Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nadmierna prędkość skończyła się dachowaniem
O dużym szczęściu może mówić 23-latek z gminy Łaszczów, który w miniony piątek w Tarnawatce kierował samochodem marki Audi. Mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, następnie dachował, a swoją jazdę zakończył na ogrodzeniu. Na skutek zdarzenia kierowca nie odniósł poważnych obrażeń, był trzeźwy. Za nieostrożną jazdę otrzymał mandat karny.
Tomaszów Lubelski -
Trwa akcja “Trzeźwość” na drogach województwa lubelskiego!
Dzisiaj na drogach województwa lubelskiego policjanci prowadzą wzmożone działania prewencyjno – kontrolne pod kryptonimem “Trzeźwość”. Ich celem jest zmniejszenie liczny zdarzeń drogowy spowodowanych przez nietrzeźwych oraz eliminowanie z naszych dróg nieodpowiedzialnych kierowców, którzy decydują się kierować pojazdem po wypiciu alkoholu. W ciągu pierwszego półrocza na drogach Lubelszczyzny ujawniliśmy ponad 2 tysiące kierujących w stanie nietrzeźwości!
KWP -
Mandaty dla nietrzeźwych na hulajnogach elektrycznych!
Tylko jednej nocy policjanci zamojskiej drogówki ukarali mandatami 5 osób, które po alkoholu jechały na hulajnogach elektrycznych. Pamiętajmy, że kierujących hulajnogami elektrycznymi również obowiązują przepisy ruchu drogowego, które zakazują kierowania tego typu pojazdami w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu. Za złamanie tych zakazów grozi kara aresztu lub grzywny w wysokości nie niższej niż odpowiednio 2500 złotych lub 1000 złotych.
Zamość -
3 promile i 2 dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów!
Kierujący Skodą w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. 46-latek posiadał również 2 dożywotnie sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dzięki informacji przekazanej przez inną osobę nie uniknie odpowiedzialności. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Przed sądem odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowych zakazów.
Zamość -
Tymczasowy areszt za groźby i uszkodzenie ciała
Trzy najbliższe miesiące w areszcie spędzi 68-latek z gminy Włodawa. Policjanci zatrzymali go po tym, jak zostali wezwani do awantury, podczas której groził swojej żonie zabójstwem, a następnie ranił ją nożem kuchennym. Grozi mu do 3 lat więzienia.
Włodawa -
Kolejna odsłona akcji „STOP AGRESJI NA DRODZE”
Skrajnie nieodpowiedzialny 24-latek, który drogą ekspresową S-12 jechał „pod prąd”. 57-latek z promilami kierował ciężarówką z naczepą na drodze S-17. Duża liczba wykroczeń i kilka zatrzymanych dowodów rejestracyjnych. To tylko niektóre naruszenia jakie ujawnili policjanci podczas ostatniej akcji „STOP AGRESJI NA DRODZE”.
Puławy -
Policyjny dron obserwował zachowania kierowców
Policjanci ze świdnickiej drogówki ponownie przyglądali się zachowaniu kierowców i pieszych przy pomocy drona w rejonie dróg S12/17 i DK-12. Dzięki czujnemu oku kamery funkcjonariusze ujawnili 17 wykroczeń polegających na niezastosowaniu się do znaku drogowego B-20 „Stop” oraz nieprawidłowemu wyprzedzaniu.
Świdnik -
39 latek wydmuchał ponad 3,5 promila, miał sądowy zakaz i jechał bez uprawnień
Policjanci z kraśnickiego komisariatu zostali wezwani do jadącego całą szerokością jezdni Volkswagena, wszystko wskazywało na to, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Po odnalezieniu pojazdu na okolicznej jezdni, w obecności policjantów 39-latek z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów wydmuchał ponad 3,5 promila, nie miał też uprawnień. Tłumaczył, że wracał do domu. Został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Grożą mu surowe konsekwencje.
Kraśnik -
Areszt dla 23 latka, za przemoc nad żoną i dziećmi
W niedzielę w Gminie Gościeradów świadkowie zaalarmowali, że kierowca przemocą wciągnął do auta kobietę, wołającą o pomoc policji. Szybko ustaliliśmy, że to 23-letni mężczyzna z Kraśnika, który prawdopodobnie od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną i niepełnoletnimi dziećmi. Miał przypalać nawet kobietę papierosem. Po zatrzymaniu usłyszał poważne zarzuty. Na wniosek policji i prokuratury sąd zadecydował o aresztowaniu go na 2 miesiące. Jeśli zarzuty się potwierdzą grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
Kraśnik -
Lubelskie obchody Święta Wojska Polskiego
Dzisiaj w Lublinie odbyły się uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. Główne obchody miały miejsce na Placu Litewskim. W uroczystościach brali udział m.in. przedstawiciele władz województwa, miasta oraz służb mundurowych. Garnizon lubelskiej Policji reprezentował młodszy inspektor Tomasz Gil - Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie oraz podinspektor Adam Beczek – Komendant Miejski Policji w Lublinie.
KWP