Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Hrubieszów: Skradł samochód, bo kluczyki były w stacyjce
Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 29-latka, który wbrew sądowemu zakazowi kierował volkswagenem. Nie dość, że kierowany przez niego samochód był kradziony, to mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 29-tłumaczył, że auto miało w stacyjce kluczyki więc po prostu wsiadł i odjechał. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem
-
Tomaszów Lub.: Piknik służb mundurowych
Wczoraj w Tomaszowie Lubelskim, w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego odbył się piknik służb mundurowych. Wśród przedstawicieli poszczególnych formacji mundurowych nie mogło zabrakować Policji. Tomaszowscy policjanci przygotowali dla najmłodszych szereg konkursów oraz ciekawych atrakcji
-
Biłgoraj: Tragiczny koniec długiego weekendu.
Wczoraj po południu na trasie Biłgoraj - Nisko doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku czołowego zderzenia audi i volkswagena śmierć na miejscu ponieśli dwaj kierowcy pojazdów, w wieku 25 i 33 lat. Ponadto do szpitala trafiła ranna 23-letnia pasażerka volkswagena. Policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze a przede wszystkim o zdjęcie nogi z gazu!
-
Łęczna: Do włamywaczy doprowadził policyjny pies
W sobotę łęczyńscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do sklepu w miejscowości Zawieprzyce. Mundurowi przy użyciu psa tropiącego podjęli czynności, które doprowadziły do zatrzymania jednego ze sprawców tego zdarzenia. Okazał się nim 27 - letni mieszkaniec Lubartowa. Okazało się, że działał z 19 - letnim kolegą. Wobec starszego sprawcy w niedzielę sąd zastosował areszt. Część skradzionych przedmiotów zostało odzyskanych.
-
Lublin: Marihuanę ukrył w kołdrze.
Blisko 100 g marihuany ujawnili i zabezpieczyli policjanci w jednym z mieszkań przy ul. Hutniczej. Zabezpieczone ziele konopi indyjskich należało do 19-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci sprawdzają czy 19-latek nie zajmował się rozprowadzaniem narkotyków.
-
Lubartów: Niedziela na drogach powiatu.
Wczoraj w Lubartowie, na skrzyżowaniu ulicy Lipowej z obwodnicą krajowej 19 -tki doszło do groźnego zderzenia samochodu osobowego z motorowerem. W jego wyniku kierowca motoroweru trafił do szpitala. Jadący z nim 9 - letni chłopiec na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.
-
Lublin: Macie 500zł i.... jadę dalej.
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 40-letniemu ob. Bułgarii, którego wczoraj wieczorem zatrzymali do kontroli policjanci z drogówki. Jak się okazało 40-latek kierował autem będąc w stanie nietrzeźwości, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Na domiar złego mężczyzna posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. A na koniec usiłował wręczyć policjantom 500 zł w zamian za odstąpienie od dalszych czynności.
-
Krasnik: Niebezpieczny wypadek na 19.
Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło na trasie nr 19 w miejscowości Kolonia Rudnik. Na skrzyżowaniu zderzyły się dwa pojazdy, ranne zostały 3 osoby.
-
Włodawa: Z kołkiem na warzywa.
Włodawscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy grożąc drewnianym kołkiem sprzedawcy stoiska warzywno-owocowego w Okunince zażądali od niego pieniądze w kwocie 100 zł. W momencie gdy napastnicy usłyszeli, że nie dostaną żadnych pieniędzy jeden z nich przy użyciu kołka zniszczył stoisko wraz z artykułami spożywczymi. Za wymuszenie rozbójnicze grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.
-
Krasnystawa: Policyjna akcja - Alkohol i narkotyki.
Wczoraj w ramach ogólnopolskiej akcji "Alkohol i Narkotyki" krasnostawscy policjanci przeprowadzili kontrole stanu trzeźwości prawie siedmiuset kierujących. Głównym celem akcji jest wyeliminowanie uczestników ruchu siadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W ciągu pierwszych 5 godzin akcji w ręce stróżów prawa wpadło osiem osób jadących na "podwójnym gazie". Kompletnym brakiem rozsądku i odpowiedzialności wykazała się 22-letnia kobieta, która wezwana przez swojego znajomego, aby zabezpieczyła pojazd przyjechała na miejsce mając w organizmie blisko promil alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat i wysoka grzywna.