Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Tomaszów Lub.: Odpowie za groźby i wybicie szyby
Policjanci z Zespołu Dzielnicowych tomaszowskiej komendy zatrzymali w pościgu 27-latka, który zagroził ekspedientce sklepu pozbawieniem życia, a następnie wybił szybę. Straty oszacowana na około 500 złotych. Jak się okazało, sprawca miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Za uszkodzenie mienia i kierowanie gróźb mężczyźnie grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.
-
Lublin: Skruszony złodziej łańcuszków
Policjanci z II komisariatu zatrzymali 17 ?latka, który odpowie za kradzież złotego łańcuszka. Kryminalni wytypowali sprawcę na podstawie rysopisu. Gdy matka sprawcy dowiedziała się , że syn jest podejrzany, sama przyniosła skradziony łańcuszek na komisariat. Niedługo potem do komisariatu przyszedł 17-latek.
-
Biała Podlaska: Zatrzymany w bezpośrednim pościgu
Przed sądem rodzinnym odpowie 16-latek złapany dzisiejszej nocy przez policjantów bezpośrednio po włamaniu do kiosku. Nieletni na widok radiowozu porzucił część wartego około dwa tysiące złotych łupu, który wyniósł z kiosku. Został zatrzymany w bezpośrednim pościgu. O jego dalszym losie zdecyduje Sąd Rodzinny.
-
Puławy: 17-latek ukradł samochód, po wyjściu na przepustkę z zakładu poprawczego
Puławscy policjanci zatrzymali 17- latka, który po wyjściu na przepustkę z zakładu poprawczego ukradł fiata seicento. Zatrzymany Mateusz K. tłumaczył, że nie miał za co wrócić do domu. Okazało się, że odbywał karę między innymi za kradzieże pojazdów, których dokonał będąc jeszcze nieletnim. Fiat został oddany prawowitemu właścicielowi. 17-latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Hrubieszów: Amator damskich torebek
Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 20-latka, który w jednym z lokali ukradł z damskiej torebki telefon, pieniądze a także papierosy. Poszkodowana 22-letnia kobieta pozostawiła ją na chwilę na stoliku. Sprawca przyznał się do kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara 5 lat pozbawienia wolności
-
Włodawa: Z wizytą w Zakładzie Karnym
Wczoraj policjanci gościli w Zakładzie Karnym we Włodawie. Podczas wizyty funkcjonariusze przeprowadzili wykład oraz przedstawili materiały multimedialne dotyczące skutków prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu. Wykład spotkał się z dużym entuzjazmem ze strony osadzonych.
-
Włodawa: Bo pokłócił się z dziewczyną.
Policjanci zatrzymali 18 latka, który uszkodził rusztowanie, oraz elewację budynku. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że tej nocy pokłócił się ze swoją dziewczyną i chcąc rozładować złość, postanowił wyżyć się na metalowym rusztowaniu. Demonstrację siły zakończył na wybiciu kamieniem szyby w drzwiach wejściowych. Za uszkodzenie cudzej rzeczy grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
-
Parczew: Policjanci poszukują oszustów.
Policja apeluje o ostrożność przy wpuszczaniu do domów osób obcych. Jakie może przynieść to skutki przekonało się dwoje starszych ludzi, mieszkańców powiatu parczewskiego. W minioną niedzielę kobiecie skradziono 2000 złotych, a w poniedziałek starsze małżeństwo straciło 3600 zł. Postępowanie prowadzi KPP w Parczewie.
-
Biała Podl.: Małoletni wandale
Bialscy policjanci ustalili kim byli wandale, którzy niszczyli wyposażenie części rekreacyjno - grillowej w miejscowości Roskosz. Okazało się, że byli to chłopcy w wieku od 10 do 12 lat. Pięciu nieletnich m.in. uszkodzili dach, oświetlenie, a także? ukradli gumowe koło od taczki. Materiały sprawy zostaną przesłane do Sądu Rodzinnego w Białej Podlaskiej, który wyciągnie konsekwencje z zachowania nieletnich
-
Biłgoraj: Auto uderzyło w betonowy przepust.
Wczoraj na trasie Księżpol-Przymiarki doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Ucierpiał w nim kierujący oplem, który z urazem stopy trafił do szpitala. Jak się okazało 26-letni kierowca opla był pijany, miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Pijany przewoził 21-letnią pasażerkę, której na szczęście nic się nie stało.