Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nieszczęśliwy wypadek podczas prac brukarskich
Do nieszczęśliwego wypadku podczas wykonywania prac brukarskich doszło w Elżbiecie. 32-latek doznał obrażeń nogi w wyniku przygniecenia kończyny przez łyżkę koparki. Z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Opole Lubelskie -
Oszukane podczas zakupów w sieci
Mieszkanka gminy Stary Brus straciła pieniądze kiedy kupowała odzież dziecięcą. Podczas dokonywania płatności kobieta zorientowała się, że zamiast 60 złotych z jej konta pobrano prawie 900. Z kolei mieszkanka gminy Wyryki została oszukana na prawie 300 złotych przy zakupie zderzaka samochodowego, którego mimo że wpłaciła pieniądze na wskazane konto nie otrzymała.
Włodawa -
Bezpieczna droga do szkoły z policyjnym misiem Hetmankiem
Policjanci spotkali się z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Zamościu. Wspólnie z policjantami przedszkolaki odwiedził miś Hetmanek, który przypomniał najmłodszym jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci przeprowadzili też pogadankę, przypominając dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się po drogach.
Zamość -
Weekendowe działania Stop Agresji-Stop Drift
34 ujawnione wykroczenia i 18 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych – to efekty kolejnych działań policjantów bialskiej drogówki pn." Stop Agresji-Stop Drift". Podczas akcji zwracaliśmy szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów, w tym przekraczanie norm emisji hałasu oraz niebezpieczne zachowania na drodze. Jest to kontynuacja działań wymierzonej w kierowców zakłócających spoczynek nocny, którzy jazdę pojazdami po modyfikacjach układu wydechowego czy "palenie gumy" traktują jako dobrą zabawę.
Biała Podlaska -
„Bezpieczna droga do szkoły” z chełmskimi policjantami
Kolejny dzień prowadzimy akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Jej celem jest przypomnienie kierowcom o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych. Policjanci są widoczni przy tego typu obiektach i zwracają uwagę na wszystkich uczestników ruchu drogowego. Bardzo ważna jest również edukacja dzieci, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Chełm -
Szef lubelskiego garnizonu policji podpisał porozumienie w sprawie klasy mundurowej w Zespole Szkół w Kocku
Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie młodszy inspektor Tomasz Gil, Starosta Lubartowski Pan Jan Sławecki oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Kocku Pani Ewa Guz, zawarli dzisiaj porozumienie na nowy rok szkolny w sprawie współpracy w realizacji programu nauczania w klasie mundurowej w Kocku. Tym samym od września policjanci ponownie będą wspierać kadrę pedagogiczną w realizacji zadań na rzecz edukacji i propagowania bezpieczeństwa publicznego, a także przygotowania młodzieży do pracy w Policji lub Straży Pożarnej.
Lubartów -
20 latek odpowie za uszkodzenie samochodu
Nietrzeźwy 20-latek kawałkami płyt chodnikowych rzucał w zaparkowane w jednej z miejscowości gminy Miączyn BMW. Zniszczył szybę czołową auta oraz karoserię. Właściciel pojazdu oszacował straty na kwotę 2500 zł. Mieszkaniec gminy Miączyn przyznał się do zarzucanego czynu i wyjaśnił, że powodem jego zachowania był alkohol.
Zamość -
Dachowanie Citroena w Milejowie. Dwie osoby ciężko ranne
Łęczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w nocy w Milejowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Citroenem stracił panowanie nad pojazdem a następnie dachował. Wskutek obrażeń poniesionych podczas zdarzenia dwaj mężczyźni w ciężkim stanie zostali przetransportowani do szpitala.
Łęczna -
13 latek przewrócił się na hulajnodze elektrycznej
Radzyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Żakowola Poprzeczna. 13-latek jadąc hulajnogą elektryczną z niewyjaśnionych przyczyn, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i się przewrócił. Nieletni chłopiec został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala. Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze!
Radzyń Podlaski -
Kierowca Audi z wysokim mandatem i punktami karnymi
Policjanci z hrubieszowskiej drogówki zatrzymali 33-letniego obywatela Ukrainy kierującego Audi, który m.in. wyprzedzał bezpośrednio przed oznakowanym przejściem dla pieszych. Wykroczenia zarejestrowała kamera policyjnego wideorejestratora. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 15 punktami karnymi.
Hrubieszów