-latek trafił na 3 miesiące do aresztu za znęcanie nad rodzicami
42-letni mieszkaniec powiatu ryckiego najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się nad rodzicami. Będąc nietrzeźwym wszczynał awantury podczas, których wyzywał ich, zakłócał im spoczynek nocny oraz wyganiał ich z domu. Podczas ostatniej nocnej awantury trzymając w ręku siekierę groził im pozbawieniem życia i zniszczeniem mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Ryki -
Chciał zainwestować w akcje i stracił 50 000 zł
50 000 zł stracił 73-latek z Lublina, który natrafił w Internecie na ofertę zakupu akcji znanego koncernu paliwowego. Do inwestycji miał być namawiany przez prezydenta. By uzyskać zyski, zgodził się na zainstalowanie w swoim komputerze aplikacji typu „zdalny pulpit”. Policjanci poszukują oszustów oraz apelują o rozsądek i przemyślane decyzje przy lokowaniu oszczędności!
Lublin -
Był poszukiwany listem gończym od 14 lat. Zatrzymali go dzielnicowi
Dzielnicowi zatrzymali 36-latka poszukiwanego listem gończym. Mieszkaniec Włodawy ukrywał się przed organami ścigania poza granicami Polski przez 14 lat. Na swoim koncie miał przestępstwa narkotykowe. Najbliższe miesiące spędzi w więzieniu.
Włodawa -
Uderzył w drzewo i ogrodzenie. Do szpitala trafiło 5 osób!
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku do którego doszło wczoraj w Przytykach na DW 833. Kierujący samochodem Opel w wyniku niedostosowania prędkości do warunków na drodze, zjechał na pobocze, uderzył w drzewo i ogrodzenie. Do szpitala trafiło pięć osób. Apelujemy o ostrożną jazdę.
Opole Lubelskie -
Nie dała się oszukać
Czujnością wykazała się 23-latka, którą przestępcy próbowali oszukać, stosując metodę tzw. spoofingu. Fałszując elektronicznie swoje numery wmówili kobiecie, że dzwonią z banku i prokuratury. Twierdzili, że biorąc kredyt pomoże w ujęciu nieuczciwych bankowców. Po tym miała wpłacić gotówkę w podanym wpłatomacie. 23-latka wypłaciła pieniądze, ale finalnie po rozmowie telefonicznej z dyżurnym bialskiej komendy przyszła z nimi na Policję.
Biała Podlaska -
Zasłabnięcie kierowcy przyczyną kolizji drogowej
Na jednej z ulic Opola Lubelskiego kierujący dostawczym Renault zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym z naprzeciwka Mercedesem. Przyczyną kolizji było zasłabnięcie kierowcy Renault. Apelujemy o bezpieczną jazdę!
Opole Lubelskie -
Siedemnastu kierowców z promilami zatrzymanych na drogach powiatu zamojskiego
Nietrzeźwi kierowcy to realne zagrożenie bezpieczeństwa na naszych drogach. Niestety są osoby, które po spożyciu alkoholu wsiadają za kierownicę samochodu lub kierują rowerami. Policjanci w czasie codziennych służb kontrolują stan trzeźwości kierowców. Mundurowi reagują również na zgłoszenia innych uczestników ruchu, którzy w trosce o bezpieczeństwo drogowe alarmują służby o nietrzeźwych kierujących. Informacje od zgłaszających oraz policyjne kontrole drogowe przyczyniły się do tego, że w miniony weekend z dróg powiatu zamojskiego wyeliminowanych zostało 17 nietrzeźwych kierujących.
Zamość -
14-latek przewrócił się na hulajnodze elektrycznej
Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Rogóźno. 14-latek jadąc hulajnogą elektryczną z niewiadomych przyczyn, na prostym odcinku drogi przewrócił się. Chłopiec z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Również wczoraj policjanci zatrzymali 38-latka, który jechał hulajnogą mając ponad 2 promile alkoholu. Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze.
Tomaszów Lubelski -
Myśleli, że pomagają znajomej i stracili pieniądze
Oszustwo „na znajomego” to wciąż popularna metoda działania przestępców, którzy wyłudzają pieniądze. Zazwyczaj taki proceder zaczyna się od przejęcia czyjegoś konta na portalu społecznościowym. Następnie oszuści rozsyłają prośby do znajomych o opłacenie zamówienia lub proszą o pilną pożyczkę i podanie kodu Blik. W ten sposób pieniądze straciło troje mieszkańców powiatu biłgorajskiego. Przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i zachowaniu czujności. Nasza roztropność może uchronić nas przed utratą pieniędzy.
Biłgoraj -
Nietrzeźwy i bez prawa jazdy wjechał w znak i odjechał
Policjanci ustalili sprawcę kolizji, który wjechał w znak drogowy i odjechał z miejsca zdarzenia. Okazał się nim 46-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna był nietrzeźwy oraz nie posiadał uprawnień do kierowania. Do zdarzenia doszło w w Dęblinie na ulicy Nowej. Po raz kolejny przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby zachowali rozwagę na drodze i trzeźwość za kierownicą.
Ryki