Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Chełm: Kontrabanda w podręcznym bagażu
600 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli wczoraj chełmscy policjanci. Kontrabanda znajdowała się w podręcznym bagażu 49-letniego obywatela Ukrainy. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na kwotę ponad 7 tysięcy zł. Zgodnie z przepisami kodeksu karno- skarbowego za ten czyn grozi wysoka grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.
-
Parczew: Policjant zapobiegł tragedii.
Wczoraj po południu parczewscy policjanci otrzymali informację, z której wynikało, że młoda kobieta kilka chwil wcześniej weszła do wody. Kobieta była w ubraniu i wszystko wskazywało na to, że chce popełnić samobójstwo. Nie było czasu do stracenia policjanci, którzy przyjechali na miejsce wiedzieli, że w takich sytuacjach liczy się każda sekunda. Sierż. sztab. Artur Łopacki od razu przystąpił do negocjacji z kobietą. Prosił by wyszła z wody, by zachowała spokój.
-
Lublin: Chcieli wynieść lodówki na złom
Na gorącym uczynku zostali ujawnieni nieletni, którzy włamali się do domu i wynosili z niego cenne przedmioty. Dwie dziewczynki i dwóch chłopców w wieku 10-13 lat zdążyło wynieść z budynku dywan i dwie lodówki. Jedno z dzieci zostało ujęte przez właścicielkę. Pozostałych ustalili policjanci z III komisariatu. Teraz sprawą młodych włamywaczy zajmie się Sąd dla Nieletnich
-
Lubartów: Amator cudzych jednośladów
Niespełna godzinę potrzebowali lubartowscy policjanci na ustalenie i zatrzymanie sprawcy kradzieży roweru spod jednej ze szkół podstawowych. Okazał się nim 16-latek. Na gorącym uczynku zauważył go opiekun dzieci, ale nie zdołał go dogonić Policjanci odzyskali rower, który już wrócił do właściciela. 16-letnim sprawcą zajmie się teraz Sąd dla Nieletnich.
-
Biłgoraj: Lublinem uderzył w drzewo
Dzisiaj rano w na drodze wojewódzkiej nr 863 w miejscowości Dąbrówka doszło do wypadku drogowego w którym zginął 38-letni mężczyzna, mieszkaniec gm. Kuryłówka. Pojazd dostawczy, którym poruszał się mężczyzna uderzył w drzewo. 38-latek przewoził również pasażera, 13-letniego syna, który z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia
-
Lublin: Policja poszukuje świadków.
Lubelscy policjanci poszukują świadków wczorajszego napadu. Do zdarzenia doszło około godz. 22: 00 w jednym ze sklepów przy ul. Łabędziej. Dwóch ubranych na ciemno mężczyzn zażądało od ekspedientki wydania pieniędzy. Sprawcy zagrozili kobiecie użyciem noża, a później skradli papierosy i gotówkę. Policjanci poszukują napastników. Wszystkie osoby, które były świadkami zdarzenia, bądź posiadają informacje na temat napastników prosimy o kontakt z policją.
-
Świdnik: Odpowiedzą za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia
Nawet 8 lat pozbawienia wolności grozi dwóm młodym mieszkankom Lublina za pobicie 26-latki. Sprawczynie z nożami w ręku zaatakowały kobietę na jednej z ulic w Świdniku. Napastniczki były pijane. Jedna z nich miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jak stwierdziły, powodem zajścia było "zabranie męża"
-
Opole Lub: Festyn z policją.
W ubiegłą sobotę opolscy policjanci spotkali się z dziećmi na festynie rodzinnym w Opolu Lubelskim. Wakacje jeszcze trwają więc spotkanie było okazją by po raz kolejny przypomnieć najmłodszym o zasadach bezpiecznego spędzania wolnego czasu.
-
Biała Podl: Zderzenie trzech aut i motocykla.
Przez około 3 godziny zablokowana była wczoraj trasa K-2 w następstwie wypadku, w którym wzięły udział 3 auta i motocykl. Policjanci wstępnie ustalili, że przyczyną wypadku była nieostrożna jazda wyprzedzającego inne samochody, 25-letniego kierowcy BMW, który jechał bez uprawnień i pod wpływem alkoholu.
-
Lublin: Kradł co popadło
Bychawscy policjanci zatrzymali wielokrotnego sprawcę kradzieży. 27-latek ma na swoim koncie co najmniej 10 przestępstw. Działał od marca br. i zabierał wszystko co wpadło mu w ręce. Ukradł m.in. siatkę rybacką z zawartością 40 sztuk karpia, elektronarzędzia, telefon, a nawet piec centralnego ogrzewania. Część przedmiotów została odzyskana przez policjantów. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.