Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Podsumowanie długiego weekendu na drogach!
Podczas minionego długiego weekendu odnotowaliśmy 11 wypadków drogowych, w których 14 osób zostało rannych. Najważniejszą informacją jest fakt, że nikt nie zginął w tym czasie na drogach województwa lubelskiego. W trakcie weekendu przeprowadziliśmy akcję Trzeźwość ujawniając ponad 90 nietrzeźwych kierujących. Gdy doliczymy do tego osoby po użyciu alkoholu (poniżej 0.5 promila) oraz cyklistów - ogólna liczba wyniosła 139 osób kierujących na tzw. podwójnym gazie.
KWP -
Wspólny patrol wodny policjantów i strażaków
Wspólne patrole wodne nad J. Bialskim to cykliczne działania policjantów i strażaków w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Mundurowi obserwują zachowania turystów, zarówno na lądzie, jak i na wodzie. Przy pomocy łodzi patrolują taflę wody, zwracają uwagę na kąpiele w miejscach niedozwolonych, instruują jak prawidłowo korzystać ze sprzętu wodnego oraz egzekwują przestrzeganie regulaminu kąpielisk. Wszystko po to, by zapobiec niebezpiecznym zdarzeniom i nieszczęśliwym wypadkom podczas sezonu wakacyjnego.
Parczew -
Wezwał policję bo...szukał podwózki do domu
Kompletnie pijany 26-latek zadzwonił na numer alarmowy i poinformował, że podczas próby złapania autostopu, pojazd przejechał mu po stopach. Jak się okazało zgłoszenie było fałszywe, a mężczyzna wymyślił tę historię bo szukał podwózki do oddalonego o pięć kilometrów domu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gminy Milejów miał w organizmie 3 promile alkoholu.
Łęczna -
Kierując Audi wjechał rowu i uderzył w skarpę. Do szpitala trafił pasażer
Wczoraj w nocy 18-letni kierowca Audi na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Auto zjechało do rowu i uderzyło w skarpę. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał 17-letni pasażer. Ustalamy okoliczności i apelujemy o rozwagę na drodze!
Biała Podlaska -
Oszustwo "na akcje Baltic Pipe”
74-letnia mieszkanka powiatu zamojskiego, zachęcona internetową reklamą o możliwości szybkiego i dużego zysku przy inwestycjach w akcje „Baltic Pipe” skorzystała z fałszywej oferty. Za namową telefonicznego doradcy wpłaciła prawie 3 000 zł, na laptopie zainstalowała też program do zdalnej obsługi pulpitu. Po kilku dniach oszust wypłacił z jej rachunków około 50 000 zł. Apelujemy o rozwagę i czujność.
Zamość -
Na torze wyścigowym motocyklem wjechał w fotografa
Do nietypowego wypadku doszło w niedzielę na torze wyścigowym w Ułężu podczas odbywającej się tam imprezy motoryzacyjnej. Kierujący motocyklem 50-latek stracił nagle panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze, na której stał 42-latek i robił zdjęcia. Obrażeń ciała doznał zarówno fotograf jak i fotografowany motocyklista. Obydwaj mężczyźni zostali przetransportowani do szpitali. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia oraz ustalamy szczegółowy jego przebieg.
Ryki -
Pojechał po piwo...z promilami
Podczas trwania Ogólnopolskiej Akcji „Trzeźwość” tomaszowska drogówka zatrzymała do kontroli dwóch skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców. Pierwszy, 41-latek z Tomaszowa Lubelskiego kierował Audi mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania. Natomiast, 45-latek z gminy Susiec pojechał na zakupy mając ponad 1,5 promila alkoholu. Wpadł w ręce mundurowych, jak wracał samochodem pełnym piwa. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.
Tomaszów Lubelski -
Wpadł dzień przed upływem zakazu
Policjanci z drogówki zatrzymali 33-latka, który odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym pomimo zakazu sądowego. Mężczyzna wpadł na dzień przed upływem kary. Teraz musi liczyć się z zarzutami i kolejnym i kolejnym zakazem. Grozi mu do 5 lat więzienia.
Lublin -
Ujawniliśmy ponad 90 nietrzeźwych kierujących podczas akcji “Trzeźwość”!
Podczas wczorajszej akcji “Trzeźwość” na terenie woj. lubelskiego ujawniliśmy ponad 90 nietrzeźwych kierujących! Zazwyczaj podczas doby ujawniamy kilkunastu nietrzeźwych za kierownicą. Wyniki jednoznacznie pokazują jak bardzo potrzebne są tego typu akcje policjantów ruchu drogowego. Apelujemy o rozwagę i wyobraźnię na drodze. Dziś podczas powrotów z długiego weekendu nadal będziemy aktywnie kontrolować kierujących zwracając szczególną uwagę na prędkość, stan trzeźwości oraz wykroczenia, które powodują zagrożenie w ruchu drogowych.
KWP -
Nadmierna prędkość skończyła się dachowaniem
O dużym szczęściu może mówić 23-latek z gminy Łaszczów, który w miniony piątek w Tarnawatce kierował samochodem marki Audi. Mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, następnie dachował, a swoją jazdę zakończył na ogrodzeniu. Na skutek zdarzenia kierowca nie odniósł poważnych obrażeń, był trzeźwy. Za nieostrożną jazdę otrzymał mandat karny.
Tomaszów Lubelski
