Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Biłgoraj: Brat wandal ustalony.
Policjanci z Potoka Górnego ustalili 50 ?letniego sprawcę uszkodzenia mienia, który kilka dni temu uszkodził lampy solarne mieszkańcowi gminy Biszcza. W toku wykonywanych czynności okazało się, że za sprawą uszkodzenia stoi sam brat 46-letniego poszkodowanego, z którym od dawna jest w konflikcie. 50 ?letni mężczyzna za swój wybryk odpowie przed sądem. Jego młodszy brat złożył wniosek o ściganie sprawcy uszkodzenia mienia.
-
Puławy: Złodziej ukrył się w słomie
Policjanci z Kurowa zatrzymali wczoraj 31-latka który z pobliskiego baru skradł pieniądze i talony obiadowe na kwotę 700 złotych. Mężczyzna obawiając się o przyjazd policjantów, ukrył się w stropie budynku, pomiędzy belami słomy. Jak powiedział funkcjonariuszom pieniądze stracił na automatach. 31 latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności
-
Lublin: "Bombiarz" ustalony
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie ustalili sprawcę fałszywego alarmu o podłożonym, ładunku wybuchowym w jednej z restauracji w Bogucinie. Okazał się nim 42-latek z gm. Garbów. Mężczyzna tłumaczył, że chciał zrobić pracownikom dłuższą przerwę. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za ten czyn kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny
-
Lublin: 15-latek z bogatą kartoteką
Policjanci z IV Komisariatu policji ustalili i zatrzymali sprawcę kilkunastu kradzieży oraz włamania do jednej z piwnic przy ul. Skierki w Lublinie. Do przestępstw tych doszło w okresie od czerwca do sierpnia b.r. Złodziejem okazał się 15-latek z Lublina. Nieletni kradł głównie wózki dziecięce pozostawione przez właścicieli na klatkach schodowych oraz rowery. Skradziony sprzęt zastawiany był później w lombardach i komisach. Łączna wartość strat na szkodę pokrzywdzonych osób oszacowana została na kwotę ponad 6500 zł.
-
Włodawa: Bo był w potrzebie
Niespełna godzinę od zgłoszenia policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży butli z gazem z jednego z kontenerów. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że złodziej kradnąc butlę, pozostawił w jej miejsce pustą. Zatrzymany 21-latek tłumaczył mundurowym, że był pijany i w nocy skończył mu się gaz. Teraz odpowie za kradzież z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara 10 lat pozbawienia wolności
-
Lublin: Rozbójnicy w potrzasku
W ręce funkcjonariuszy z II komisariatu wpadło dwóch mieszkańców Lublina, którzy grożąc pobiciem nietrzeźwemu mężczyźnie zmusili go do wypłacenia z bankomatu ponad 1000 złotych. Dziś obydwaj zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury. Rozbój zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Lublin: Wpadli na kradzieży, odpowiedzą też za inne przewinienia
Za usiłowanie kradzieży telefonu z jednego z barów odpowie 18-latek i jego 16-letni kompan. Jak ustalili policjanci, to nie jedyny konflikt z prawem ujętych przez poszkodowanego młodzieńców. Policjanci dodatkowo udowodnili nieletniemu włamanie do 3 altanek działkowych i kradzież wartych łącznie ponad 1200 zł. sprzętów, zaś jego koledze zniszczenie osiedlowej ławki.
-
Chełm: Wypadki na chełmskich drogach
Chełmscy policjanci wyjaśniają okoliczności trzech wypadków drogowych, do których doszło wczoraj w Chełmie oraz w Horodyszczu. W wyniku tych zdarzeń piesza, motorowerzysta oraz 5 osób podróżujących oplem z obrażeniami ciała zostało przewiezionych do szpitala. Funkcjonariusze apelują o ostrożną i rozważną jazdę...
-
Kraśnik: Niebezpieczne wyprzedzanie
Kraśniccy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Polichnie na krajowej 19-tce. Kierujący volvo podjął manewr wyprzedzania i zderzył się z ciężarową scanią. Z ciężkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Jak się okazało, policjanci w dokumentach kierującego volvo znaleźli wypisany mandat karny za przekroczenie prędkości otrzymany dwa dni temu w Krakowie...
-
Lubartów: Wpadł po 16 latach.
Lubartowscy policjanci zatrzymali wczoraj, w jednym z banków, 45-letniego mężczyznę, który poszukiwany był przez Sąd Rejonowy Warszawa - Śródmieście w sprawie nieścisłości finansowych dotyczących prowadzonego przez niego kilkanaście lat temu przedsiębiorstwa. Mężczyzna przez 16 lat ukrywał się poza granicami kraju. Wrócił do Polski ponieważ sądził, że nie jest już poszukiwany przez organa ścigania.