Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Łęczna: Nietrzeźwi kierujący w rękach policjantów.
Wczoraj w ręce policjantów z drogówki wpadło dwóch nietrzeźwych użytkowników dróg. Pierwszy z nich rowerzysta, w czasie jazdy spadł z roweru. Drugi z kolei podróżował motorowerem. Na łuku jezdni czołowo zderzył się z pojazdem marki Fiat Seicento. Obaj mężczyźni mieli blisko 2, 5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.
-
Lublin: Chciał pieniędzy- zaatakował dziecko.
Policjanci z II Komisariatu zatrzymali sprawcę wymuszenia rozbójniczego. Do zdarzenia doszło przy ulicy Walecznych w Lublinie. 50-letni, pijany mężczyzna podszedł do idących ulicą czterech kobiet, wraz z nimi była 4 letnia dziewczynka Mężczyzna zażądał od nich pieniędzy, a kiedy kobiety odmówiły sprawca zaatakował dziecko. Złapał je pod ramię i zaczął dusić. Kobietom pomógł przechodzień, któremu udało się uwolnić dziewczynkę. Na szczęście dziecko nie odniosło żadnych obrażeń. Krzyki dobiegające z ulicy usłyszeli policjanci z pobliskiego komisariatu. Chwilę później sprawca był już w rękach funkcjonariuszy.
-
Hrubieszów: Tragiczny finał żniw.
Policjanci wyjaśniają okoliczności nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Dołhobyczów. 65-letni mężczyzna kierując ciągnikiem rolniczym na terenie własnej posesji najechał tylnym kołem przyczepy ze zbożem, na swojego 4-letniego wnuka. Pomimo akcji reanimacyjnej dziecko zmarło.
-
Lublin: Zamościanin ujął pijanego kierowcę.
Mieszkaniec Zamościa ujął nietrzeźwego kierowcę. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w miejscowości Sporniak Wojciechowski. Mężczyznę zaniepokoił sposób jazdy kierującego fordem mondeo, auto jechało wężykiem. 32-letni mężczyzna zajechał mu drogę, a gdy zorientował się, że kierowca jest pijany poprosił go o oddanie kluczyków. Kierującym fordem okazał się 36-letni mieszkaniec Poniatowej. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.
-
Chełm: Wypadek w Zawadówce.
W sobotę późnym wieczorem w miejscowości Zawadówka k. Chełma doszło do śmiertelnego wypadku. Kierujący volkswagen potrącił pieszego, który zginął na miejscu. Policjanci ustalają tożsamość ofiary. Wczoraj na drogach Lubelszczyzny doszło do 8 wypadków, w których śmierć poniosły 2 osoby a 9 odniosło obrażenia.
-
Biała Podl: Śledczy ustalają okoliczności śmierci 46- letniej kobiety.
Bialscy policjanci ustalają okoliczności śmierci 46- letniej kobiety. Jej ciało odnalezione zostało dzisiaj rano na łąkach w Janowie Podlaskim. Na miejscu zdarzenia od rana pracuje ekipa dochodzeniowo - śledcza. Eksperci z zakresu kryminalistyki zabezpieczają ślady. Czynności nadzoruje prokurator z Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej.
-
Włodawa: Uważajmy nad wodą.
Do jednego z lubelskich szpitali został przetransportowany wczoraj śmigłowcem 35-letni mężczyzna. Mieszkaniec Świdnika został wyłowiony z jeziora Rotcze w Grabniaku. Okoliczności zdarzenia ustalają włodawscy policjanci.
-
Biała Podl.: Samochód uderzył w nasyp.
Do śmiertelnego wypadku doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Mościce Dolne. Kierujący samochodem m-ki Audi z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w nasyp. Auto później dachowało. Na miejscu zdarzenia zginął 18-letni pasażer. 21-letni kierowca został przewieziony do szpitala.
-
Lublin: Pijany kandydat na kierowcę.
Pijany 24-latek próbował zdać egzamin praktyczny na prawo jazdy. Silną woń alkoholu wyczuł od mężczyzny egzaminator. Egzamin został przerwany, a na miejsce wezwani zostali policjanci. Po badaniu okazało się, że 24-latek miał w organizmie ponad 1, 1 promila alkoholu. Niestety to nie pierwszy taki przypadek. W minioną środę do egzaminu na prawo jazdy przystąpił 33 -letni mężczyzna, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Jak wykazało badanie miał on w organizmie 0, 3 promila. Policjanci przypominają, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. O konsekwencjach i skutkach, do jakich może prowadzić jazda na tzw. "podwójnym gazie" powinni pamiętać wszyscy, a zwłaszcza osoby, które ubiegają się o zdobycie uprawnień do kierowania.
-
Włodawa: Sprawca włamania w rękach policji.
Wczoraj włodawscy policjanci zatrzymali sprawcę włamaniem do jednego z mieszkań. Mężczyzna odpowie także za kradzież dokumentów, które skradł jednej z mieszkanek miasta. Włamywacz trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz w warunkach recydywy.