Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Łęczna: Sprawcy zniszczenia mienia zatrzymani.
Łęczyńscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy jednym z ośrodków wczasowym w Kaniwoli dokonali zniszczenia siedmiu lampek oświetleniowych. Straty oszacowano na kwotę 700 złotych.
-
KWP: Kolejna szansa na przyjęcie do służby. Czekamy na czworonożnych funkcjonariuszy.
Potrafią tropić i wskazać drogę ucieczki lub miejsce ukrycia przestępcy. Wraz z przewodnikami patrolują ulice, dbają o porządek publiczny i bezpieczeństwo na imprezach masowych. Uczestniczą w konwojach policyjnych, a kiedy trzeba potrafią obezwładnić nawet najgroźniejszego przestępcę. Są nieocenione w wyszukiwaniu zapachów narkotyków, materiałów wybuchowych i zwłok ludzkich. Mowa o czworonożnych funkcjonariuszach, którzy od lat wspierają działania policjantów. Zdecydowana większość policyjnych psów "pracuje" w pionie prewencji. Lubelski garnizon policji ma w swoich szeregach ponad 80 czworonożnych funkcjonariuszy. Kolejny nabór psów do służby przeprowadzony zostanie w dniu 5 września. Zainteresowanych właścicieli wraz z czworonogami w wieku od roku do dwóch lat, spełniającymi kryteria zdrowotne oraz posiadającymi predyspozycje do pracy w Policji na ul. Tyszowiecką 8.
-
Hrubieszów: Spacer z kradzionymi kocami.
Hrubieszowscy policjanci po kilku minutach od zgłoszenia zatrzymali 40-letniego mieszkańca miasta, który skradł z kiosku 3 koce. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna włamał się do kiosku odginając kratę i wybijając szybę. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Janów Lub., Biłgoraj: Nieszczęśliwe wypadki na polu.
Wczoraj po południu w gminie Księżpol w trakcie prac polowych doszło do poważnego w skutkach zdarzenia. 47-letni mężczyzna włożył rękę do sieczkarni kombajnu i stracił dłoń. Również janowscy policjanci ustalają okoliczności nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło w piątek po południu w miejscowości Wierzchowiska Pierwsze. 29-letni mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Rannego przetransportowano helikopterem do szpitala w Lublinie. Policja ustala okoliczności zdarzeń i apeluje o ostrożność przy wykonywaniu prac polowych.
-
Parczew: Wandal wrękach policji
Parczewscy policjanci zatrzymali 17-latka, który odpowie za uszkodzenie skrzynki łącza kablowego na szkodę jednej z firm telekomunikacyjnej. Straty oszacowano na blisko dwa tysiące złotych. Za zniszczenie mienia grozi mu kara do 5 lat więzienia.
-
Chełm: Zatrzymany godzinę po kradzieży
Niecałą godzinę, skradzionym rowerem cieszył się 24 latek z Chełma. Wpadł, gdy zatrzymany przez policjantów jechał jednośladem. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie nie tylko za kradzież roweru ale również, za kierowanie nim w stanie nietrzeźwości.
-
Puławy: Pijany amator kołpaków.
W miniony weekend kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku 36 letniego mężczyznę z Puław, który ukradł kołpaki. Zatrzymany był nietrzeźwy miał w organizmie ponad 1, 5 promila alkoholu. Mieszkaniec Puław tłumaczył swój czyn upojeniem alkoholowym. Jak ustalili policjanci skradzione kołpaki pochodziły od samochodu m-ki Peugeot, taki samo pojazd posiada także zatrzymany. 36 latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Włodawa: Rajd terenowego opla
Policjanci ustalają okoliczności wypadku do jakiego doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej 812. Kierowca Opla jadąc z Włodawy do Okuninki nie dostosował prędkości do warunków na drodze i na jednym z zakrętów dachował. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiła 21 letnia pasażerka z urazem kręgosłupa. Samochód "tańczył" po całej drodze na odcinku około 200 metrów. Opel zatrzymał się na dachu przed licznie uczęszczaną ścieżką rowerową i chodnikiem. Na szczęście nikt z pieszych nie ucierpiał.
-
Lublin: Nieletni ukradli 100 sztuk lodów.
Wczoraj w nocy policjanci z Bychawy zatrzymali w bezpośrednim pościgu nieletniego sprawcę włamania do sklepu. 16-letni włamywacz z dwoma kolegami ukradł około 100 sztuk lodów. Jego koledzy w wieku 14 i 15-lat, wpadli rano w miejscu zamieszkania. Sprawcy zdołali zjeść tylko kilka sztuk lodów, reszta po prostu się rozpuściła. Bychawscy stróże prawa ustalili, że zatrzymani mają na koncie, także włamania do samochodów. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym.
-
KWP: Wypadki z udziałem motocyklistów
Wczoraj na drogach naszego województwa doszło, do trzech zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów. Na krajowej 19 w Kąkolewnicy, kierujący Yamaha, najechał na tył opla vectry. Do zderzenia doszło przy skrzyżowaniu, gdy kierujący vectrą sygnalizował zamiar skrętu w lewo. Do szpitala, z podejrzeniem złamania ręki trafił 19-letni motocyklista, który nie dostosował prędkości jazdy. W Lublinie przy al. Spółdzielczości Pracy 64-latek wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i uderzył w bok samochodu.Przypominamy, że piesi, rowerzyści i motocykliści są szczególnie narażonymi na obrażenia uczestnikami ruchu drogowego. Nie chronią ich pasy bezpieczeństwa ani karoseria pojazdu.